Toyota przed Audi i Porsche
kalendarz 19/10 2016

Wiadomości / Moto sport / News / Toyota / slider

Zespół Toyota Gazoo Racing zajął pierwsze miejsce w 6-godzinnym wyścigu na torze Fuji. Jest to pierwsze zwycięstwo Toyoty w tym sezonie FIA World Endurance Championship. Po zaciętej rywalizacji wszystkich zespołów w klasie LMP1, Toyota TS050 Hybrid nr 6 zajęła pierwsze miejsce. Zwycięstwo wywalczyli Stéphane Sarrazin, Mike Conway i Kamui Kobayashi. Bolid TS050 Hybrid nr 5 uplasował się na 4. miejscu. Poprowadzili go Anthony Davidson i Sébastien Buemi, mistrzowie świata w sezonie 2014 oraz Kazuki Nakajima. „To była niezwykle intensywna i ekscytująca rywalizacja pomiędzy wszystkimi trzema zespołami LMP1. Nasi kierowcy i mechanicy dali z siebie wszystko. O sukcesie decydowała technika jazdy, sprawność mechaników i strategia. Chcę pogratulować Audi i Porsche ostrej walki, która uczyniła to sportowe widowisko jeszcze ciekawszym” – powiedział Toshio Sato, prezes zespołu Toyoty.

02_wec_fuji_sunday_race_win_jpg Bolid nr 6 przekroczył linię mety o 1,439 s przed Audi nr 8. Jest to 11. zwycięstwo Toyoty w wyścigu długodystansowym serii FIA WEC oraz 4. na torze Fuji w ciągu 5 lat. Dzięki wygranej załoga Toyoty nr 6 zajęła drugie miejsce w klasyfikacji kierowców. „Cały zespół spisał się doskonale. Zapracowaliśmy na taki rezultat. Zwycięstwo na rodzimym torze na oczach naszych fanów i kolegów z Toyoty sprawiło nam ogromną radość. Chcę im podziękować za doping i wsparcie. Gdy po raz ostatni zjechałem do doku, zdecydowaliśmy, by tylko zatankować paliwo, bez zmiany opon. Było to ryzykowne, ale odnieśliśmy sukces. To wspaniałe uczucie!” – skomentował Kamui Kobayashi, który przekroczył linię mety jako pierwszy. Toyota Gazoo Racing powróci na tor 6 listopada w 6-godzinnym wyścigu w Szanghaju, przedostatnich eliminacjach w tym sezonie. Seria zakończy się 19 listopada w Bahrajnie. TS050 Hybrid nr 6 Kierowcy: Stéphane Sarrazin, Mike Conway, Kamui Kobayashi Miejsce: 1., 244 okrążenia, 6 pit stopów Najszybsze okrążenie: 1 min 25,320 sek. Wyniki 6-godzinnego wyścigu Fuji: 1 Toyota Gazoo Racing (Sarrazin / Conway / Kobayashi) 2 Audi (di Grassi / Duval / Jarvis) 3 Porsche (Bernhard / Webber / Hartley)

Zobacz podobne artykuły:

52. Rajd Świdnicki - powroty i niespodzianki
kalendarz 17/04 2024

Wiadomości / Moto sport

2024.04.17

77 załóg, w tym 26 w rajdówkach sprzed lat, zadeklarowało start w 52. edycji Rajdu Świdnickiego.
Alfa Romeo – kontrowersje wokół nazwy
kalendarz 16/04 2024

Wiadomości / News

2024.04.16

Alfa ugięła się pod naciskiem włoskiego rządu i zmieniła nazwę nowego modelu.
Premiery BMW podczas Święta Motoryzacji
kalendarz 15/04 2024

2024.04.15

Tegoroczne Concorso d'Eleganza Villa d'Este może być miejscem prezentacji nowego M4 CS.