Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Mercedes-AMG z nowym centrum testowym
kalendarz 19/03 2021

Mercedes-AMG z nowym centrum testowym

News / Mercedes / AMG

W Affalterbach dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod nowoczesne centrum testowe Mercedes-AMG GmbH.

Marka aut o sportowych osiągach rozpoczyna budowę wysoce zautomatyzowanego „poligonu” testowego służącego do opracowywania zelektryfikowanych, wysokowydajnych zespołów napędowych i komponentów elektrycznych. Nowe centrum techniczne będzie zajmować trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 5000 m kw. Obiekt powstanie w Affalterbach, pomiędzy ulicami Benz- i Maybachstrasse, a jego budowa ma zostać ukończona do 2022 r. Nowe centrum będzie dysponować m.in. stanowiskami z możliwością testowania napędów na wszystkie koła oraz wysokonapięciowym stanowiskiem przeznaczonym dla akumulatorów. W razie potrzeby budynek będzie można rozbudować.

Philipp Schiemer, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH: „Budując nowe centrum techniczne, jako AMG podkreślamy swoje wyraźne zaangażowanie w lokalizację w Affalterbach i kontynuujemy nasze przygotowania na przyszłość”. Jochen Hermann, członek zarządu i dyrektor techniczny Mercedes-AMG GmbH, kontynuuje: „Nasze nowe centrum testowe pozwoli nam na testowanie podzespołów i prototypów samochodów w realistycznych warunkach. Będziemy mogli wszechstronnie sprawdzać je już na wczesnym etapie rozwoju. W ten sposób w procesie rozwojowym nie tylko oszczędzimy czas, ale możemy też poprawić jakość wyników”.

Aby uczcić rozpoczęcie budowy nowego centrum technicznego, razem z zarządem firmy pierwsze łopaty wbił w ziemię Steffen Döttinger, burmistrz gminy Affalterbach. „Dzięki swojej wspaniałej historii AMG jest ważnym pracodawcą i członkiem naszej społeczności. Cieszymy się, że budując nowe centrum techniczne, Mercedes-AMG dalej inwestuje w Affalterbach” – powiedział Döttinger.

Stanowiska testowe przeznaczone dla napędów na wszystkie koła pomogą inżynierom w Affalterbach w symulacji rzeczywistej jazdy oraz warunków środowiskowych. W przypadku badania na takim stanowisku cztery piasty kół pojazdu są połączone z czterema maszynami; pozwala to symulować realistyczne opory i odtworzyć charakterystykę prowadzenia przypominającą jazdę po asfalcie. Jedno ze stanowisk testowych będzie dodatkowo wyposażone w komorę klimatyczno-wysokościową. Korzystając z podciśnienia, może ona symulować warunki panujące na wysokości do 5000 m nad poziomem morza oraz temperatury dochodzące do -30°C. Podczas testów projektant nie siedzi samochodzie – kontroluje go zdalnie, z osobnego pomieszczenia. Tym samym badania na stanowiskach pozwalają ograniczyć liczbę kilometrów testowych przebytych w czasie rzeczywistej eksploatacji.

Temperatury arktyczne czy tropikalny klimat – wysokonapięciowe stanowisko z komorą klimatyczną pozwala na testowanie akumulatorów trakcyjnych opracowanych w Affalterbach w zakresie od -40 do +80°C, w sposób całkowicie zautomatyzowany. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie niemal wszystkich możliwych warunków, z którymi układ akumulatorów może zetknąć się podczas całego cyklu eksploatacji. Projektanci w szczególności koncentrują się tu na kwestiach bezpieczeństwa, trwałości oraz funkcjonalności i wydajności w ekstremalnych sytuacjach. Rozbudowana technika pomiarowa oraz wysoki poziom automatyzacji pozwalają na uzyskanie powtarzalnych, zgodnych z prawem warunków prowadzenia testów.

Dodajmy, że projektanci budynku wdrożyli nowoczesne technologie budowlane i rozwiązania z zakresu wyposażenia, m.in. wykorzystanie najnowocześniejszych systemów odzyskiwania ciepła oraz dużego zbiornika jako magazynu energii. Budynek będzie w dużej mierze ogrzewany własnym odpadowym ciepłem technologicznym; w przypadku nadmiaru ciepła będzie można wprowadzić je do lokalnej sieci ciepłowniczej./ns/

źródło: Mercedes


Tagi:
Mercedes, Mercedes-AMG GmbH, Philipp Schiemer

Zobacz podobne artykuły:

 1000 Miglia 2024 - Silna ekipa Mercedes-Benz Classic
kalendarz 12/06 2024

1000 Miglia 2024 - Silna ekipa Mercedes-Benz Classic

Moto fanatyk

2024.06.12

W tegorocznym wyścigu 1000 Miglia fabryczna ekipa Mercedes-Benz Classic będzie miała reprezentację dziesięciu aut.
Omoda&Jaecoo zadebiutuje w Polsce
kalendarz 10/06 2024

Omoda&Jaecoo zadebiutuje w Polsce

Wiadomości / News

2024.06.10

11 czerwca oficjalnie rozpocznie działalność w Polsce marka samochodów Omoda&Jaecoo.
Citroen C5 X bez następcy?
kalendarz 08/06 2024

Citroen C5 X bez następcy?

Wiadomości / News

2024.06.08

Francuska marka zamierza skupić się przede wszystkim na modelach kompaktowych.
Najnowsze artykuły:
W maju Polacy chętnie kupowali auta

W maju Polacy chętnie kupowali auta

Wiadomości / Gorące tematy

2024.06.13

W ubiegłym miesiącu zarejestrowano aż 27 proc. więcej używanych samochodów niż w tym samym czasie rok wcześniej.
 1000 Miglia 2024 - Silna ekipa Mercedes-Benz Classic

1000 Miglia 2024 - Silna ekipa Mercedes-Benz Classic

Moto fanatyk

2024.06.12

W tegorocznym wyścigu 1000 Miglia fabryczna ekipa Mercedes-Benz Classic będzie miała reprezentację dziesięciu aut.
 Kajetanowicz wystartuje w 80. Rajdzie Polski

Kajetanowicz wystartuje w 80. Rajdzie Polski

Wiadomości / Moto sport

2024.06.12

Kajetanowicz potwierdził udział w 80. Rajdzie Polski, który stanowi w tym roku siódmą rundę WRC.