Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Wideorejestratory jazdy sposobem na drogowych oszustów
kalendarz 31/03 2016

Wideorejestratory jazdy sposobem na drogowych oszustów

Eksploatacja / Porady / Technika / slider

Kamery samochodowe, czyli tzw. wideorejestratory jazdy, zyskują na popularności.

W razie stłuczki czy innej wątpliwej sytuacji na drodze, nagrania uzyskane za ich pomocą mogą okazać się dowodem na potwierdzenie faktycznego sprawcy zdarzenia. Polacy najchętniej kupują urządzenia w cenie od 200 zł do 500 zł. Bankier.pl postanowił sprawdzić, na co zwrócić uwagę kupując wideorejestrator jazdy.

– Na polskich drogach nie brakuje przypadków celowego powodowania kolizji ze z góry określonym celem. Jest nim wyłudzenie od towarzystwa ubezpieczeń jak największego odszkodowania za doznane straty. Okazuje się, że nawet kierowcy z najlepszymi umiejętnościami są w wielu takich przypadkach bezsilni. Stąd duże zainteresowanie zakupem wideorejestratorów – wyjaśnia Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, redaktor Bankier.pl.

Obecnie dostępny jest bardzo szeroki zakres tego rodzaju sprzętu, a wybór najlepszego może okazać się bardzo kłopotliwy. Na co zwrócić uwagę?

Wśród wielu funkcji i parametrów wideorejestratorów najważniejsze będą jakość nagrania i łatwość obsługi – przyznają zgodnie na łamach Bankier.pl eksperci zajmujący się tego rodzaju sprzętem. Warto też zwrócić uwagę na jakość nagrania nocą oraz czy rejestrator posiada opcję wykrywania ruchu i nagrywa zdarzenia także podczas postoju auta (tzw. tryb parkingowy). Dodatkowym atutem będzie czujnik GPS pozwalający określić przybliżoną prędkość lub położenie samochodu.

Ile kosztuje wideorejestrator jazdy? Rozbieżność cen tego rodzaju sprzętu jest tak duża, jak szeroki jest zakres oferty. Najtańsze wideorejestratory kosztować będą nawet kilkadziesiąt złotych, a w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń cena może wynosić nawet więcej niż 2 000 zł. Z informacji uzyskanych przez Bankier.pl wynika, że najchętniej wybierane rejestratory jazdy kosztują zwykle kilkaset złotych (200-500 zł).

Jakie wideorejestratory cieszą się największą popularnością wśród kupujących? Aby to sprawdzić, poproszono o wskazanie po 5 najchętniej wybieranych modeli w Ceneo, Allegro, w sklepach Media Markt oraz w sklepie internetowym specjalizującym się w tego rodzaju sprzęcie – Wideorejestratory24.pl. Spośród przywołanej 20-stki, do szczegółowego porównania wybrano po dwa urządzenia z poszczególnych segmentów cenowych: do 200 zł, między 200 a 400 zł, między 400 a 600 zł oraz powyżej 600 zł.

- Polacy nie należą do najbogatszych narodów. Przeciętny samochód w Polsce ma ok. 10 lat. W tej sytuacji popularność najtańszych rejestratorów jazdy jest zrozumiała. Niemniej, jeśli poważnie myślimy o zabezpieczeniu swoich interesów, to lepiej nie ryzykować i skierować wzrok na odrobinę wyższą półkę. Zakup wideorejestratora raczej należy traktować jako inwestycję w bezpieczeństwo – dodaje Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

źródło: Bankier.pl.

Zobacz podobne artykuły:

Jak przygotować samochód na wiosenne podróże?
kalendarz 22/04 2019

Jak przygotować samochód na wiosenne podróże?

Warsztat / Porady

2019.04.22

Przed rozpoczęciem wiosennych podróży, warto pomyśleć o przeglądzie i odświeżeniu auta po zimie.
Problemy z elektryką w samochodach – najczęściej zgłaszane usterki
kalendarz 18/04 2019

Problemy z elektryką w samochodach – najczęściej zgłaszane usterki

Warsztat / Eksploatacja

2019.04.18

Awarie układów elektrycznych to jedne z najczęściej zgłaszanych przez kierowców typów usterek, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wielu innych podzespołów.
Olejowe wybory Polaków
kalendarz 03/04 2019

Olejowe wybory Polaków

Warsztat / Porady

2019.04.03

Kierowcy wybierając olej silnikowy kierują się głównie rekomendacją mechanika lub doradcy serwisowego. O radę w tej sprawie pyta co trzeci Polak.
Najnowsze artykuły:
VW ID. Roomzz - Elektryczny SUV

VW ID. Roomzz - Elektryczny SUV

Prezentacje / Concept Cars

2019.04.22

Podczas „Brand SUV Night” odbywającej się w przededniu wystawy Auto Shanghai VW zaprezentował najnowszego członka rodziny ID. – model ID. Roomzz.
"Powrót do przyszłości" w Audi museum mobile

"Powrót do przyszłości" w Audi museum mobile

Moto fanatyk

2019.04.21

Trzynaście pojazdów studyjnych i prototypów oraz trzy motocykle wyznaczające historię Audi AG, znalazło się na nowej wystawie w Audi museum mobile w Ingolstadt.
Gottlieb Daimler i Carl Benz - Urodziny motoryzacyjnych pionierów

Gottlieb Daimler i Carl Benz - Urodziny motoryzacyjnych pionierów

Wiadomości / Ciekawostki

2019.04.21

W 2019 r. Mercedes-Benz świętuje okrągłe urodziny założycieli firmy – Gottlieba Daimlera i Carla Benza.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.