Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Sprawdź bezpłatnie historię auta z Niemiec
kalendarz 27/04 2020

Sprawdź bezpłatnie historię auta z Niemiec

Używane

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło usługę Historia Pojazdu dotyczącą samochodów pochodzących z Niemiec i nie tylko.

Usługa ta z pewnością pomoże w podjęciu decyzji odnośnie kupna auta za granicą. - Dzięki niej możemy sprawdzić m.in. czy auto nie było kradzione, złomowane, czy nie ma przekręconego licznika. Aby to zrobić potrzebujemy jedynie numeru rejestracyjnego, numeru VIN, datę pierwszej rejestracji i profilu zaufanego – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Do dziś w ten sposób można było sprawdzać auta sprowadzane do Polski z wielu krajów Europy, a także ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Na tej liście brakowało jednak kraju, z którego pochodzi zdecydowana większość pojazdów trafiających nad Wisłę – z Niemiec. W bazie danych informacje o samochodach pochodzą z wielu podmiotów zagranicznych, w tym z firmy CARFAX oraz AutoDNA.

Udostępniane dane zostały rozszerzone o:

-    ogłoszenia akcji serwisowych producenta (usługa zawiera informację o odnotowanych akcjach serwisowych / naprawczych ogłoszonych przez producentów pojazdów),
-    niedopuszczenia pojazdu do ruchu (usługa zawiera informację o uprawnieniach do uczestnictwa w ruchu drogowym),
-    zgodności numeru VIN ze standardem ISO (usługa zawiera informację o zgodności cyfry kontrolnej numeru VIN ze standardem ISO-3779).

- W ten sposób samochody z krajów, z których dane będziemy dostarczać, stanowią w sumie ok. 80 proc. importu używanych pojazdów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - To zasadnicza zmiana dla Polaków zainteresowanych nabyciem używanego samochodu, motocyklu lub innego pojazdu pochodzącego zza granicy – dodaje minister.

Jednocześnie oprócz danych z Niemiec, w bazie znajdą się także informacje dotyczące pojazdów z  m.in. Francji, Słowenii, Litwy, Łotwy i Estonii. Istotne jest, że uzyskanie informacji o danym pojeździe jest bezpłatne.

Usługa jest dostępna na stronie: www.historiapojazdu.gov.pl. Aby dokonać sprawdzenia auta zarejestrowanego w Polsce, potrzebny jest numer rejestracyjny, numer VIN, data pierwszej rejestracji. Profil zaufany jest potrzebny w przypadku sprawdzenia auta z zagranicy.

W 2019 r. Polacy skorzystali z tej usługi 129 859 339 razy, a przez pierwsze trzy miesiące tego roku niemal 40 mln razy./oprac. ns/

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji


Tagi:
Ministerstwo Cyfryzacji, historia auta, sprawdzenie historii auta

Zobacz podobne artykuły:

Uwaga na auta popowodziowe
kalendarz 21/07 2020

Uwaga na auta popowodziowe

Używane

2020.07.21

Zalane i podtopione samochody pojawiają się u dealerów lub w ogłoszeniach zwykle krótko po powodzi, które miały miejsce w naszym kraju.
Jak pandemia zmieniła rynek aut używanych?
kalendarz 09/07 2020

Jak pandemia zmieniła rynek aut używanych?

Wiadomości / Gorące tematy

2020.07.09

Trzykrotny wzrost pojazdów w przedziale między 5 a 10 tys. zł. Udział samochodów z odnotowaną szkodą stanowi już 36 proc. wszystkich ofert sprzedaży.
Nowy punkt dealerski na motoryzacyjnej mapie Warszawy – Toyota Professional Wesoła (material promocyjny)
kalendarz 02/07 2020

Nowy punkt dealerski na motoryzacyjnej mapie Warszawy – Toyota Professional Wesoła (material promocyjny)

Używane

2020.07.02

Jest na motoryzacyjnej mapie Warszawy  nowy obiekt, który świadczy kompleksowe usługi z zakresu branży motoryzacyjnej. Tym obiektem jest Toyota Professional Wesoła, znajdujący się w dogodnej lokalizacji przy Trakcie Brzeskim ...

Firmy z branży

Auto Lux

mazowieckie
ul. Plac Szwedzki 3
05-090 Janki k.Warszawy
Tel.: 22 730-06-01, 513-230-913, 792-230-913, 501-667-227
https://www.autolux-komis.pl/
Najnowsze artykuły:
Oszczędzanie na samochodzie? Rób to z głową

Oszczędzanie na samochodzie? Rób to z głową

Warsztat / Porady

2020.08.04

TOP 4 porad jak ograniczyć wydatki motoryzacyjne.
Otwarcie sezonu DTM w Spa pod znakiem Audi

Otwarcie sezonu DTM w Spa pod znakiem Audi

Wiadomości / Moto sport

2020.08.03

Sobotnim zwycięzcą, z przewagą ponad 20 sekund, został Nico Müller z zespołu Audi Sport Team Abt Sportsline, a w niedzielę wygrał René Rast z Audi Sport Team Rosberg.
Grand Prix Wielkiej Brytanii – Powtórka Hamiltona

Grand Prix Wielkiej Brytanii – Powtórka Hamiltona

Wiadomości / Moto sport

2020.08.03

Wygrana Brytyjczyka na słynnym Silverstone, jest jednocześnie jego siódmym triumfem na tym torze.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.