Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie postojowe?
kalendarz 08/11 2018

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie postojowe?

Technika

Jak działa ogrzewanie postojowe Webasto?

O czym marzy przeważnie kierowca, gdy nastanie zima? O ogrzanym wnętrzu auta. Odwrotna sytuacja ma miejsce latem. Jednak jest rozwiązanie na tą sytuację. W jednym i w drugim przypadku warto pomyśleć o ogrzewaniu postojowym.

Na czym polega działanie takiego rozwiązania?
Systemu ogrzewania postojowego odbywa się w oparciu o wykorzystanie układu chłodzenia silnika oraz układu wentylacji. Tutaj sercem całego systemu jest notabene nieduży agregat grzewczy. Pracuje on on niezależnie od silnika, zaś ze zbiornika paliwa do jego zasilania pobierane jest paliwo. Do agregatu zasysane jest powietrze, niezbędne do przeprowadzenia reakcji spalania. Po czym uruchamiany jest obieg płynu chłodniczego silnika samochodu.

Gdy już rozgrzeje się, to zostaje wprowadzony w obieg. Wówczas to płyn oddaje ciepło. Płyn ten krąży pomiędzy agregatem, wymiennikiem ciepła a silnikiem, następnie wraca do agregatu. W agregacie następuje ponowne jego podgrzanie.

Do kabiny pasażerskiej ciepło trafia dzięki układowi wentylacji. Takie rozwiązanie powoduje, że wnętrze naszego auta osiągnie optymalną temperaturę już w około 20 minut od jego włączenia. To nie jedyna zaleta ogrzewania postojowego. Kolejną jest rozgrzewanie jednostki napędowej (zimny silnik potrzebuje większej ilości paliwa, a przy okazji mam do czynienia z większym zanieczyszczeniem powietrza CO2).

Ogrzewanie postojowe przyczynia się do tego, że zimą nie trzeba skrobać szyb. Nie ma również problemów z rozruchem podczas niskich temperatur. Tak, jak wspomnieliśmy na początku Webasto może również chłodzić auto podczas upalnych dni.

Ogrzewanie może być zasilane na parę sposobów za pomocą:
-timera (ustawiamy go przy wysiadaniu z auta)

-bezprzewodowego pilota (może on być wyposażony wyłącznie w przyciski on oraz off lub w wyświetlacz informujący między innymi o temperaturze w pojeździe czy stopniu nadmuchu

-smartfona (zaletą jest łatwa komunikacja przez SMS specjalną aplikację oraz bezproblemowe ustawianie wszystkich parametrów, musimy być jednak wyposażeni w kartę SIM oraz ponosimy comiesięczne koszty z tym związane)
RED
Foto: Webasto

 


Tagi:
Webasto, ogrzewanie Webasto, ogrzewanie postojowe Webasto, ogrzewanie postojowe, ogrzewanie postojowe webasto

Zobacz podobne artykuły:

 Biturbo, twin turbo, twin scroll turbo – co to znaczy?
kalendarz 11/07 2019

Biturbo, twin turbo, twin scroll turbo – co to znaczy?

Warsztat / Technika

2019.07.11

Wyposażenie silnika w turbosprężarkę to skuteczny sposób na uzyskanie dużej mocy przy niewielkich rozmiarach. A co z turbodziurą?
 Mikaela Åhlin-Kottulinsky testuje opony Extreme E Continentala
kalendarz 27/06 2019

Mikaela Åhlin-Kottulinsky testuje opony Extreme E Continentala

Warsztat / Technika

2019.06.27

Pochodząca ze śląskiej rodziny hrabiowskiej Szwedka Mikaela Åhlin-Kottulinsky została kierowcą testowym nowych opon o wysokich osiągach Continental.
Jak technologia 5G zmieni motoryzację?
kalendarz 11/06 2019

Jak technologia 5G zmieni motoryzację?

Warsztat / Technika

2019.06.11

Większość z nas spotkała się z określeniem 5G, ale czy na pewno wiemy, o co dokładnie chodzi?
Najnowsze artykuły:
BMW M2 – nie będzie napędu obu osi, ale…

BMW M2 – nie będzie napędu obu osi, ale…

Wiadomości / News

2019.07.19

BMW potwierdziło, że przygotuje nowe wersje modelu M2.
Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów

Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów

Warsztat / Bezpieczeństwo

2019.07.19

Jest szansa na poprawę infrastruktury dla tej grupy użytkowników dróg.
 Suzuki Boxing Night

Suzuki Boxing Night

Wiadomości / News

2019.07.19

Suzuki obejmie mecenatem reprezentantów i reprezentantki Polski, a także stanie się patronem zawodów reprezentacji narodowych pod nazwą Suzuki Boxing Night.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.