Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Projektantki Nissana opowiadają o nowym crossoverze Juke
kalendarz 08/03 2020

Projektantki Nissana opowiadają o nowym crossoverze Juke

Wydarzenia / Nissan

Obie projektantki Nissan Design Europe są autorkami odważnego wyglądu i stylu Nissana Juke.

Kolorystka Nissana Lesley Busby oraz projektantka kolorów, materiałów i wykończenia Carine Giachetti sięgają do swoich wieloletnich doświadczeń, a ponadto czerpią inspirację z otaczającego je świata, dobierając kolory dla dobrze znanego również z polskich ulic, crossovera japońskiej marki.

Pierwsza generacja Nissana Juke zwróciła na siebie uwagę bardzo odważnym stylem. Niewielki samochód o wyglądzie plażowego buggy okazał się idealnym autem miejskim. Przygotowując się do prezentacji nowego modelu, projektanci musieli uatrakcyjnić niebanalne wzornictwo modelu oraz wzmocnić jego wyrazisty charakter. Nowy Juke odzwierciedla preferencje klientów, a także wpisuje się w obowiązujące trendy, oferując jeszcze ciekawszą stylistykę i odświeżone opcje personalizacji.

„W ciągu ostatnich lat oczekiwania klientów wobec wzornictwa znacznie wzrosły” — mówi Lesley Busby. „Dzięki nowym cyfrowym platformom cały świat jest dosłownie w zasięgu ręki, więc ludzie są bardziej na bieżąco z trendami stylistycznymi i informacjami niż kiedykolwiek wcześniej. Nadążanie za tymi oczekiwaniami jest dla nas fascynującym wyzwaniem, któremu staramy się sprostać właśnie w nowym Nissanie Juke. Możemy zaoferować klientom nowy poziom personalizacji i jakości. Jest to dla nas niezwykle satysfakcjonujące”.

Lesley Busby i Carine Giachetti pracują w zlokalizowanym w centrum Londynu studiu projektowania samochodów, w którym powstały pierwsza i druga generacja Nissana Juke. Stamtąd kierują innowacjami w zakresie projektowania i kolorystyki.

„Siedziba Nissan Design Europe znajduje się w samym sercu Londynu, mamy więc bezpośredni kontakt z nową i starą architekturą, a także z nowoczesną sztuką i najnowszą modą. Wszystkie te czynniki inspirowały nas do wykreowania na nowo estetyki Nissana Juke. Pomogły nam w dopracowaniu palety dostępnych kolorów oraz w wyborze opcji, które utrzymają się w modzie przez najbliższe lata” — powiedziała Carine Giachetti.

Nowa wersja wyposażenia N-Design oferuje najwyższy poziom personalizacji i pozwala zindywidualizować konkretny egzemplarz Nissana Juke. Dostępne są różne kombinacje kolorów nadwozia, dachu i tapicerki. Nabywcy mogą dostosować styl własnego samochodu, wybierając spośród 21 kombinacji nadwozia i wnętrza, aby uzyskać najwyższy poziom personalizacji.

Gama kolorów i materiałów wykończenia wnętrza Juke’a jest bogata i ma jednocześnie dodawać modelowi prestiżu. Projektanci zadbali o miękkie w dotyku materiały na desce rozdzielczej i drzwiach. Przygotowano trzy warianty wykończenia N-Design: Midnight, Urbaniser i The Juke.

„Proces projektowania nieustannie ewoluuje” — wyjaśnia Lesley Busby. „Potrzebna jest w nim fachowa wiedza z różnych dziedzin, od inżynierii i zaopatrzenia poprzez planowanie produktu po kontrolę jakości”.

„Oceniając nowy model jako efekt rozwinięcia koncepcji wyglądu i charakteru oryginalnego Nissana Juke, najbardziej jestem dumna ze sprawnej współpracy między różnymi działami firmy” — powiedziała Lesley Busby.

Carine Giachetti dodaje: „W naszej pracy piękne jest to, że czerpiemy inspirację od tak wielu ludzi oraz z mnóstwa miejsc. W przypadku nowego crossovera Juke nie tylko współpracowaliśmy z Nissan Technical Centre Europe i naszymi kolegami z Japonii, ale także czerpaliśmy z bogatych zasobów londyńskiej sceny designu i sztuki”.

„Kiedy widzimy samochód na drodze, widzimy też przenikanie się różnych pomysłów naszych zespołów oraz wpływów świata zewnętrznego, starannie skomponowanych w jednym miejscu. To materialny dowód naszej kreatywności i różnorodności zespołu oraz nasz powód do dumy z udziału w tym szczególnym przedsięwzięciu” — podsumowuje Carine Giachetti.


Tagi:
Nissan, Nissan Design Europe, Nissan Juke, Carine Giachetti, Lesley Busby

Zobacz podobne artykuły:

Ile potrzeba by stworzyć mistrza?
kalendarz 26/03 2020

Ile potrzeba by stworzyć mistrza?

Wiadomości / Wydarzenia

2020.03.26

Konieczność chodzenia do szkoły, nauki języków i regularnych treningów nie zostawia dzieciom z drużyn juniorskich czasu wolnego na zabawy z rówieśnikami. Mimo to nie brakuje chętnych do poświęcenia każdej wolnej minuty na spo...
Nowe logo dla sportowych modeli Nissana
kalendarz 24/03 2020

Nowe logo dla sportowych modeli Nissana

Wiadomości / News

2020.03.24

W Internecie pojawiły się nowe znaki towarowe Nissana, odnoszące się do nowego logo sportowego modelu Z.
     Ralf Brandstätter, COO Volkswagena: „Klient decyduje o tym, który rodzaj napędu spełnia jego wymagania”
kalendarz 10/03 2020

Ralf Brandstätter, COO Volkswagena: „Klient decyduje o tym, który rodzaj napędu spełnia jego wymagania”

Wiadomości / Wydarzenia

2020.03.10

Volkswagen równolegle będzie oferować samochody elektryczne, auta hybrydowe, modele typu plug-in oraz pojazdy z silnikami spalinowymi.
Najnowsze artykuły:
Samorządy chcą być ekologiczne – biorą się za elektromobilność

Samorządy chcą być ekologiczne – biorą się za elektromobilność

Wiadomości / Gorące tematy

2020.03.30

Zgodnie z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych do końca 2020 r. w Warszawie musi powstać tysiąc ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych.
Jak samodzielnie zlikwidować szkodę po stłuczce?

Jak samodzielnie zlikwidować szkodę po stłuczce?

Finanse / Ubezpieczenia

2020.03.30

Ograniczenie do minimum kontaktu z pracownikami ubezpieczyciela nabrało szczególnego znaczenia w czasie pandemii.
Skoda otworzyła laboratorium testów zderzeniowych

Skoda otworzyła laboratorium testów zderzeniowych

Wiadomości / News

2020.03.30

Nowoczesne laboratorium testów zderzeniowych znajduje się blisko głównej fabryki w Mladá Boleslav i zostało przygotowane dla aut z napędem konwencjonalnym i elektrycznym.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.