Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Kolekcjonerska Lancia Delta Miki Biasiona
kalendarz 03/02 2024

Kolekcjonerska Lancia Delta Miki Biasiona

Moto fanatyk / Lancia

„Certyfikat Autentyczności” dla Lancii Delta 4WD Miki Biasiona z 1986 r.

W Stellantis Heritage Hub, Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia i Roberto Giolito, dyrektor Stellantis Heritage, wręczyli „Certyfikat Autentyczności” modelowi, który zapisał się w historii motoryzacji, a zwłaszcza sportów motorowych. Jest to Lancia Delta 4WD z 1986 r, należąca do Massimo „Miki” Biasiona, jednego z najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych wszech czasów.

Lancia Delta w różnych wersjach zdominowała świat sportów motorowych pod koniec lat 80-tych i na początku lat 90-tych, zdobywając sześć tytułów Mistrza Świata Konstruktorów, cztery tytuły Mistrza Świata Kierowców i odnosząc ponad 40 indywidualnych zwycięstw i do dzisiaj pozostaje najbardziej utytułowanym samochodem rajdowym wszech czasów.

Również dzięki Delcie, Lancia nadal pozostaje najbardziej utytułowaną marką rajdową w historii mającą na swoim koncie piętnaście Rajdowych Mistrzostw Świata, trzy Mistrzostwa Świata Konstruktorów i Endurance, jedno zwycięstwo w 1000 Miglia, dwukrotne w Targa Florio i jedno w Carrera Panamericana.

Włoch Miki Biasion jest ważną postacią w historii sportów motorowych Lancii, dzięki jego kolejnym zwycięstwom w Mistrzostwach Świata w 1988 i 1989 r. za kierownicą Delty w barwach zespołu Martini Racing.

Uzyskany certyfikat potwierdza autentyczność samochodu i jest wynikiem rygorystycznego procesu kontroli i oceny przeprowadzanego przez producenta. Proces obejmuje ścisłą współpracę między technikami z działu Heritage a marką w celu ostatecznego potwierdzenia danych pojazdu. Właściciele samochodów, które pomyślnie przejdą kontrolę, otrzymują szczegółową dokumentację zawierająca m.in. „Certyfikat Autentyczności”, tabliczkę certyfikacyjną „Lancia Classiche” oraz broszurę zawierającą historię pojazdu, kryteria oceny i zdjęcia ocenianych komponentów.

Lancia Delta to jeden z najbardziej kultowych samochodów w historii marki, również z punktu widzenia ponadczasowego stylu. Jej najważniejsze elementy weszły do zbiorowej wyobraźni, stając się inspiracją podczas projektowania przyszłych modeli Lancia: ostre i geometryczne kształty charakteryzujące zarówno przód, jak i tył stanowią część historii wzornictwa marki./oprac. ns/

źródło: Lancia


Tagi:
Lancia, Lancia Delta, Lancia Delta 4WD, Miki Biasion

Zobacz podobne artykuły:

 VW Golf I i prototyp EA 276
kalendarz 03/02 2024

VW Golf I i prototyp EA 276

Moto fanatyk

2024.02.03

Na targach Bremen Classic Motorshow w Bremie można zobaczyć dwa wyjątkowego egzemplarze VW.
Lancia Ypsilon 2024 – Bez tajemnic, prawie
kalendarz 17/01 2024

Lancia Ypsilon 2024 – Bez tajemnic, prawie

Prezentacje / Nowości

2024.01.17

Do sieci wyciekły zdjęcia z sesji fotograficznej nowej Lancii Ypsilon bez kamuflażu.
„Race for Glory” - Rajdowa rywalizacja na ekranie
kalendarz 06/01 2024

„Race for Glory” - Rajdowa rywalizacja na ekranie

Wiadomości / Wydarzenia

2024.01.06

Film o zwycięstwie Lancii 037 w Rajdowych Mistrzostwach Świata w 1983 r. i pokonaniu Audi Quattro.
Najnowsze artykuły:
 Kary za cofanie liczników są surowe, ale... nie działają!

Kary za cofanie liczników są surowe, ale... nie działają!

Wiadomości / Gorące tematy

2024.02.26

Niestety nawet tak zaostrzone prawo jest bezsilne, ponieważ...
Dziwny kamuflaż Lamborghini

Dziwny kamuflaż Lamborghini

Wiadomości / News

2024.02.25

Prototyp nowego Lamborghini testowany jest w niecodziennym maskowaniu.
Śmiertelne potrącenie dwulatka

Śmiertelne potrącenie dwulatka

Wiadomości / News

2024.02.25

Policja poszukuje świadków zdarzenia.