Zlot historycznych Audi quattro w Poznaniu

Podczas tegorocznej wystawy Poznań Motor Show 2014, będzie można zobaczyć ponad 20 legendarnych samochodów Audi.
Zlot historycznych pojazdów z napędem czterech kół Quatro, będzie jedną z imprez towarzyszących ekspozycji Audi podczas Motor Show. W dniach 29 i 30 marca, na placu Św. Marka na terenie MTP, będzie można zobaczyć ponad 20 legendarnych już samochodów z napędem quattro, które na przestrzeni 30 lat wyjechały z fabryk w Ingolstadt i Neckarsulm.
Przypomnijmy, że historyczne wydarzenie miało miejsce w 1980 roku. Wtedy na trasie Algarve Rally '80 wystartowało Audi z napędem quattro. Możliwości tego auta wywołały zdumienie w świecie motoryzacyjnym. Tym samym dla Audi rozpoczął się okres spektakularnych triumfów. To był początek legendy quattro. Obecnie napęd czterech kół quattro jest dostępny w ponad 160 wersjach samochodach tej marki.
„Rok 2014, to dla Audi rok quattro” – mówi Leszek Kempiński, PR Manager Audi. „Na stoisku wewnątrz hali targowej prezentujemy najnowsze modele Audi z napędem quattro, np. Audi RS 7, Audi RS 4 czy Audi RS Q3, a na zewnątrz, na placu przed pawilonem, chcielibyśmy umożliwić fanom zapoznanie się z historycznymi, legendarnymi modelami Audi wyposażonymi w napęd quattro.”
Dodajmy, że wśród uczestników zlotu znajdą się zarówno rajdowe, jak i bardziej użytkowe modele z napędem quattro, wyprodukowane w okresie od lat osiemdziesiątych XX w, aż do czasów współczesnych./oprac. ns/
Zobacz podobne artykuły:
Alpine A110 na Roadflavor:colors
Moto fanatyk
2025.11.27
Audi R26 Concept - W drodze do F1
Prezentacje / Concept Cars
2025.11.13
Seat 800 - Jedyny taki w Polsce
Moto fanatyk
2025.11.12
Brad Pitt i Mercedes-AMG GT 4
Wiadomości / Wydarzenia
2025.12.03
Gala Sportu Samochodowego 2025
Wiadomości / Moto sport
2025.12.03
Współdzielony transport miejski
Wiadomości / Gorące tematy
2025.12.02