Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Wideorejestratory jazdy sposobem na drogowych oszustów
kalendarz 31/03 2016

Wideorejestratory jazdy sposobem na drogowych oszustów

Eksploatacja / Porady / Technika / slider

Kamery samochodowe, czyli tzw. wideorejestratory jazdy, zyskują na popularności.

W razie stłuczki czy innej wątpliwej sytuacji na drodze, nagrania uzyskane za ich pomocą mogą okazać się dowodem na potwierdzenie faktycznego sprawcy zdarzenia. Polacy najchętniej kupują urządzenia w cenie od 200 zł do 500 zł. Bankier.pl postanowił sprawdzić, na co zwrócić uwagę kupując wideorejestrator jazdy.

– Na polskich drogach nie brakuje przypadków celowego powodowania kolizji ze z góry określonym celem. Jest nim wyłudzenie od towarzystwa ubezpieczeń jak największego odszkodowania za doznane straty. Okazuje się, że nawet kierowcy z najlepszymi umiejętnościami są w wielu takich przypadkach bezsilni. Stąd duże zainteresowanie zakupem wideorejestratorów – wyjaśnia Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, redaktor Bankier.pl.

Obecnie dostępny jest bardzo szeroki zakres tego rodzaju sprzętu, a wybór najlepszego może okazać się bardzo kłopotliwy. Na co zwrócić uwagę?

Wśród wielu funkcji i parametrów wideorejestratorów najważniejsze będą jakość nagrania i łatwość obsługi – przyznają zgodnie na łamach Bankier.pl eksperci zajmujący się tego rodzaju sprzętem. Warto też zwrócić uwagę na jakość nagrania nocą oraz czy rejestrator posiada opcję wykrywania ruchu i nagrywa zdarzenia także podczas postoju auta (tzw. tryb parkingowy). Dodatkowym atutem będzie czujnik GPS pozwalający określić przybliżoną prędkość lub położenie samochodu.

Ile kosztuje wideorejestrator jazdy? Rozbieżność cen tego rodzaju sprzętu jest tak duża, jak szeroki jest zakres oferty. Najtańsze wideorejestratory kosztować będą nawet kilkadziesiąt złotych, a w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń cena może wynosić nawet więcej niż 2 000 zł. Z informacji uzyskanych przez Bankier.pl wynika, że najchętniej wybierane rejestratory jazdy kosztują zwykle kilkaset złotych (200-500 zł).

Jakie wideorejestratory cieszą się największą popularnością wśród kupujących? Aby to sprawdzić, poproszono o wskazanie po 5 najchętniej wybieranych modeli w Ceneo, Allegro, w sklepach Media Markt oraz w sklepie internetowym specjalizującym się w tego rodzaju sprzęcie – Wideorejestratory24.pl. Spośród przywołanej 20-stki, do szczegółowego porównania wybrano po dwa urządzenia z poszczególnych segmentów cenowych: do 200 zł, między 200 a 400 zł, między 400 a 600 zł oraz powyżej 600 zł.

- Polacy nie należą do najbogatszych narodów. Przeciętny samochód w Polsce ma ok. 10 lat. W tej sytuacji popularność najtańszych rejestratorów jazdy jest zrozumiała. Niemniej, jeśli poważnie myślimy o zabezpieczeniu swoich interesów, to lepiej nie ryzykować i skierować wzrok na odrobinę wyższą półkę. Zakup wideorejestratora raczej należy traktować jako inwestycję w bezpieczeństwo – dodaje Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

źródło: Bankier.pl.

Zobacz podobne artykuły:

 Najgorsze "silniki roku" w autach używanych
kalendarz 16/04 2024

Najgorsze "silniki roku" w autach używanych

Warsztat / Porady

2024.04.16

Konkurs International Engine of the Year po latach okiem mechaników.
 Pęknięta szyba w samochodzie
kalendarz 09/04 2024

Pęknięta szyba w samochodzie

Finanse / Ubezpieczenia

2024.04.09

Ile kosztuje mandat, ile naprawa i wymiana, a ile ubezpieczenie.
Modyfikacja w oprogramowaniu silnika pozwala zmniejszyć zużycie paliwa
kalendarz 04/04 2024

Modyfikacja w oprogramowaniu silnika pozwala zmniejszyć zużycie paliwa

Wiadomości / Gorące tematy

2024.04.04

Rozwiązanie wydłuża też żywotność silnika.

Firmy z branży

AKUMULATOREX

mazowieckie
ul. Puławska 413
02-801 Warszawa
Tel.: 881-558-332
http://www.akumulatorex.pl/

AMPERMAX

mazowieckie
ul. Zamieniecka 34A
04-158 Warszawa
Tel.: 513 690 990
https://najtansze-akumulatory.pl/
Najnowsze artykuły:
Alfa Romeo – kontrowersje wokół nazwy

Alfa Romeo – kontrowersje wokół nazwy

Wiadomości / News

2024.04.16

Alfa ugięła się pod naciskiem włoskiego rządu i zmieniła nazwę nowego modelu.
Premiery BMW podczas Święta Motoryzacji

Premiery BMW podczas Święta Motoryzacji

Wiadomości / News

2024.04.15

Tegoroczne Concorso d'Eleganza Villa d'Este może być miejscem prezentacji nowego M4 CS.
 Historyczna zmiana u Lubiaka

Historyczna zmiana u Lubiaka

Wiadomości / Moto sport

2024.04.15

Sezon 2024 oznacza sporo nowości w rajdowym życiu Macieja Lubiaka i Grzegorza Dachowskiego.