Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Ferrari 812 – Następca prawie gotowy
kalendarz 13/01 2024

Ferrari 812 – Następca prawie gotowy

Ferrari / Nowości

Następca modelu  812 zapowiadany w tym roku zachowa silnik V12.

Jak się oczekuje, włoska marka może zmodyfikować 6.5-litrowy silnik V12, aby zapewnić moc większą niż 840 KM w modelu Daytona SP3. Choć rywale zmniejszają silniki lub wprowadzają wersje hybrydowe, to najnowszy Grand Tourer Ferrari ma zachować wolnossący silnik V12.

W ostatnich miesiącach zauważono kilka prototypów następcy modelu 812, ukrywanych pod  zakamuflowanym nadwoziu. Jak podkreślają fotoszpiedzy, praca silników tych prototypów zdradzała, że mogły być napędzane silnikami V12, co może sugerować, że Ferrari nie będzie wprowadzało hybryd flagowego silnika, tak jak zrobiono w przypadku Lamborghini Revuelto.

Magazyn „Autocar” informuje, że następca 812 trafi na rynek z wolnossącym silnikiem V12, mimo że firma przyznaje, że nie jest to najbardziej wydajna opcja i że turbodoładowany silnik V8 mógłby zapewnić lepsze osiągi. W rozmowie z przedstawicielem „Autocar”, szef działu projektowego Ferrari, Flavio Manzoni, przyznał, że „z emocjonalnego punktu widzenia [V12 jest] najlepszym, co można mieć”.

Można założyć, że Ferrari wprowadzi pewne zmiany w jednostce V12, która trafi pod maskę  nowego modelu. Dzięki temu poprawią się osiągi. Dodajmy, że moc może być większa niż 830 KM w 812 Competizione i 840 KM w Daytona SP3. Silnik V12 może być także zmodyfikowany ażeby mógł być zasilany e-paliwem, przy czym Ferrari wcześniej sugerowało, że paliwa te mogłyby pozwolić mu na kontynuację budowy silników spalinowych po 2035 r.

Szczegóły nowego modelu nadal pozostają tajemnicą, ale samochód ma zdradzać pewne podobieństwa do Purosangue i jako taki będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dobrze znane Ferrari 812. Oczywiście możemy spodziewać się tych samych znajomych proporcji z długą maską. Nie powinno również zabraknąć nowych rozwiązań, jak w przypadku hybrydowego 296 GTB.

Premiera nowego modelu o kryptonimie fabrycznym F167 spodziewana jest na początku maja podczas wyścigu F1, Grand Prix Miami. Jednak miejsce premiery wybrano nie tylko dlatego. W dniach 3-5 maja w Miami będzie miała finał międzynarodowa impreza Ferrari Cavalcade International. Nie ma zatem lepszego miejsca na zaprezentowanie nowego modelu niż wydarzenie, w którym mogą wziąć udział setki posiadaczy Ferrari.

Norbert Szwarc


Tagi:
Ferrari, Ferrari 812, następca Ferrari 812

Zobacz podobne artykuły:

 Alfa Romeo Milano - Przed premierą
kalendarz 24/02 2024

Alfa Romeo Milano - Przed premierą

Prezentacje / Nowości

2024.02.24

Alfa wraca do segmentu B. Teraz będzie to SUV.
Renault Symbioz – Zastąpi Megane
kalendarz 08/02 2024

Renault Symbioz – Zastąpi Megane

Prezentacje / Nowości

2024.02.08

W tym roku w gamie Renault pojawi się kolejny crossover, plasujący się między modelem Captur a Austral.
Skoda Octavia – przed premierą
kalendarz 06/02 2024

Skoda Octavia – przed premierą

Prezentacje / Nowości

2024.02.06

Po modelach Kamiq i Scala, Skoda modernizuje kolejny przebój w swojej gamie.
Najnowsze artykuły:
 Kary za cofanie liczników są surowe, ale... nie działają!

Kary za cofanie liczników są surowe, ale... nie działają!

Wiadomości / Gorące tematy

2024.02.26

Niestety nawet tak zaostrzone prawo jest bezsilne, ponieważ...
Dziwny kamuflaż Lamborghini

Dziwny kamuflaż Lamborghini

Wiadomości / News

2024.02.25

Prototyp nowego Lamborghini testowany jest w niecodziennym maskowaniu.
Śmiertelne potrącenie dwulatka

Śmiertelne potrącenie dwulatka

Wiadomości / News

2024.02.25

Policja poszukuje świadków zdarzenia.