Mercedes zrezygnuje z niektórych modeli

Niemiecki koncern zakończy produkcję modeli, które tracą na popularności.
W rozmowie z dziennikarzem magazynu „Top Gear” podczas trwającego Salonu Samochodowego w Paryżu, obecny szef ds. Badań i rozwoju Mercedesa i jednocześnie przyszły prezes marki, Ola Kallenius potwierdził, że firma jest gotowa by po dwóch dekadach ekspansji modelowej, dokonać znaczących zmian.
"Przez prawie 20 lat nieprzerwanie poszerzania oferty, szczególnie w segmencie SUV, osiągnęliśmy sukces w ciągu minionych lat. Pomiędzy rokiem 2020 a 2022 dokonamy przeglądu ponad 40 modeli. I nawet jeśli kochamy każde z naszych "dzieci", to zrobimy to, bo musimy być bardzo racjonalni. Nie wolno nam też wahać się w podejmowaniu decyzji", powiedział.
Na razie przynajmniej Kallenius nie wymienił żadnego z obecnych modeli, które mogą ewentualnie zniknąć z oferty. Jednak słabo sprzedający się roadster SLC może być prawdopodobnie pierwszym modelem, który otworzy listę niezbyt popularnych aut. Samochód małym stosunkowo zainteresowaniem cieszy się nawet na tak dużym rynku, jak Chiny.
Można oczekiwać, że Mercedes ograniczy w swojej gamie liczbę sedanów, które tracą na popularności na rzecz SUV-ów szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Otwarta pozostaje kwestia, o ile nowych modeli może zostać natomiast rozszerzona gama AMG./ns/
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26