Rosberg zostaje w Mercedesie

Nico Rosberg podpisał nowy kontrakt.
Przypomnijmy, że lider tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1 dołączył do zespołu Mercedesa w 2010 r. Początkowo jego partnerem był Michael Schumacher. W sezonie 2012 podczas Grand Prix Chin Rosberg zapewnił pierwsze zwycięstwo zespołowi. 29-letni Niemiec wygrał dotychczas 6 wyścigów i 8 razy wywalczył pole position. Obecnie jego kolegą w zespole jest Brytyjczyk Lewis Hamilton.
Jak sam podkreśla jest dumny i szczęśliwy, że może reprezentować barwy Mercedesa. Teraz czeka go „domowy” wyścig na torze Hockenheim.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26