Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Volvo w raportach historii pojazdu
kalendarz 23/01 2024

Volvo w raportach historii pojazdu

Używane / Volvo

Marka Volvo kojarzy się w Polsce z bezpieczeństwem, kulturalnym zachowaniem na drodze i poszanowaniem środowiska.

Ciekawe czy w jakikolwiek sposób przekłada się to na wyższą jakość oferty aut używanych? Eksperci z carVertical sprawdzili jaki procent Volvo znajdujących się w bazie danych ma na swoim koncie cofnięty licznik lub szkodę blacharsko-lakierniczą.

W zestawieniu aut z cofanym licznikiem zostało ujętych aż 14 modeli. Zgodnie z przewidywaniami największym ryzykiem obarczony jest luksusowy model S80 – 10,57 proc. używanych S80 znajdujących się w bazie carVertical ma zmieniony przebieg.

Należy jednak zwrócić uwagę, że jest to stosunkowo stary model – pierwszą generację produkowano w latach 1998–2006, a drugą w latach 2006–2016. Następca – S90, produkowany od 2016 r. wypada dla odmiany doskonale – tylko 1,97 proc. egzemplarzy przeszło „korekcję licznika”.

W zestawieniu bardzo dobrze zaprezentowały się małe modele C30, S40, V40 i V50 - żaden z nich nie przekroczył wyniku 4 proc. Największym zaskoczeniem są doskonałe wyniki kompaktowego SUV-a XC40 (2,67 proc.) oraz rodzinnego kombi V60 (3,47 proc.).

A jak Volvo wygląda w statystykach związanych z przeszłością powypadkową. Tutaj sytuacja wygląda znacznie gorzej. Jedynie kultowe rodzinne kombi V70 nie przekracza wskaźnika 50 proc. - tylko 39,74 proc. aut ujętych w bazie carVertical miało na swoim koncie jakąś szkodę.

W przypadku wszystkich pozostałych modeli ponad połowa aut wystawionych na sprzedaż przeszła jakiś wypadek lub przynajmniej miała stłuczkę.

Największe ryzyko wiąże się z zakupem popularnego modelu S60. Aż 77,13 proc. egzemplarzy skatalogowanych w bazie ma na swoim koncie jakiś „incydent”.

Optymizmem nie napawa fakt, że aż 7 modeli (S60, S90, XC90, XC40, C30, XC60 i V60) przekracza wskaźnik 70 proc. Uśredniając dane można stwierdzić, że większość Volvo wystawionych na sprzedaż ma coś na sumieniu. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że są to szkody kosmetyczne lub prawidłowo usunięte i nie będą miały wpływu na bezpieczeństwo eksploatacji.

Jak widać – nawet w przypadku marki, która cieszy się doskonałą opinią i jest bardzo pozytywnie postrzegana nie tylko w Polsce należy mieć się na baczności. Stosunkowo niski odsetek aut z cofniętym licznikiem oczywiście cieszy, ale wskaźnik związany ze "szkodowością" sprowadza nas już na ziemię. Pod tym kątem na Volvo należy patrzeć dokładnie tak samo jak na inne popularne marki i przed zakupem weryfikować jego przeszłość w raportach historii pojazdu. – powiedział Matas Buzelis, ekspert motoryzacyjny i dyrektor ds. komunikacji w carVertical.

źródło: carVertical


Tagi:
Volvo, używane Volvo, samochody używane, używane modele Volvo

Zobacz podobne artykuły:

 Kupujesz używane BMW?
kalendarz 15/02 2024

Kupujesz używane BMW?

Używane

2024.02.15

Uważaj, bo większość z nich jest po wypadku!
 Prywatny import samochodów – branża podwyższonego ryzyka
kalendarz 06/02 2024

Prywatny import samochodów – branża podwyższonego ryzyka

Wiadomości / Gorące tematy

2024.02.06

Okazuje się jednak, że skala tego ryzyka zależy od kraju.
 Luksusowe w grupie największego ryzyka
kalendarz 10/01 2024

Luksusowe w grupie największego ryzyka

Używane

2024.01.10

Mercedes i Audi to marki aut, w których w Polsce najczęściej „kręci” się liczniki.
Najnowsze artykuły:
 Kary za cofanie liczników są surowe, ale... nie działają!

Kary za cofanie liczników są surowe, ale... nie działają!

Wiadomości / Gorące tematy

2024.02.26

Niestety nawet tak zaostrzone prawo jest bezsilne, ponieważ...
Dziwny kamuflaż Lamborghini

Dziwny kamuflaż Lamborghini

Wiadomości / News

2024.02.25

Prototyp nowego Lamborghini testowany jest w niecodziennym maskowaniu.
Śmiertelne potrącenie dwulatka

Śmiertelne potrącenie dwulatka

Wiadomości / News

2024.02.25

Policja poszukuje świadków zdarzenia.