Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Ochrona lakieru auta
kalendarz 16/05 2019

Ochrona lakieru auta

Porady

Dokonując zakupu nowego samochodu zwracamy uwagę na markę, pojemność, wyposażenie dodatkowe i kolor lakieru.  W salonowych konfiguratorach lista rzeczy do wyboru jest długa. Niektórzy dealerzy, głównie marek premium dodali  do swojej oferty opcję zabezpieczenia lakieru przed pojawianiem się zarysowań i odprysków. Najlepszą i najskuteczniejszą formą ochrony lakieru jest położenie bezbarwnej folii ochronnej. 

Jest to przezroczysta folia poliuretanowa Xpel o grubości 150 mikronów, która tworzy pewnego rodzaju tarczę. Po zaaplikowaniu jej na samochodów nie jesteśmy praktycznie w stanie stwierdzić, że taka folia została położona. Usługę taką należy zlecić specjalistom, ponieważ materiał jest drogi, a i sama aplikacją wymaga wiedzy i doświadczenia. Firmy takie jak Ghostcar mają dostęp do oprogramowania, w którym jest baza gotowych szablonów pojazdów z całego świata. W takiej bazie wyszukiwany jest dany element, a następnie maszyna wycina go z folii. Wszystko po to żeby nie ciąć folii na samochodzie i zminimalizować ryzyko uszkodzenia lakieru ostrzem noża. 
                      
Klienci decydujący się na taką usługę mają do wyboru cztery pakiety. Pierwszy to pakiet standard w którego skład wchodzi zabezpieczenie przedniego zderzaka, reflektorów, ⅓ pokrywy silnika i ⅓ przednich błotników. Drugi to pakiet premium w którego skład wchodzi zabezpieczenie całej pokrywy silnika, przednie reflektory i przedni zderzak. Trzeci pakiet to tzw. “full front “ i w tej opcji pokrywana jest folią cała pokrywa silnika, przednie błotniki, reflektory, przedni zderzak i lusterka, oraz powierzchnie pod klamkami. Numer cztery to już oklejenie całego pojazdu. Ceny za taką usługę wahają się od 1900 zł netto za pakiet standard do 15 900 zł netto za oklejenie całego pojazdu. 

Świadomi klienci ponoszą koszt związany z zabezpieczeniem lakieru folią ochronną, ale podchodzą do tego, jak do inwestycji. Dzięki folii bezbarwnej na elementach karoserii nie pojawiają się odpryski  i rysy.  Efekt nowego lakieru zostaje zachowany przez cały czas, jak folia jest na aucie. Zimą chroni przed solą i piaskiem, a podczas jazdy na autostradzie przed ubytkami. Dzięki folii małe obtarcia drogowe, lub parkingowe zostają na folii przez co unikniemy wizyt u lakiernika, bo wystarczy tylko wymienić folię na danym elemencie. Pojazd, który ma zabezpieczony lakier szybciej znajdzie nabywcę na rynku wtórnym, ponieważ jego kondycja będzie jako nowa. 

Warto wspomnieć, że ostatnio popularne powłoki ceramiczne/kwarcowe nie są w stanie zabezpieczyć lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki powłokom lakier pojazdu łatwiej się pielęgnuje i ma większy połysk, ale tylko folia bezbarwna jest jedynym najlepszym sposobem na ochronę lakieru. 

Przy wyborze firmy, której powierzycie swój samochód upewnijcie się, że pracują w niej specjaliści z wiedzą i doświadczeniem, ma ona oprogramowanie i maszynę do wycinania szablonów oraz po prostu sami zweryfikujcie czy dana firma wzbudza Wasze zaufanie.

DT

Ghostcar
ul. Połczyńska 126
tel. 600 510 724
www.ghostcar.pl

 


Tagi:
Ghostcar, oklejanie folią, folie samochodowe

Zobacz podobne artykuły:

Zużyta opona zimowa nie staje się całoroczną
kalendarz 27/05 2019

Zużyta opona zimowa nie staje się całoroczną

Warsztat / Porady

2019.05.27

Czy latem można jeździć na zimówkach?
Opony sezonowe – co warto wiedzieć
kalendarz 20/05 2019

Opony sezonowe – co warto wiedzieć

Warsztat / Porady

2019.05.20

Teorie i mity związane z eksploatacją ogumienia.
Bezpłatne kontrole zawieszenia samochodu
kalendarz 18/05 2019

Bezpłatne kontrole zawieszenia samochodu

Warsztat / Porady

2019.05.18

BILSTEIN kontynuuje swoją akcję trwającą już od czterech lat. W tym roku nadal będą prowadzone w Polsce cykliczne kontrole mobilnym testerem zawieszenia.
Najnowsze artykuły:
Co trzeci używany pojazd przeznaczony na sprzedaż z odnotowaną szkodą

Co trzeci używany pojazd przeznaczony na sprzedaż z odnotowaną szkodą

Używane

2019.05.27

Historia pojazdu nie pozostawia złudzeń.
Zużyta opona zimowa nie staje się całoroczną

Zużyta opona zimowa nie staje się całoroczną

Warsztat / Porady

2019.05.27

Czy latem można jeździć na zimówkach?
Grand Prix Monako – Triumf Hamiltona

Grand Prix Monako – Triumf Hamiltona

Wiadomości / Moto sport

2019.05.26

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo bez dubletu Mercedesa.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.