Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Samochód Bonda do kupienia
kalendarz 23/07 2023

Samochód Bonda do kupienia

News / Aston Martin

Na aukcję trafi Aston Martin V8 z filmu o Jamesie Bondzie z 1987 r.

Ten Aston Martin V8 z 1973 r. jest jednym z zaledwie czterech kompletnych samochodów, które zagrały w filmie o Jamesie Bondzie „W obliczu śmierci” („The Living Daylights”), z 1987 r., w którym w rolę agenta 007 wcielił się Timothy Dalton.

Na aukcję trafi jeden z czterech samochodów Aston Martin V8, które posłużyły podczas realizacji filmu. Teraz po gruntownej renowacji może trafić w ręce każdego kto jest entuzjastą motoryzacji, czy filmu.

Samochód wyposażony jest obecnie w działający silnik V8, narty i rakietowy silnik odrzutowy, samochód przeżył długie i bogate życie. Po raz pierwszy sprzedany w 1973 r, samochód został zakupiony jako używany przez EON Films w 1986 r, ponieważ Aston Martin miał wówczas 18-miesięczną listę oczekujących na nowe auta.

Oryginalnie pomalowany lakierem Tudor Green z silnikiem z wtryskiem paliwa i automatyczną skrzynią biegów, zespół produkcyjny musiał przemalować go na kolor Cumberland Grey, dodać maskę z modelu z gaźnikiem i szyberdach oraz zaktualizować wszelkie szczegóły, które zostały przeprojektowane od czasu pierwszej sprzedaży samochodu 13 lat wcześniej.

Ponadto otrzymał zdejmowane narty i silnik rakietowy, aby uczynić go odpowiednim pojazdem dla Jamesa Bonda. Niestety, chwila w świetle jupiterów nie była łatwa. Ten konkretny egzemplarz  został wykorzystany w scenie, w której miał zjechać ze wzgórza i w uderzyć w zaspę śnieżną. Aby ułatwić realizację tej sceny, zespół produkcyjny usunął z pojazdu silnik i skrzynię biegów.

EON Productions trzymało samochód do 1995 r, kiedy to został sprzedany znanemu kolekcjonerowi Bonda, Peterowi Nelsonowi. Wraz z nim znajdował się w Cars of the Stars Motor Museum w Anglii i przebywał tam jako statyczna wystawa do 2004 r, kiedy to został sprzedany amerykańskiemu kolekcjonerowi.

W 2021 r. został sprzedany obecnemu właścicielowi, który uznał, że nadszedł czas na ponowne zamontowanie w nim silnika. Pod maskę trafił silnik V540 V8 z modyfikcjami zgodnymi ze specyfikacją Vantage, wraz z prawidłową 5-biegową manualną przekładnią  ZF.

Podczas wymiany silnika właściciel skorzystał z okazji, aby usunąć korozję, naprawić wszelkie problemy mechaniczne i przemalować samochód, aby wyglądał jak nowy. Ponadto zamontowano wyjmowaną konsolę środkową z atrapami przełączników dla wszystkich gadżetów filmowych, a także przycisk samozniszczenia. Na koniec dodano miotacz ognia, aby tylny wzmacniacz rakietowy był bardziej wiarygodny.

To niezwykle rzadka okazja do zakupu prawdziwego samochodu Bonda, choć nie będzie tania. Rzeczywiście, RM Sotheby's, który zajmuje się aukcją, szacuje, że na aukcji w Monterey, która odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia, samochód osiągnie cenę od 1,4 do 1,8 mln dolarów./ns/


Tagi:
Aston Martin, Aston Martin V8, Aston Martin V8 Jamesa Bonda, James Bond, „W obliczu śmierci”, „The Living Daylights”, Timothy Dalton

Zobacz podobne artykuły:

Pierwszy "elektryk" Ferrari
kalendarz 20/07 2024

Pierwszy "elektryk" Ferrari

Wiadomości / News

2024.07.20

Samochód ma być gotowy przed końcem 2025 r.
Mini z terenowym SUV-em?
kalendarz 19/07 2024

Mini z terenowym SUV-em?

Wiadomości / News

2024.07.19

Countryman może powstać w wersji uterenowionej.
Ferrari Corsa Baltica po raz 12.
kalendarz 16/07 2024

Ferrari Corsa Baltica po raz 12.

Wiadomości / News

2024.07.16

W dniach 17-20 lipca br. na trasie Katowice-Warszawa-Świnoujście odbędzie się 12. edycja kawalkady Ferrari Corsa Baltica.
Najnowsze artykuły:
BMW M3 CS Touring - Hardcorowe kombi

BMW M3 CS Touring - Hardcorowe kombi

Prezentacje / Nowości

2024.07.21

Odświeżone M3 Touring dysponuje większą mocą ale na torze Nürburgring dostrzeżono podczas testów prototyp BMW M3 CS Touring.
Unikalne modele Toyoty

Unikalne modele Toyoty

Moto fanatyk

2024.07.21

W muzeum Toyoty w Kolonii przygotowano wyjątkowy pokaz samochodów z japońskiego rynku.
Pierwszy "elektryk" Ferrari

Pierwszy "elektryk" Ferrari

Wiadomości / News

2024.07.20

Samochód ma być gotowy przed końcem 2025 r.