Ruszyła produkcja nowej Skody Kodiaq

Druga generacja modelu Kodiaq będzie produkowana w fabryce w Kvasinach.
W ramach przygotowań do produkcji, Skoda zainwestowała 49 mln euro w modernizację zakładu. Dzięki przeniesieniu produkcji flagowego Superba do Bratysławy, uwolnione zostały dodatkowe moce wytwórcze. Tym samym będzie powstawało dodatkowo 150 000 sztuk rocznie modelu Karoq i Kodiaq. Fabryka jest obecnie przygotowana do budowy do 410 egzemplarzy modelu Kodiaq dziennie.
Do tej pory fabryki w Czechach, na Ukrainie i w Chinach i - do początku 2022 r - w Rosji, wyprodukowały ponad 870 000 egzemplarzy modelu Kodiaq pierwszej generacji, które trafiły do klientów na 60 rynkach na całym świecie.
Przypomnijmy, że Kodiaq zadebiutował we wrześniu 2016 r. Na jesieni 2018 r. Skoda Kodiaq RS była pierwszym usportowionym SUV-em w gamie marki. Druga generacja Kodiaqa została zaprezentowała 4 października 2023 r./ns/
źródło: Skoda
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26