F1 Grand Prix Hiszpanii – Od startu do mety Hamilton
kalendarz 12/05 2019

Moto sport

Piąty z rzędu dublet Mercedesa, Kubica… ostatni.

W tym sezonie w F1 powoli mamy niestety „dwa stałe” elementy – dublet zespołu Mercedesa i ostatnie miejsca Roberta Kubicy. W wyścigu o Grand Prix Hiszpanii rywalizację zdominowali kierowcy Mercedesa. Lewis Hamilton prowadził praktycznie od startu do mety. Jak drugi wyścig ukończył Valtteri Bottas a trzeci Max Verstappen (Red Bull). Tym razem reprezentanci Ferrari poza podium. Dodajmy, że Hamilton odniósł czwarte zwycięstwo w Barcelonie.

Wyścigu nie ukończyli Lando Norris (McLaren) i Lance Stroll (Racing Point), którzy na 46 okrążeniu mieli kraksę.

Robert Kubica był ostatni (18 miejsce) a na 17 pozycji wyścig ukończył kolega Polaka z zespołu Williamsa – George Russell./ns/