Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Klara Kowalczyk w FIA Girls On Track - Rising Stars
kalendarz 10/09 2023

Klara Kowalczyk w FIA Girls On Track - Rising Stars

Moto sport

Polska zawodniczka wybrana do udziału w tegorocznej edycji prestiżowego programu FIA.

FIA Girls On Track Rising Stars, organizowany jest po raz czwarty przez Światową Komisję Kobiet FIA, we współpracy z narodowymi federacjami samochodowymi oraz Ferrari Driver Academy, Iron Dames i innymi prestiżowymi partnerami. Klara znalazła się wśród 16 najlepszych zawodniczek na świecie, z których osiem, w tym Klara, rywalizuje o miejsce w kartingowym programie Ferrari Driver Academy w sezonie 2024. Z kolei pozostałe osiem uczestniczek walczy o miejsce w bolidzie włoskiej marki w Formule 4.

Celem programu jest wybranie najbardziej utalentowanych zawodniczek w motosporcie, zwiększanie udziału kobiet w motosporcie, inspirowanie kolejnych pokoleń kobiet do próbowania swoich sił w sportach motorowych, a co za tym idzie – zmiana postrzegania udziału kobiet w „wysokooktanowych" dyscyplinach.

Pierwszym etapem programu będzie Karting Training Camp na włoskim torze Franciacorta. Na tym obiekcie w październiku odbędą się również tegoroczne kartingowe mistrzostwa świata, w których start planuje także Klara Kowalczyk. W czasie 3-dniowego zgrupowania z ośmiu zawodniczek wybrane zostaną cztery, które przejdą do finałowej części eliminacji Ferrari Driver Academy, które odbędą się w listopadzie.

W poprzednich latach wśród wybranych w programie zawodniczek znalazła się np. Maya Weug, która dzięki wsparciu Ferrari Driver Academy ściga się obecnie w serii bolidów Formula Regional European Championship (FRECA) i Doriane Pin, która startowała w tym roku w 24h Le Mans.

Nominacja Klary Kowalczyk przez Polski Związek Motorowy i wybór Klary do tegorocznej edycji Rising Stars przez FIA, Iron Dames i Ferrari jest kolejnym potwierdzeniem wysokiej formy polskiej zawodniczki i jej perspektyw na szybkie wejście do wyścigów bolidów jednomiejscowych.


Tagi:
Klara Kowalczyk, karting, FIA Girls On Track - Rising Stars, FIA

Zobacz podobne artykuły:

 Max Verstappen rekordzista
kalendarz 20/09 2023

Max Verstappen rekordzista

Wiadomości / Moto sport

2023.09.20

Wygrywając GP Włoch Verstappen ustanowił nowy rekord pod względem liczby kolejnych zwycięstw w F1.
Rajd Śląska 2023: Setka załóg na starcie
kalendarz 07/09 2023

Rajd Śląska 2023: Setka załóg na starcie

Wiadomości / Moto sport

2023.09.07

Międzynarodowa ranga, decydująca runda krajowego czempionatu.
Kajetanowicz - testy przed Rajdem Akropolu
kalendarz 04/09 2023

Kajetanowicz - testy przed Rajdem Akropolu

Wiadomości / Moto sport

2023.09.04

15 odcinków specjalnych dających blisko 308 km zmagań będzie liczyć dziesiąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata.
Najnowsze artykuły:
Jak zabezpieczyć cylindry przed uszkodzeniem?

Jak zabezpieczyć cylindry przed uszkodzeniem?

Warsztat / Porady

2023.09.27

Już podczas konstruowania pojazdu zapada decyzja o tym, ile cylindrów będzie miał konkretny silnik – pod ten element przygotowuje się też odpowiednią komorę silnikową.
Niższe ceny Nissana ARIYA 

Niższe ceny Nissana ARIYA 

Wiadomości / News

2023.09.27

Flagowy elektryczny crossover Nissana zyskał nowe, atrakcyjniejsze ceny. Co istotne, nie oznacza to uszczuplenia bogatego wyposażenia którejkolwiek wersji, a wręcz przeciwnie – wprowadzono korzystne zmiany w specyfikacji, poz...
 Seat w słynnych filmach i serialach

Seat w słynnych filmach i serialach

Wiadomości / Ciekawostki

2023.09.24

Historia hiszpańskiej marki na przestrzeni lat wielokrotnie zahaczała o świat kinematografii.