Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Żyć z pasją inspirując innych
kalendarz 29/07 2014

Żyć z pasją inspirując innych

Moto fanatyk

Pod takim hasłem załoga Timex Expedition Team wyruszyła na wyprawę offroadową do Rumunii.

Do pokonania była trasa wiodąca przez Słowację i Węgry, by w rumuńskich Karpatach zmierzyć się własnymi marzeniami. Samochodami offroadowymi podróżnicy przemierzyli trasę od miasta Baia Mare, poprzez legendarną Sapantę, górę Ignis, zaporę Baraj Runcu, aż po dolinę rzeki Izy, znanej z XV-wiecznych monastyrów i architektury.

Udała nam się rzecz niezwykle trudna – stworzyliśmy prawdziwą załogę z osób nie znających się wcześniej i pochodzących z różnych światów, w różnym wieku i z różnym dorobkiem przeżyć, mówi Bartosz Szlązkiewicz, Timex Group Polska. Okazuje się jednak, że wspólny mianownik, jakim jest podążanie za nowymi doświadczeniami i życie dla pasji to język jednoczący bardzo różne osobowości. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas wyprawy zaowocują realizacją kolejnych ambitnych planów – nie tylko offroadowych.

Cztery załogi nawigowane przez instruktorów Expedition Team, cztery samochody terenowe oraz jedenastu załogantów – pięć kobiet i dziewięciu mężczyzn. Codziennym zadaniem  ekip, podczas pięciodniowej ekspedycji, było pokonanie odcinków terenowych, mierzenie się z ukształtowaniem terenu, zdobywanie szczytów, w tym klifu Piatra Sapantei i organizowanie obozowiska na polach pasterskich.

– Wydaje mi się, że offroad to przede wszystkim umiejętność pracy na rzecz innych, dyscyplina i cierpliwość oraz myślenie strategiczne, mówi Ewa Gołaszewska, zwyciężczyni konkursu. To sport kształtujący charakter, uczący szacunku do natury i pokory względem motoryzacji. Dopiero, gdy funkcjonują wszystkie te elementy, można mówić o załodze gotowej do przemierzania kolejnych kilometrów przygody. I tak właśnie było podczas naszej wyprawy.

Najbardziej urzekła mnie przestrzeń – wolna od działań człowieka, dziewicza przyroda, starająca się powstrzymać nasz konwój, mówi Robert Jędrygas, zwycięzca konkursu. Offroad okazał się fantastycznym przeżyciem, które łączy ludzi. Poznawanie siebie i innych w tak wymagających okolicznościach jest lekcją na całe życie. Przez te 5 dni wyprawy naprawdę czułem, że mogę wszystko. I już mi tego brakuje.
 
Wyprawa odbyła się w dniach 16-20 lipca br.

[gallery ids="45922,45921"]

Zobacz podobne artykuły:

Klasyki Mercedesa na skutym lodem jeziorze St. Moritz
kalendarz 27/02 2024

Klasyki Mercedesa na skutym lodem jeziorze St. Moritz

Moto fanatyk

2024.02.27

W St. Moritz można było zobaczyć auta Mercedes-Benz Classic, w tym ekskluzywny model 300 Cabriolet D oraz kultowego 300 SL.
Tuning Forda w autoryzowanym serwisie
kalendarz 04/02 2024

Tuning Forda w autoryzowanym serwisie

Moto fanatyk / Tuning

2024.02.04

Części Ford Performance to specjalnie zaprojektowane komponenty, które mają poprawić osiągi, wydajność i styl aut tej marki.
 VW Golf I i prototyp EA 276
kalendarz 03/02 2024

VW Golf I i prototyp EA 276

Moto fanatyk

2024.02.03

Na targach Bremen Classic Motorshow w Bremie można zobaczyć dwa wyjątkowego egzemplarze VW.
Najnowsze artykuły:
 Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Wiadomości / Moto sport

2024.03.03

Na sezon 2024 Toyota zaplanowała kolejne edycje imprezy GR Zlot, połączone z serią Toyota GR Cup.
Fuzja Renault ze Stellantisem?

Fuzja Renault ze Stellantisem?

Wiadomości / News

2024.03.02

Czy Renault połączy się z koncernem Stellantis?
F1 – rusza nowy sezon

F1 – rusza nowy sezon

Wiadomości / Moto sport

2024.03.01

Tegoroczny sezon będzie najdłuższy w historii.