Zespół Ferrari traci największego sponsora

Zespół Formuły 1 Ferrari stracił jednego ze swoich największych sponsorów - Banco Santander.
Tym samym hiszpański sponsor kończy 8-letnią współpracę ze Scuderia Ferrari. Teraz grupa finansowa rozpocznie 3-letni sponsoring piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA.
„Ferrari i F1, którym jesteśmy bardzo wdzięczni, odegrali ważną rolę w Santander przez ostatnie 10 lat" - powiedziała Ana Botín, prezes zarządu Banco Santander. „Będziemy nadal wspierać sport…”
Przypomnijmy, że Santander pojawił się w F1 w 2007 r, kiedy to Fernando Alonso podpisał kontrakt z McLarenem. Gdy Alonso przeszedł do Ferrari w 2010 r., hiszpański sponsor również trafił do włoskiego zespołu, kontynuując współpracę również z McLarenem./ns/
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26