Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Wielkie starcie Subaru Impreza vs Mitsubishi Lancer
kalendarz 10/03 2014

Wielkie starcie Subaru Impreza vs Mitsubishi Lancer

Moto fanatyk / Mitsubishi / Subaru

 15 marca br., na Torze Wyścigowym „Kielce” odbędzie się impreza dla posiadaczy i użytkowników najmocniejszych modeli Subaru Impreza oraz Mitsubishi Lancer.

 Jak zapowiadają organizatorzy wydarzena, utrzymana w konwencji rywalizacji, impreza będzie miała charakter happeningu, spotkania pasjonatów legendarnych modeli samochodów. Idea imprezy została oparta na odwiecznej rywalizacji znanej z rajdowych tras całego świata. W założeniu będzie to pierwsza z organizowanych co roku imprez tego typu.

Naprzeciw siebie stanie grupa łącznie 40 posiadaczy legendarnych samochodów – po 20 z każdej ze stron. W tej rywalizacji wezmą udział właściciele wyłącznie turbodoładowanych modeli Subaru Impreza (GT, WRX, WRX STI) oraz Mitsubishi Lancer EVO. Modeli od wielu lat rywalizujących ze sobą na rajdowych trasach. Dwóch odmiennych, a zarazem tak podobnych koncepcji aut, które w swych cywilnych odmianach elektryzują osiągami nie tylko pasjonatów rajdów.

Znając podejście posiadaczy Subaru oraz Mitsubishi do swoich samochodów – coś więcej niż środek lokomocji – rzadko spotyka się auta seryjne, bez jakichkolwiek modyfikacji. Z tego powodu zdecydowano o przeprowadzeniu rywalizacji w dwóch klasach:
Stock – samochody z oponami posiadającymi homologację drogową,
Outlow – samochody z oponami wyczynowymi bez homologacji drogowej.

Program spotkania zakłada po 3 przejazdy każdego z 3 odcinków specjalnych wytyczonych na Torze „Kielce”. Każdy z uczestników uzyska 9 czasów, które następnie sumowane będą w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej. Aby nie rozpalać dodatkowo „wyścigu zbrojeń” wśród uczestników, za oficjalnego zwycięzcę „Wielkiego starcia” uważany będzie najlepszy zawodnik z klasy Stock, który otrzyma puchar przechodni oraz prawo jego obrony w kolejnej, planowanej na przyszły rok imprezie tego typu. Organizator tego wydarzenia - Szkoła Jazdy Subaru - chce w ten sposób promować technikę jazdy, a nie profesjonalnie przygotowane do sportu samochody. Do klasyfikacji zespołowej zalizane będą czasy najszybszych 15 uczestników z każdej ze stron.

Progam:

Godz. 08:30 – 09:30 Rejestracja uczestników, badanie techniczne pojazdów wspólnie z 4Turbo;
Godz. 09:30 – 10:00 Powitanie uczestników, omówienie zasad bezpieczeństwa na torze, szkolenie teoretyczne;
Godz. 10:00 – 13:00 Próby sportowe z użyciem fotokomórki OS1, OS2;
Godz. 13:00 – 13:45 Przerwa techniczna;
Godz. 13:45 – 16:00 Próby sportowe z użyciem fotokomórki OS2, OS3;
Godz. 16:00 – 16:30 Pamiątkowe zdjęcie, ogłoszenie wyniku rywalizacji, ceremonia dekoracji zwycięzców;
Godz. 16:30 - Przewidywane zakończenie spotkania.

Zainteresowanie klientów a także renoma Szkoły Jazdy Subaru na rynku szkoleniowym w Polsce sprawiły, że lista startowa została wypełniona praktycznie w przeciągu kilku tygodni. Koszt uczestnictwa w imprezie wynosi 290 zł brutto.

Ireneusz Dancewicz, Kierownik działu szkoleń Szkoły Jazdy Subaru: „Który z tych samochodów jest lepszy? Który z nich wygra rywalizację? Oczywiście w znacznej mierze będzie to zależało od kierowców. Niejednokrotnie mocno zmodyfikowane samochody cywilne uczestników sprawiają, że ciężko będzie znaleźć dwa dokładnie takie same modele. Dlatego też bardziej niż na samych wynikach postanowiliśmy skupić się na klimacie imprezy, integrując obydwie grupy, dając pretekst do spotkania w miłej atmosferze. Najważniejsza zatem będzie dobra zabawa i przyjemności z rywalizacji w duchu fair play. Nie zapominając także o możliwości doskonalenia techniki jazdy w bezpiecznych warunkach.”

 źródło: SJS

 

[gallery ids="45225,45224"]

Zobacz podobne artykuły:

Pomaluj rajdówkę Kajetana Kajetanowicza!
kalendarz 10/05 2021

Pomaluj rajdówkę Kajetana Kajetanowicza!

Wiadomości / Moto sport

2021.05.10

Autorkę lub autora najciekawszej pracy Kajetanowicz zaprosi na swoje testy rajdowe.
Muzeum Motoryzacji zaprasza ponownie
kalendarz 08/05 2021

Muzeum Motoryzacji zaprasza ponownie

Moto fanatyk

2021.05.08

Wyjątkowa kolekcja ponad 150 pojazdów z różnych epok i stron świata, będzie możliwa do zwiedzania jeszcze przez dwa weekendy.
Porozumienie pięciu japońskich marek
kalendarz 03/05 2021

Porozumienie pięciu japońskich marek

Wiadomości / News

2021.05.03

Suzuki, Subaru, Daihatsu, Toyota, Mazda – wspólne plany.
Najnowsze artykuły:
Nowy VW Polo GTI na szkicach

Nowy VW Polo GTI na szkicach

Wiadomości / News

2021.05.12

VW ujawnił szkic usportowionej wersji Polo przed premierą w czerwcu.
 „Setka” Hamiltona

„Setka” Hamiltona

Wiadomości / Moto sport

2021.05.12

Lewis Hamilton zdobył swoje setne pole position.
Seat Tarraco 2,0 TDI FR 4Drive  200 KM DSG7 – Widać podobieństwo

Seat Tarraco 2,0 TDI FR 4Drive 200 KM DSG7 – Widać podobieństwo

Testy / Testy

2021.05.12

Macie wrażenie deja vu? Że gdzieś już to widzieliście? I słusznie. Bo tworząc Tarraco, Hiszpanie poszli na skróty. Zamiast bawić się długim i kosztownym procesem projektowania auta, zaadaptowali... Volkswagena Tiguana. I wysz...

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.