Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Zlot She's Mercedes w Nowym Tomyślu
kalendarz 26/08 2023

Zlot She's Mercedes w Nowym Tomyślu

Moto fanatyk / Mercedes

W dniach 25-27 sierpnia 2023 r. już po raz ósmy odbędzie się Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów.

Zlot organizowany jest w ramach inicjatywy She’s Mercedes. Tym razem miłośniczki klasycznych modeli z gwiazdą spotkają się w Nowym Tomyślu w zachodniej Wielkopolsce, w regionie słynącym z uprawy chmielu i wikliniarstwa. Tradycyjnie zlot zostanie zorganizowany w atmosferze „slow life”, łącząc motoryzacyjną pasję z  walorami krajoznawczymi.

„Współczesne kobiety kolekcjonują zabytkowe Mercedesy. Komfort, elegancja i prestiż” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczne spotkanie She's Mercedes. Zwyczajowo wezmą w nim udział wyłącznie kobiety. Honorowym patronatem zlot objął burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner. Jak co roku w programie nie zabraknie prezentacji aut połączonej z konkursem dla publiczności, która w sobotę 26 sierpnia w Parku Feliksa, w godzinach 12:00-13:30, wybierze najpiękniejszy samochód zlotu. Spotkanie przywołuje klimat minionych epok, włącznie ze stylowymi strojami uczestniczek.

W tegorocznym zlocie weźmie udział 17 załóg. Kobiety za kierownicą klasycznych samochodów przyciągają uwagę nie tylko sympatyków marki i fanów motoryzacji, ale pokazują również siłę kobiet w społeczeństwie. Sama inicjatywa co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Zloty She's Mercedes odbywają się w duchu koncepcji „slow life”, bez elementów rywalizacji, za to z naciskiem na zrelaksowaną jazdę, rozmowy w serdecznej atmosferze oraz zgłębianie lokalnych atrakcji i kultury danego miejsca. Malownicze krajobrazy, samochody z duszą w niezwykłych sceneriach, niekończące się dyskusje pasjonatek zabytkowej motoryzacji – to stałe punkty programu.

W ramach zlotu uczestniczki odwiedzą m.in. Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Nowym Tomyślu, przybliżające bogate tradycje tego regionu w zakresie uprawy wikliny i chmielu oraz produkcji wyrobów wiklinowych. Poza tym w planach są odwiedziny neogotyckiego XIX-wiecznego zamku w Wąsowie, a także wizyta w Chobienicach i tamtejszym pałacu, za którym również stoi bogata historia.

Partnerem wydarzenia jest lokalny dealer Mercedes-Benz Duda-Cars oraz Legends Duda-Cars, jedyny w Polsce dealer zajmujący się kompleksowo sprzedażą, serwisem i renowacjami klasycznych samochodów z gwiazdą. W czasie imprezy jego przedstawiciele zaprezentują zarówno najnowsze modele producenta luksusowych aut ze Stuttgartu i towarzyszące im nowinki, jak i udzielą fachowych informacji na temat procesów renowacji oraz części do pojazdów klasycznych.

„Zloty Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów She's Mercedes, czyli wyłącznie w kobiecym gronie, to nie tylko popularyzowanie i rozwijanie wiedzy z zakresu zabytkowej motoryzacji, ale również wspólne doświadczanie pozytywnych emocji. Radość i śmiech. Zapachy i smaki miejsc. Słońce na twarzy i wiatr we włosach. Wielogodzinne rozmowy kobiet pewnych swojej wartości, niezależnych, szczęśliwych, które nie muszą nic nikomu udowadniać. Rezygnacja z rywalizacji na rzecz odpoczynku, dostrzegania piękna i kontemplowania chwili. Jak co roku uczestniczkom w zlocie towarzyszyć będzie określony kolor. Tym razem to róż – kwintesencja kobiecości. Kolor silnie związany z optymizmem. To symbol uniwersalnego szczęścia. Początkowo przypisany był wyłącznie mężczyznom, tak samo jak świat motoryzacji. Dziś róż to kolor kobiet, a motoryzacja jest dla kobiet. O atrakcyjności zlotów She’s Mercedes świadczy nie tylko to, że odbywają się cyklicznie i z roku na rok w coraz szerszym gronie, ale również fakt, iż w bieżącym roku wszystkie przewidziane miejsca zostały zarezerwowane już podczas pierwszej doby zapisów. Zlot She’s Mercedes to dla wielu osób okazja, by nie tylko z bliska obejrzeć zabytkowe gwiazdy, ale również, by porozmawiać z uczestniczkami zlotu, których pasja potrafi zarażać” – skomentowała Ewa Krzysztofiak-Masztalerz, Komandor Zlotu./oprac.ns/

źródło: Mercedes


Tagi:
Mercedes, zlot miłośniczek zabytkowych Mercedesów, zlot Mercedesa, zlot She's Mercedes

Zobacz podobne artykuły:

Mercedesy na gdańskim lotnisku
kalendarz 29/02 2024

Mercedesy na gdańskim lotnisku

Wiadomości / News

2024.02.29

Dealerzy Mercedesa wzmacniają flotę aut na lotnisku w Gdańsku.
Klasyki Mercedesa na skutym lodem jeziorze St. Moritz
kalendarz 27/02 2024

Klasyki Mercedesa na skutym lodem jeziorze St. Moritz

Moto fanatyk

2024.02.27

W St. Moritz można było zobaczyć auta Mercedes-Benz Classic, w tym ekskluzywny model 300 Cabriolet D oraz kultowego 300 SL.
Sukces programu Mercedes-Benz Certified
kalendarz 17/02 2024

Sukces programu Mercedes-Benz Certified

Wiadomości / News

2024.02.17

W grudniu sprzedano w Polsce jubileuszowy egzemplarz auta z numerem 5000.
Najnowsze artykuły:
Strefa Czystego Transportu w Polsce – czy powstanie w tym roku?

Strefa Czystego Transportu w Polsce – czy powstanie w tym roku?

Wiadomości / Gorące tematy

2024.03.04

To kontrowersyjny temat, który sieje burzę w społeczności polskich zmotoryzowanych.
 Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Wiadomości / Moto sport

2024.03.03

Na sezon 2024 Toyota zaplanowała kolejne edycje imprezy GR Zlot, połączone z serią Toyota GR Cup.
Fuzja Renault ze Stellantisem?

Fuzja Renault ze Stellantisem?

Wiadomości / News

2024.03.02

Czy Renault połączy się z koncernem Stellantis?