Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
StarDrive Poland 2019 – XVIII Zlot Zabytkowych Mercedesów na Dolnym Śląsku
kalendarz 20/06 2019

StarDrive Poland 2019 – XVIII Zlot Zabytkowych Mercedesów na Dolnym Śląsku

Moto fanatyk / Mercedes

W najbliższy weekend, w dniach 20-23 czerwca br, miłośnicy klasycznych Mercedesów spotkają się na zlocie StarDrive.

Tym razem załogi przyjadą do „polskiej Doliny Loary” i wyruszą w podróż śladami Doliny Pałaców i Ogrodów. Tradycyjnie w programie imprezy nie zabraknie Konkursu Elegancji, który odbędzie się w sobotę 22 czerwca w Jeleniej Górze oraz w Jaworze – dla entuzjastów motoryzacji to doskonała okazja, by z bliska popodziwiać zabytkowe auta uczestników zlotu. Łącznie w wydarzeniu weźmie udział 86 zabytkowych „gwiazd” z niemal każdej dekady historii marki.

StarDrive Poland to impreza o wieloletniej tradycji. Tym razem klasyczne Mercedesy zaprezentują się w malowniczej scenerii Doliny Pałaców i Ogrodów. Położona u podnóży Karkonoszy, liczy kilkadziesiąt odrestaurowanych zamków, pałaców i dworów, a reprezentacyjnym rezydencjom towarzyszą rozległe parki krajobrazowe.

W tegorocznej edycji imprezy weźmie udział łącznie 86 zabytkowych Mercedesów – zarówno z Polski, jak i zagranicy. Samochody poddano wcześniejszej selekcji pod kątem wieku (przyjmowane są pojazdy w wieku co najmniej 25 lat), autentyczności i stanu technicznego, jak również pod kątem ich indywidualnej historii. Będą wśród nich m.in. Mercedes 300 SL Gullwing (W198) rocznik 1954, zdolny osiągnąć maksymalną prędkość 250 km/h, czy okazałe modele z serii W 121 oraz W 180.

Pojazdy I Klasy, wyprodukowane do 1950, będzie reprezentować m.in. wyprodukowany w 1934 r. Mercedes W 21, którego poprowadzi Maja Włoszczowska, utytułowana kolarka górska i mieszkanka Jeleniej Góry. Wśród gości pojawi się także znany polski aktor Mateusz Damięcki, prywatnie pasjonat zabytkowych aut z gwiazdą. Poprowadzi on Mercedesa C123 z 1980 r., którego na co dzień można podziwiać we wrocławskim salonie Grupy Wróbel.

W gronie aut obecnych na zlocie nie zabraknie oczywiście roadsterów SL z serii W 113 oraz R 107, sportowej wersji modelu 190 z silnikiem zmodyfikowanym przez Coswortha oraz legendarnej Klasy G, która obchodzi w tym roku swoje 40. urodziny.

Zlot oficjalnie rozpocznie się w czwartek 20 czerwca. Na piątek 21 czerwca zaplanowano 70-kilometrowy rajd śladami Doliny Pałaców i Ogrodów – zabytkowe posiadłości, za którymi nierzadko kryją się pasjonujące historie, zdają się idealną scenerią dla zabytkowych pojazdów. Po drodze uczestnicy zwiedzą m.in. Hutę Szkła Kryształowego Julia i odwiedzą Muzeum „Dom Gerharta Hauptmanna”.

W sobotę 22 czerwca odbędzie się tradycyjny Konkurs Elegancji – a nawet dwa. W godz. 10:30-16:00 samochody zlotowiczów będzie można podziwiać na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, a w godzinach 13:30-15:30 wybrane z nich pojawią się na Rynku w Jaworze, gdzie powstaje nie tylko fabryka najnowocześniejszych silników spalinowych Mercedesa, ale i zakład produkcji akumulatorów dla przyszłych generacji pojazdów elektrycznych.

Konkurs pozwoli wyłonić najpiękniejsze auto wraz z załogą najbardziej dopasowaną pod względem stroju i wyglądu do rocznika samochodu.– Cała nasza impreza, a w szczególności Konkurs Elegancji, to niezwykły moment, w którym właściciele wszystkich tych cudownych maszyn dzielą się swoją pasją z widzami. Podziw, serdeczne uśmiechy, nowe znajomości, pamiątkowe zdjęcia – to ludzie tworzą magię tego wydarzenia – mówi Łukasz Załucki, komandor tegorocznego zlotu.

Organizatorem imprezy jest Klub Zabytkowych Mercedesów Polska./oprac. ns/

źródło: Mercedes


Tagi:
StarDrive Poland 2019, XVIII Zlot Zabytkowych Mercedesów, klasyczne Mercedesy, Klub Zabytkowych Mercedesów Polska

Zobacz podobne artykuły:

Sukces programu Mercedes-Benz Certified
kalendarz 17/02 2024

Sukces programu Mercedes-Benz Certified

Wiadomości / News

2024.02.17

W grudniu sprzedano w Polsce jubileuszowy egzemplarz auta z numerem 5000.
 Mercedes 300 SL Coupé - Legendarny  Gullwing
kalendarz 11/02 2024

Mercedes 300 SL Coupé - Legendarny Gullwing

Wiadomości / Ciekawostki

2024.02.11

W lutym 1954 r., 70 lat temu, Mercedes zaprezentował swój słynny samochód supersportowy.
 VW Golf I i prototyp EA 276
kalendarz 03/02 2024

VW Golf I i prototyp EA 276

Moto fanatyk

2024.02.03

Na targach Bremen Classic Motorshow w Bremie można zobaczyć dwa wyjątkowego egzemplarze VW.
Najnowsze artykuły:
 Kary za cofanie liczników są surowe, ale... nie działają!

Kary za cofanie liczników są surowe, ale... nie działają!

Wiadomości / Gorące tematy

2024.02.26

Niestety nawet tak zaostrzone prawo jest bezsilne, ponieważ...
Dziwny kamuflaż Lamborghini

Dziwny kamuflaż Lamborghini

Wiadomości / News

2024.02.25

Prototyp nowego Lamborghini testowany jest w niecodziennym maskowaniu.
Śmiertelne potrącenie dwulatka

Śmiertelne potrącenie dwulatka

Wiadomości / News

2024.02.25

Policja poszukuje świadków zdarzenia.