Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Kajetanowicz apeluje o bezpieczne kibicowanie w Rajdzie Polski
kalendarz 24/06 2024

Kajetanowicz apeluje o bezpieczne kibicowanie w Rajdzie Polski

Moto sport

Rajd na mazurskich szutrach stanowi siódmą rundę WRC.

Kajetanowicz, który niedawno zakończył rywalizację w Rajdzie Sardynii, już za kilka dni ponownie stanie do walki. Tym razem na szybkich, szutrowych odcinkach specjalnych Warmii, Mazur i Podlasia. Organizatorzy 80. Rajdu Polski spodziewają się rekordowej frekwencji wśród kibiców z Polski, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję oglądać na żywo jazdę najlepszych kierowców WRC. Ustronianin zaapelował do rajdowych fanów o bezpieczne kibicowanie, które pozwoli wszystkim na wielkie emocje.

Kajetan Kajetanowicz, który w ubiegłym sezonie zdobył mistrzostwo świata w WRC2 Challenger, debiutował w Rajdowych Mistrzostwach Świata w 2016 r. od znajdującego się wtedy w kalendarzu zawodów Rajdu Polski. Wcześniej wygrywał krajowy klasyk trzykrotnie – w 2010, 2011 oraz 2013 r. Jednocześnie jest przekonany, że jubileuszowy Rajd Polski będzie odznaczał się znakomitym dopingiem polskich kibiców.

Trzykrotny Mistrz Europy wspólnie z organizatorami siódmej rundy WRC przygotował apel o bezpieczne kibicowanie. Kajetanowicz zwracał między innymi uwagę na obserwowanie rywalizacji wyłącznie z wyznaczonych do tego miejsc, przestrzeganie zaleceń sędziów zabezpieczenia i nie blokowanie dróg ewakuacyjnych. Mistrz świata WRC2 Challenger podkreślił, że 80. Rajd Polski jest wspólnym świętem dla wszystkich fanów motorsportu i okazją do kibicowania biało-czerwonym załogom oraz do stworzenia wyjątkowego widowiska, które będzie relacjonowane na całym świecie.

ORLEN 80. Rajd Polski to nasze wspólne święto. Polska jest znana na całym świecie z żywiołowego i świetnego dopingu, który dodaje nam – zawodnikom – skrzydeł. Pokażmy wspólnie, że kochamy rajdy samochodowe. Wspierajcie biało-czerwone załogi i kibicujcie odpowiedzialnie. Nie stójcie w niebezpiecznych miejscach, bo to zagrożenie dla Waszego zdrowia, a nawet życia. Obserwując rywalizację nie podchodźcie za blisko trasy przejazdu, gdzie możecie być narażeni na wylatujące spod kół kamienie. Mazurskie szutry dają wiele przyjemności z jazdy, a w połączeniu z powiewającymi wzdłuż odcinków polskimi flagami, sprawią, że w tym roku będę walczył z jeszcze większym uśmiechem i dumą. Jestem przekonany, że wspólnie z fanami rajdów stworzymy piękne widowisko – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Tegoroczny Rajd Polski rozpocznie się w czwartek, 27 czerwca. Na pierwszy dzień zaplanowano odcinek testowy, ceremonię startu na rynku w Mikołajkach o godz. 17:00 oraz widowiskowy, 2,5 km odcinek specjalny na torze, rozgrywany od godz. 19:05. W piątek załogi dwukrotnie pokonają odcinki Stańczyki (29,40 km), Wieliczki (12,90) i Olecko (13,20 km), a następnie ponownie wyjadą na Arenę w Mikołajkach. Sobota będzie najdłuższym etapem rajdu, liczącym 124,10 km. Złożą się na niego dwukrotnie pokonywane odcinki Świętajno (18,50), Gołdap (19,90 km), Czarne (22,40 km) oraz dobrze znany, 2,5 km odcinek Mikołajki Arena. Ostatni dzień zmagań to dwa przejazdy odcinków Gmina Mrągowo (20,80 km) oraz Mikołajki (11,20 km), który stanowić będzie także Power Stage.

Foto: kajto.pl


Tagi:
Kajetan Kajetanowicz, Rajd Polski, Rajd Polski 2024, 80 Rajd Polski, WRC, WRC2, Rajdowe Mistrzostwa Świata

Zobacz podobne artykuły:

 Audi i bp partnerami w Formule 1
kalendarz 23/07 2024

Audi i bp partnerami w Formule 1

Wiadomości / Moto sport

2024.07.23

Dla obu firm to nowy etap współpracy.
Dublet Toyoty w Rajdzie Łotwy
kalendarz 22/07 2024

Dublet Toyoty w Rajdzie Łotwy

Wiadomości / Moto sport

2024.07.22

Zespół Toyoty po raz drugi z rzędu zdobył dwa pierwsze miejsca w rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.
 Kajetanowicz na starcie Rajdu Śląska
kalendarz 19/07 2024

Kajetanowicz na starcie Rajdu Śląska

Wiadomości / Moto sport

2024.07.19

Kajetan Kajetanowicz wraca do mistrzostw Europy.
Najnowsze artykuły:
Gorące lato i gorące opony

Gorące lato i gorące opony

Warsztat / Porady

2024.07.23

Warto zadbać o bezpieczeństwo przed wyjazdem na wakacje.
 Audi i bp partnerami w Formule 1

Audi i bp partnerami w Formule 1

Wiadomości / Moto sport

2024.07.23

Dla obu firm to nowy etap współpracy.
Mazda 3 i CX-30 - ostatnie sztuki

Mazda 3 i CX-30 - ostatnie sztuki

Wiadomości / News

2024.07.23

Modele z popularnym silnikiem znikają z polskiej oferty Mazdy.