F1 Grand Prix Kanady – Wygrana Hamiltona dzięki karze Vettela
kalendarz 10/06 2019

Moto sport

78 zwycięstwo w dorobku Lewisa Hamiltona, choć pierwsze z którego nie jest dumny.

Sebastian Vettel (Ferrari) ruszył do niedzielnego wyścigu z pole position. Przez długi czas utrzymywał pozycję lidera. Na 48 okrążeniu po powrocie Vettela z serwisu, Niemiec był naciskany przez Hamiltona. W pewnym momencie Vettel popełnił błąd, zajeżdżając drogę Brytyjczykowi. Ten chcąc uniknąć kolizji, musiał gwałtownie hamować. W efekcie zespół sędziów nałożył na Vettela karę 5 sekund.

W chwili ogłoszenia decyzji sędziów, Vettel miał 3 sek. przewagi nad Hamiltonem. Po zakończeniu wyścigu, Vettel długo nie mógł się pogodzić z zaistniałą sytuacją, choć nie miał pretensji do Hamiltona a jedynie do sędziów. Hamilton również nie był zadowolony ze stylu, w jakim wygrał wyścig.

Podium uzupełnił Charles Leclerc z Ferrari. Robert Kubica startujący z 19 pozycji zdołał przesunąć się w stawce o trzy lokaty, ale już na 11 okrążeniu ponownie został na ostatnim, 18 miejscu. Partner Polaka z zespołu Williamsa, George Russell dojechał do mety na 16 miejscu. Wyścigu nie ukończyli Lando Norris (McLaren-Renault) oraz Alexander Albon (Toro Rosso- Honda)./ns/