Robert Kubica opuści zespół Williamsa

Podczas konferencji prasowej przed Grand Prix Singapuru, Kubica potwierdził, że po zakończeniu sezonu 2019 odejdzie z zespołu Williamsa.
Przypomnijmy, że Polak dołączył do brytyjskiego zespołu na początku 2018 r. Początkowo był kierowcą testowym zespołu. Był także zaangażowany w prace rozwojowe bolidów Williamsa.
W sezonie 2019 Kubica został kierowcą podstawowym wspólnie z George’em Russellem. Niestety jak dotąd był to najgorszy sezon w karierze Polaka. Rywalizację kończył najczęściej jako ostatni i zdobył tylko jeden punkt.
Co dalej z Robertem Kubicą? Na razie nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się, że Polak powróci do F1 w sezonie 2021./ns/
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26