Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Rajd Barbórka 2019 – Mistrzowie na Karowej
kalendarz 05/12 2019

Rajd Barbórka 2019 – Mistrzowie na Karowej

Moto sport

102 załogi znalazły się na liście zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Barbórka.

To kolejny sezon, w którym grudniowa impreza cieszy się zainteresowaniem nie tylko kibiców, ale także kierowców, dla których start w warszawskim klasyku jest stałym punktem w rajdowym kalendarzu.

Na Karowej i odcinkach specjalnych Barbórki zobaczymy wielokrotnego mistrza Polski i Europy i aktualnego wicemistrza świata kategorii WRC2, Kajetana Kajetanowicza. Kierowca z Ustronia, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka pojedzie doskonale znanym z rajdowych tras Fordem Fiesta i będzie walczył o siódme zwycięstwo w Rajdzie Barbórka oraz utrzymanie dobrej passy wygranych w Kryterium Asów na Karowej.

Jednym z jego najgroźniejszych rywali będzie bez wątpienia Mikołaj Marczyk. Tegoroczny mistrz Polski w klasyfikacji generalnej znalazł się na liście zgłoszeń z samochodem, którym w tym sezonie wywalczył – jako najmłodszy w historii – tytuł najlepszego kierowcy cyklu RSMP, Skodą Fabią R5. Pilotem Marczyka będzie Szymon Gospodarczyk.

Na Barbórce nie mogło zabraknąć także Tomasza Kuchara. Kierowca, który w minionej dekadzie świętował największe sukcesy zarówno w rajdach, jak i na trasie Barbórki, od kilku sezonów poświęcił się rywalizacji w rallycrossie, zdobywając cztery tytuły mistrza kraju. W Barbórce Kuchara zobaczymy wspólnie z Danielem Dymurskim w samochodzie Peugeot 208 RX.

Wśród zgłoszeń znalazła się cała plejada doskonale znanych i docenianych kierowców. Swoich idoli zobaczą też fani Wojciecha Chuchały, Jakuba Brzezińskiego, Macieja Oleksowicza, Tomasza Gryca, czy Macieja Lubiaka. Na Barbórkę wraca także trzykrotny mistrz Polski, Bryan Bouffier. Francuz, który przed laty w cyklu RSMP był pilotowany przed Xaviera Panseri, tym razem na prawym fotelu umieścił… Pascala Brodnickiego.

Mocnym rywalem Kajetanowicza, Marczyka, czy Tomasza Kuchara może okazać się gość z dalekiej północy. Na liście zgłoszeń znalazł się Jari Huttunen. Fiński kierowca ma za sobą kilka lat startów w WRC2, w tym zwycięstwo w Rajdzie Finlandii w sezonie 2017. W dwóch kolejnych latach na własnym terenie zajmował drugą pozycje. Był związany z takimi markami jak Skoda i Hyundai. W Barbórce, wspólnie z pilotem, Mikko Lukka, pojedzie Hyundaiem i20.

źródło: Barborka


Tagi:
Rajd Barbórka 2019, Kryterium Asów

Zobacz podobne artykuły:

Audi RS 5 DTM w nowych szatach
kalendarz 24/03 2020

Audi RS 5 DTM w nowych szatach

Wiadomości / Moto sport

2020.03.24

Audi RS 5 DTM przed nowym sezonem DTM 2020.
Zawodnicy zostali w domu ale nadal mogą przygotowywać się do sezonu
kalendarz 21/03 2020

Zawodnicy zostali w domu ale nadal mogą przygotowywać się do sezonu

Wiadomości / Moto sport

2020.03.21

Koronawirus zatrzymał cały motorsport w garażach. Jednak w świecie sportu to właśnie kierowcy rajdowi i wyścigowi mają możliwości, by utrzymać się w wysokiej formie.
Toyota powiększa przewagę w MŚ
kalendarz 17/03 2020

Toyota powiększa przewagę w MŚ

Wiadomości / Moto sport

2020.03.17

Sześciokrotni mistrzowie świata byli najszybszą załogą Rajdu Meksyku i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w Yarisie WRC.
Najnowsze artykuły:
 Koronawirus osłabi rynek aut używanych…

Koronawirus osłabi rynek aut używanych…

Używane

2020.03.28

… ale można liczyć na jego wzrost w długim okresie czasu.
 Immobilizer – co to jest i jaka jest jego zasada działania?

Immobilizer – co to jest i jaka jest jego zasada działania?

Warsztat / Technika

2020.03.28

Eksperci są zgodni – nie istnieje urządzenie, które uniemożliwiłoby kradzież samochodu. Są jedynie takie, które mogą ją utrudnić lub wydłużyć proces, przez co zwiększa się szansa wykrycia incydentu.
Czy Cristiano Ronaldo kupił Bugatti Centodieci?

Czy Cristiano Ronaldo kupił Bugatti Centodieci?

Wiadomości / News

2020.03.28

Bugatti sprzedało wszystkie 10 sztuk modelu Centodieci, zanim jeszcze został oficjalnie zaprezentowany ubiegłego podczas Pebble Beach. Czy Ronaldo jest jednym z nabywców?

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.