Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Wielkanocne podróże. Co o nich wiemy?
kalendarz 07/04 2023

Wielkanocne podróże. Co o nich wiemy?

Bezpieczeństwo

Święta Wielkanocne nie są czasem, kiedy decydujemy się na kilkudniowe wyjazdy.

Takie są przynajmniej wnioski z analizy danych o świątecznym ruchu drogowym z 2022 r, pochodzące od użytkowików nawigacji NaviExpert.

Jak wynika z badań Telematics Technologies, firmy będącej dostawcą NaviExpert, Wielkanoc jest raczej czasem odpoczynku w trybie stacjonarnym. Już w piątek, ruch nieznacznie maleje względem standardowego ruchu w ten dzień tygodnia. Mniej niż zwykle jeździmy także w przedświąteczną sobotę. Najmniejszy ruch na drogach przypada jednak w świąteczną niedzielę. Liczba wytyczanych przez kierowców tras jest wówczas od 20 proc. do 40 proc. mniejsza niż w pozostałe niedziele kwietnia.  

- Chętniej i dalej podróżujemy w  świąteczny poniedziałek. Liczba układanych tras jest wówczas 10-20 proc. większa w stosunku do pozostałych kwietniowych poniedziałków. Ich długość rośnie natomiast niemal dwukrotnie. Ruch w lany poniedziałek jest jednocześnie o około 30 proc. większy niż w świąteczną niedzielę. Jego największe natężenie przypada między 12:00 a 18:00. Jeśli więc planujemy w ten dzień odwiedzić rodzinę lub przyjaciół – najlepiej omijać podróże w tym przedziale czasu - mówi Katarzyna Przybylska z Telematics Technologies.

W Wielki Piątek, Wielką Sobotę i świąteczny poniedziałek liczba kontroli drogowych rośnie o kilkanaście procent względem nieświątecznych, kwietniowych odpowiedników tych dni. W pierwsze święto spada o 9 proc.  

Specjaliści z NaviExpert przeanalizowali dane o ruchu drogowym z kwietnia 2022 r, pochodzące od użytkowników systemu NaviExpert oraz Rysiek, a także z monitoringu flot samochodowych.

źródło: Telematics Technologies


Tagi:
Święta Wielkanocne na drogach

Zobacz podobne artykuły:

Nie tylko fotoradary
kalendarz 08/02 2024

Nie tylko fotoradary

Bezpieczeństwo

2024.02.08

10 faktów o rejestratorach prędkości, które mogą Cię zaskoczyć.
 Rajdowy Mistrz Świata radzi, jak jeździć w zimowych warunkach
kalendarz 16/01 2024

Rajdowy Mistrz Świata radzi, jak jeździć w zimowych warunkach

Warsztat / Porady

2024.01.16

Kajetan Kajetanowicz trenuje na śniegu.
 Absurd goni absurd?
kalendarz 27/12 2023

Absurd goni absurd?

Wiadomości / Gorące tematy

2023.12.27

Skrajne oblicza bezpieczeństwa polskich dróg.

Firmy z branży

Auto Top

mazowieckie
ul. Odlewnicza 7
03-231 Warszawa
Tel.: 602 797 066
Email.: autotop.biuro@gmail.com
https://prawojazdyodlewnicza.pl/
Najnowsze artykuły:
AC vs coraz droższe naprawy aut

AC vs coraz droższe naprawy aut

Finanse / Ubezpieczenia

2024.02.29

Coraz droższe naprawy aut, więc polscy kierowcy kupują więcej AC.
Elektryzujące oferty wyprzedażowe Nissana ARIYA

Elektryzujące oferty wyprzedażowe Nissana ARIYA

Wiadomości / News

2024.02.29

Z początkiem roku Astara – oficjalny importer Nissana – obniżył ceny flagowego, w pełni elektrycznego crossovera Nissana ARIYA. Klienci mogą teraz skorzystać z atrakcyjnych ofert wyprzedażowych, oszczędzając nawet do 44 000 z...
Ponownie żółty

Ponownie żółty

Prezentacje / Nowości

2024.02.29

W ramach odświeżenia modelu w połowie cyklu jego życia Nissan ponownie wprowadza żółty kolor nadwozia do swojego miejskiego crossovera.