Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Jak właściwie dbać o felgi samochodowe?
kalendarz 31/03 2014

Jak właściwie dbać o felgi samochodowe?

Warsztat / Porady

Choć wiosna już do nas przyszła, kapryśna aura nie odpuszcza, bardzo często negatywnie wpływając na wygląd naszego samochodu.

Błoto, opady deszczu, a nierzadko deszczu z śniegiem zostawiają ślady nie tylko na szybach i karoserii, ale także na stalowych czy aluminiowych felgach. Zmienne warunki atmosferyczne, to nie jedyny czynnik destrukcyjnie wpływający na stan wielu części naszego samochodu. Dochodzi do tego także czarny osad, powstający w wyniku ścierania się materiałów z klocków hamulcowych, który osadza się właśnie na wypełniających koła felgach. Niestety jest on także niezwykle trudny do usunięcia. Jak zatem należycie dbać o felgi czy kołpaki, aby zawsze wyglądały jak nowe i nie trzeba było ich zbyt często (o ile w ogóle) wymieniać?

Choć to dla wielu z nas oczywiste, najważniejsze, abyśmy mieli świadomość, że ta część samochodu jest w bardzo dużym stopniu narażona na powstające w trakcie jazdy zabrudzenia. Istotne jest też, abyśmy często sprawdzali w jakim aktualnie stanie są felgi, szczególnie jeśli z samochodu korzystamy często i intensywnie. Samo sprawdzanie, czy kontrolowanie oczywiście nie wystarczy – felgi czy kołpaki musimy regularnie myć i czyścić. Im częściej będziemy to robić, tym łatwiej będzie nam usunąć brud i plamy, najlepiej korzystając przy tym ze specjalnych środków do konserwacji felg.

Warto skorzystać ze specjalnych płynów do czyszczenia aluminiowych i stalowych felg oraz kołpaków, który nie dość, że skutecznie rozpuści wyczyści wszelkie zabrudzenia, to jest produktem bezpiecznym zarówno dla felg, jak i dla opon.
 
Aby dokładnie wyczyścić wszystkie zabrudzenia powstałe w wyniku jazdy, wystarczy dokładnie spryskać płynem powierzchnię felgi czy kołpaka i odczekać chwilę aż rozpuści nawet głęboko zalegający brud oraz dokładnie spłukać powierzchnię całego koła wodą. W procesie czyszczenia felgi można wspomóc się także szczoteczką, jednak nie może być ona zbyt twarda, aby powierzchnia felgi nie została w żadnym stopniu porysowana.

Dodatkową zaletą takiego preparatu jest jego formuła, dzięki której na powierzchni felgi powstaje warstwa ochronna zabezpieczająca ją przed korozją i ułatwiająca ponowne czyszczenie.

 

Zobacz podobne artykuły:

Paliwowy kodeks początkującego kierowcy
kalendarz 16/07 2019

Paliwowy kodeks początkującego kierowcy

Warsztat / Porady

2019.07.16

Dla początkujących kierowców wizyta na stacji benzynowej może być stresująca.
 Biturbo, twin turbo, twin scroll turbo – co to znaczy?
kalendarz 11/07 2019

Biturbo, twin turbo, twin scroll turbo – co to znaczy?

Warsztat / Technika

2019.07.11

Wyposażenie silnika w turbosprężarkę to skuteczny sposób na uzyskanie dużej mocy przy niewielkich rozmiarach. A co z turbodziurą?
Przygotuj auto do wakacji
kalendarz 28/06 2019

Przygotuj auto do wakacji

Warsztat / Porady

2019.06.28

Wakacyjny wyjazd może szybko zamienić się z sielanki w koszmar. Na co zatem warto zwrócić uwagę ażeby urlop kojarzył się tylko z relaksem?
Najnowsze artykuły:
BMW M2 – nie będzie napędu obu osi, ale…

BMW M2 – nie będzie napędu obu osi, ale…

Wiadomości / News

2019.07.19

BMW potwierdziło, że przygotuje nowe wersje modelu M2.
Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów

Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów

Warsztat / Bezpieczeństwo

2019.07.19

Jest szansa na poprawę infrastruktury dla tej grupy użytkowników dróg.
 Suzuki Boxing Night

Suzuki Boxing Night

Wiadomości / News

2019.07.19

Suzuki obejmie mecenatem reprezentantów i reprezentantki Polski, a także stanie się patronem zawodów reprezentacji narodowych pod nazwą Suzuki Boxing Night.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.