Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Wideorejestratory jazdy sposobem na drogowych oszustów
kalendarz 31/03 2016

Wideorejestratory jazdy sposobem na drogowych oszustów

Eksploatacja / Porady / Technika / slider

Kamery samochodowe, czyli tzw. wideorejestratory jazdy, zyskują na popularności.

W razie stłuczki czy innej wątpliwej sytuacji na drodze, nagrania uzyskane za ich pomocą mogą okazać się dowodem na potwierdzenie faktycznego sprawcy zdarzenia. Polacy najchętniej kupują urządzenia w cenie od 200 zł do 500 zł. Bankier.pl postanowił sprawdzić, na co zwrócić uwagę kupując wideorejestrator jazdy.

– Na polskich drogach nie brakuje przypadków celowego powodowania kolizji ze z góry określonym celem. Jest nim wyłudzenie od towarzystwa ubezpieczeń jak największego odszkodowania za doznane straty. Okazuje się, że nawet kierowcy z najlepszymi umiejętnościami są w wielu takich przypadkach bezsilni. Stąd duże zainteresowanie zakupem wideorejestratorów – wyjaśnia Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, redaktor Bankier.pl.

Obecnie dostępny jest bardzo szeroki zakres tego rodzaju sprzętu, a wybór najlepszego może okazać się bardzo kłopotliwy. Na co zwrócić uwagę?

Wśród wielu funkcji i parametrów wideorejestratorów najważniejsze będą jakość nagrania i łatwość obsługi – przyznają zgodnie na łamach Bankier.pl eksperci zajmujący się tego rodzaju sprzętem. Warto też zwrócić uwagę na jakość nagrania nocą oraz czy rejestrator posiada opcję wykrywania ruchu i nagrywa zdarzenia także podczas postoju auta (tzw. tryb parkingowy). Dodatkowym atutem będzie czujnik GPS pozwalający określić przybliżoną prędkość lub położenie samochodu.

Ile kosztuje wideorejestrator jazdy? Rozbieżność cen tego rodzaju sprzętu jest tak duża, jak szeroki jest zakres oferty. Najtańsze wideorejestratory kosztować będą nawet kilkadziesiąt złotych, a w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń cena może wynosić nawet więcej niż 2 000 zł. Z informacji uzyskanych przez Bankier.pl wynika, że najchętniej wybierane rejestratory jazdy kosztują zwykle kilkaset złotych (200-500 zł).

Jakie wideorejestratory cieszą się największą popularnością wśród kupujących? Aby to sprawdzić, poproszono o wskazanie po 5 najchętniej wybieranych modeli w Ceneo, Allegro, w sklepach Media Markt oraz w sklepie internetowym specjalizującym się w tego rodzaju sprzęcie – Wideorejestratory24.pl. Spośród przywołanej 20-stki, do szczegółowego porównania wybrano po dwa urządzenia z poszczególnych segmentów cenowych: do 200 zł, między 200 a 400 zł, między 400 a 600 zł oraz powyżej 600 zł.

- Polacy nie należą do najbogatszych narodów. Przeciętny samochód w Polsce ma ok. 10 lat. W tej sytuacji popularność najtańszych rejestratorów jazdy jest zrozumiała. Niemniej, jeśli poważnie myślimy o zabezpieczeniu swoich interesów, to lepiej nie ryzykować i skierować wzrok na odrobinę wyższą półkę. Zakup wideorejestratora raczej należy traktować jako inwestycję w bezpieczeństwo – dodaje Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

źródło: Bankier.pl.

Zobacz podobne artykuły:

Paliwowy kodeks początkującego kierowcy
kalendarz 16/07 2019

Paliwowy kodeks początkującego kierowcy

Warsztat / Porady

2019.07.16

Dla początkujących kierowców wizyta na stacji benzynowej może być stresująca.
 Biturbo, twin turbo, twin scroll turbo – co to znaczy?
kalendarz 11/07 2019

Biturbo, twin turbo, twin scroll turbo – co to znaczy?

Warsztat / Technika

2019.07.11

Wyposażenie silnika w turbosprężarkę to skuteczny sposób na uzyskanie dużej mocy przy niewielkich rozmiarach. A co z turbodziurą?
 Najczęstsze usterki w układzie napędowym
kalendarz 01/07 2019

Najczęstsze usterki w układzie napędowym

Warsztat / Eksploatacja

2019.07.01

Awarie skrzyni biegów, koła dwumasowego, zużycie elementów sprzęgła – według mechaników to najczęstsze problemy występujące w układzie napędowym.
Najnowsze artykuły:
 Polski kierowca wie co zrobić w razie wypadku, ale paraliżuje go strach

Polski kierowca wie co zrobić w razie wypadku, ale paraliżuje go strach

Warsztat / Bezpieczeństwo

2019.07.17

Co trzeci kierowca po raz ostatni zetknął się z wiedzą na temat udzielenia pierwszej pomocy podczas kursu na prawo jazdy.
Wysoka frekwencja na półmetku sezonu WSMP

Wysoka frekwencja na półmetku sezonu WSMP

Wiadomości / Moto sport

2019.07.17

Lipcowe rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski po raz trzeci zagoszczą na Torze Poznań.
Nowy model marki Cupra

Nowy model marki Cupra

Wiadomości / News

2019.07.17

Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (12-22 września), Cupra zaprezentuje nowy studyjny model.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.