Lewis Hamilton z rekordem
kalendarz 12/10 2020

Moto sport

Podczas Grand Prix Eifel na Nürburgringu Hamilton nie tylko odniósł 91 triumf w F1 ale wyrównał rekord zwycięstw Michaela Schumachera.

Ósme podium w tym sezonie wywalczył Max Verstappen (Aston Martin Red Bull Racing), który finiszując tuż za Hamiltonem, sięgnął po dodatkowy punkt za najlepszy czas okrążenia na ostatnim kółku. Trzeci do mety dotarł Daniel Ricciardo, który zdobył miejsce na podium dla Renault po raz pierwszy od 2011 r. Pierwszy punkt zaliczył reprezentant zespołu Alfa Romeo Racing Orlen - Antonio Giovinazzi, który ukończył wyścig na 10 pozycji.

„To był dla nas udany weekend – powiedział na mecie Max Verstappen. - Możemy być zadowoleni z drugiego miejsca i osiągów samochodu. Starałem się trzymać jak najbliżej Lewisa, ale niestety nie byłem w stanie go zaatakować. Zrobiliśmy w ten weekend krok do przodu jeśli chodzi o auto, ale nie możemy ustawać w naszej pracy aby regularnie walczyć z Mercedesem. Wznowienie wyścigu, po zjeździe samochodu bezpieczeństwa, nie było łatwe z uwagi na niskie temperatury, ale razem z Lewisem byliśmy w stanie odskoczyć rywalom. Cieszę się także z dodatkowego punktu za najszybsze okrążenie. Fajnie było również zobaczyć ponownie na podium Daniela. To świetny kierowca, który zasłużył na ten wynik”./ns/