Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Sprawdź bezpłatnie historię auta z Niemiec
kalendarz 27/04 2020

Sprawdź bezpłatnie historię auta z Niemiec

Używane

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło usługę Historia Pojazdu dotyczącą samochodów pochodzących z Niemiec i nie tylko.

Usługa ta z pewnością pomoże w podjęciu decyzji odnośnie kupna auta za granicą. - Dzięki niej możemy sprawdzić m.in. czy auto nie było kradzione, złomowane, czy nie ma przekręconego licznika. Aby to zrobić potrzebujemy jedynie numeru rejestracyjnego, numeru VIN, datę pierwszej rejestracji i profilu zaufanego – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Do dziś w ten sposób można było sprawdzać auta sprowadzane do Polski z wielu krajów Europy, a także ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Na tej liście brakowało jednak kraju, z którego pochodzi zdecydowana większość pojazdów trafiających nad Wisłę – z Niemiec. W bazie danych informacje o samochodach pochodzą z wielu podmiotów zagranicznych, w tym z firmy CARFAX oraz AutoDNA.

Udostępniane dane zostały rozszerzone o:

-    ogłoszenia akcji serwisowych producenta (usługa zawiera informację o odnotowanych akcjach serwisowych / naprawczych ogłoszonych przez producentów pojazdów),
-    niedopuszczenia pojazdu do ruchu (usługa zawiera informację o uprawnieniach do uczestnictwa w ruchu drogowym),
-    zgodności numeru VIN ze standardem ISO (usługa zawiera informację o zgodności cyfry kontrolnej numeru VIN ze standardem ISO-3779).

- W ten sposób samochody z krajów, z których dane będziemy dostarczać, stanowią w sumie ok. 80 proc. importu używanych pojazdów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - To zasadnicza zmiana dla Polaków zainteresowanych nabyciem używanego samochodu, motocyklu lub innego pojazdu pochodzącego zza granicy – dodaje minister.

Jednocześnie oprócz danych z Niemiec, w bazie znajdą się także informacje dotyczące pojazdów z  m.in. Francji, Słowenii, Litwy, Łotwy i Estonii. Istotne jest, że uzyskanie informacji o danym pojeździe jest bezpłatne.

Usługa jest dostępna na stronie: www.historiapojazdu.gov.pl. Aby dokonać sprawdzenia auta zarejestrowanego w Polsce, potrzebny jest numer rejestracyjny, numer VIN, data pierwszej rejestracji. Profil zaufany jest potrzebny w przypadku sprawdzenia auta z zagranicy.

W 2019 r. Polacy skorzystali z tej usługi 129 859 339 razy, a przez pierwsze trzy miesiące tego roku niemal 40 mln razy./oprac. ns/

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji


Tagi:
Ministerstwo Cyfryzacji, historia auta, sprawdzenie historii auta

Zobacz podobne artykuły:

 Kupujesz używane BMW?
kalendarz 15/02 2024

Kupujesz używane BMW?

Używane

2024.02.15

Uważaj, bo większość z nich jest po wypadku!
 Prywatny import samochodów – branża podwyższonego ryzyka
kalendarz 06/02 2024

Prywatny import samochodów – branża podwyższonego ryzyka

Wiadomości / Gorące tematy

2024.02.06

Okazuje się jednak, że skala tego ryzyka zależy od kraju.
 Volvo w raportach historii pojazdu
kalendarz 23/01 2024

Volvo w raportach historii pojazdu

Używane

2024.01.23

Marka Volvo kojarzy się w Polsce z bezpieczeństwem, kulturalnym zachowaniem na drodze i poszanowaniem środowiska.
Najnowsze artykuły:
AC vs coraz droższe naprawy aut

AC vs coraz droższe naprawy aut

Finanse / Ubezpieczenia

2024.02.29

Coraz droższe naprawy aut, więc polscy kierowcy kupują więcej AC.
Elektryzujące oferty wyprzedażowe Nissana ARIYA

Elektryzujące oferty wyprzedażowe Nissana ARIYA

Wiadomości / News

2024.02.29

Z początkiem roku Astara – oficjalny importer Nissana – obniżył ceny flagowego, w pełni elektrycznego crossovera Nissana ARIYA. Klienci mogą teraz skorzystać z atrakcyjnych ofert wyprzedażowych, oszczędzając nawet do 44 000 z...
Ponownie żółty

Ponownie żółty

Prezentacje / Nowości

2024.02.29

W ramach odświeżenia modelu w połowie cyklu jego życia Nissan ponownie wprowadza żółty kolor nadwozia do swojego miejskiego crossovera.