F1 Grand Prix Austrii – Mercedes znów na podium
kalendarz 06/07 2020

Moto sport

Z ponad trzymiesięcznym opóźnieniem rozpoczął się tegoroczny sezon Formuły 1.

Zawodnicy przybyli do Austrii, gdzie zaplanowano pierwszy w tym roku wyścig F1 – po odwołaniu Grand Prix Australii w marcu. Sezon 2021 znakomicie rozpoczął Mercedes, który okazał się najlepszy zarówno podczas treningów, w kwalifikacjach, jak i w niedzielnym wyścigu. Pierwsze miejsce zajął Valtteri Bottas (Mercedes). Tuż zanim uplasowali się Charles Leclerc (Ferrari) i Lando Norris (McLaren). Lewis Hamilton, który pierwotnie ukończył wyścig na drugim miejscu, otrzymał pięć sekund kary i spadł na czwartą pozycję.

Karę w wysokości 5000 euro otrzymał zespół Alfy Romeo. Po zmianie ogumienia w bolidzie Kimi Raikkonena, odpadło prawe przednie koło. Był to błąd jednego z mechaników. Z uwagi na fakt, że stanowiło to zagrożenie dla innych uczestników, zespół sędziów ukarał Alfę Romeo.

Kolejny wyścig odbędzie się w następną niedzielę na tym samym torze.