Lewis Hamilton i jego zwycięskie bolidy F1

W muzeum Mercedesa stanęło siedem bolidów mistrza F1.
W Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie przygotowano specjalną wystawę, prezentującą karierę Lewisa Hamiltona, który startował pod sztandarem trójramiennej gwiazdy. Brytyjczyk należy do najbardziej utytułowanych kierowców wyścigowych Formuły 1 wszech czasów.
Rywalizując maszynami napędzanymi silnikami Mercedesa, zdobył siedem tytułów mistrza świata – pierwszy w 2008 r., za kierownicą McLarena-Mercedesa MP4-23, a sześć kolejnych w Srebrnych Strzałach. Teraz ten legendarny kierowca rozstaje się z zespołem, a Muzeum Mercedes-Benz oddaje mu hołd, organizując wyjątkową ekspozycję. Do 6 stycznia 2025 r. sześć jego zwycięskich bolidów można oglądać w hali na poziomie wejściowym (wstęp bezpłatny). Z kolei samochód z sezonu 2020 jest eksponowany w ramach stałej wystawy w Sali Legend nr 7: Srebrne Strzały – wyścigi i rekordy.
Pierwszym gościem specjalnej prezentacji był Lewis Hamilton. Ola Källenius, prezes zarządu Mercedes-Benz Group AG, zaprosił kierowcę na imprezę pożegnalną w Muzeum Mercedes-Benz po jego ostatnim wyścigu, dziękując wraz z członkami zespołu i przedstawicielami świata sportów motorowych za jego osiągnięcia w F1.
Oprócz specjalnej prezentacji, Hamilton odwiedził nowe interaktywne stanowisko Pit Stop w Sali Legend nr 7: Srebrne Strzały – wyścigi i rekordy, gdzie złożył swój podpis. To najnowsza propozycja dla gości muzeum, którzy mogą zmierzyć się tam z rekordem najszybszej wizyty w pit stopie – obecnie wynosi on 1,8 sekundy./oprac.ns/
Bolidy prezentowane na specjalnej ekspozycji poświęconej Formule 1 w Muzeum Mercedes-Benz:
• McLaren-Mercedes MP4-23 (2008)
• Mercedes-AMG Petronas F1 W05 (2014)
• Mercedes-AMG Petronas F1 W06 Hybrid (2015)
• Mercedes-AMG F1 W08 EQ Power+ (2017)
• Mercedes-AMG F1 W09 EQ Power+ (2018)
• Mercedes-AMG F1 W10 EQ Power+ (2019)
• Mercedes-AMG F1 W11 EQ Performance (2020) – Sala Legend nr 7
źródło: Mercedes
Zobacz podobne artykuły:
Nowy GLA już za kilka dni
Wiadomości / News
2026.07.26
VW Golf GTI I na Classica Mierzęcin 2026
Moto fanatyk
2026.07.19
Rajd Finlandii - całe podium dla Toyoty
Wiadomości / Moto sport
2026.08.04
Zwyczajowe gesty kierowców – w Polsce i za granicą
Warsztat / Porady
2026.08.04
Skoda Fabia, Scala i Kamiq w wersji Easy
Wiadomości / News
2026.08.03