Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Officine Classiche FCA Heritage w nowych wnętrzach
kalendarz 14/11 2020

Officine Classiche FCA Heritage w nowych wnętrzach

Moto fanatyk / Alfa Romeo / Fiat

W fabryce Mirafiori otwarto nowe Officine Classiche, pracownię renowacji i certyfikacji FCA Heritage.

W odnowionych wnętrzach wykonywane są jedne z najbardziej cenionych przez miłośników samochodów zabytkowych usług - od certyfikacji autentyczności, poprzez pomoc techniczną i usługi serwisowe, aż po kompleksową renowację. Na ścianach nie zabrakło artystycznych zdjęć najbardziej kultowych samochodów marek: Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth.

„Odnowienie Officine Classiche stanowi nowy punkt wyjścia do spojrzenia z coraz większym zapałem w przyszłość, nadal przywracając nasze dziedzictwo motoryzacyjne do życia” - powiedział Roberto Giolito, dyrektor działu FCA Heritage w regionie EMEA. „I to jest właśnie główna misja FCA Heritage: nie tylko świętować, ale i wzmacniać, nie tylko chronić, ale i pozwolić być „odziedziczonym perełkom” naszej historii. Jest to spuścizna wciąż stanowiąca inspirację dla modeli jutra, które z pewnością są bardziej zrównoważone i skomunikowane ze światem, ale których istotym elementem jest włoskie piękno zawsze wyróżniające nasze „dzieła sztuki" na czterech kółkach.

Officine Classiche, założone w 2015 r. w siedzibie Abarth&C. przy Via Plava w Turynie, w miejscu dawnego budynku Officina 81, stanowiącego część strefy przemysłowej Mirafiori, zajmują obecnie powierzchnię około 6000 m kw., w porównaniu do początkowych 900 m kw., i są wyposażone w 12 podnośników, obrabiarki i linię do wykończeń, w tym kabinę specjalnie zaprojektowaną do malowania poszczególnych elementów.

To tutaj wykonuje się wszystkie naprawy, renowacje i certyfikacje zabytkowych samochodów marek Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth, należących zarówno do prywatnych kolekcjonerów, jak i do kolekcji FCA Heritage. Łącznie, od 2015 r. do chwili obecnej przeprowadzono dziesiątki renowacji, a właścicielom samochodów z całego świata wydano około 500 certyfikatów: od Japonii po Stany Zjednoczone, od Kostaryki po Tajlandię i nawet po karaibską wyspę Antigua.

Oprócz napraw i renowacji, Officine Classiche zajmują się również wydawaniem „Certyfikatów autentyczności”. Po szczegółowej analizie każdego aspektu samochodu zabytkowego oraz skrupulatnej weryfikacji jego danych produkcyjnych i specyfikacji technicznych w archiwach firmy, FCA Heritage potwierdza autentyczność pojazdu, podkreślając w ten sposób jego wartość. Proces certyfikacji wymaga, aby każdy samochód przeszedł rygorystyczny proces kontroli i oceny przeprowadzony przez zespół ekspertów, którzy dokładnie sprawdzają autentyczność auta i jego komponentów oraz prawidłowe działanie najważniejszych podzespołów./ns/

źródło: FCA


Tagi:
FCA, Officine Classiche FCA Heritage, FCA Heritage, Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Abarth

Zobacz podobne artykuły:

Peugeot 405 T16 – Rodzinny sportowiec
kalendarz 22/11 2020

Peugeot 405 T16 – Rodzinny sportowiec

Moto fanatyk

2020.11.22

Model ten ze stałym napędem czterech kół, silnikiem o mocy 220 KM i maksymalną prędkością 235 km/h, pojawił się na początku lat 90. w sportowej wersji T16.
Skoda - Projekt Š979
kalendarz 10/11 2020

Skoda - Projekt Š979

Moto fanatyk

2020.11.10

Debiut minibusa.
Włoskie klasyki na rajdowych trasach
kalendarz 01/11 2020

Włoskie klasyki na rajdowych trasach

Moto fanatyk

2020.11.01

Dzięki pasjonatom te rajdówki znów mogą błyszczeć na trasach w Polsce w ramach Motul HRSMP.
Najnowsze artykuły:
Używane SUV-y wyprzedzą kombi?

Używane SUV-y wyprzedzą kombi?

Używane

2020.11.23

Dużą popularnością na rynku używanych aut cieszą się pojazdy w wieku do 4 lat.
BMW X6 2020 Hamann  - Prowokator

BMW X6 2020 Hamann - Prowokator

Moto fanatyk / Tuning

2020.11.23

Po metamorfozie Hamanna X6 wygląda dość złowrogo.
W przyszłym roku w Europie do utylizacji może trafić 600–700 tys. aut

W przyszłym roku w Europie do utylizacji może trafić 600–700 tys. aut

Wiadomości / Gorące tematy

2020.11.23

Branża liczy na decyzję polskiego rządu jeszcze w listopadzie.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.