Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Rekord Mercedes-AMG
kalendarz 11/02 2014

Rekord Mercedes-AMG

Wiadomości / News / Mercedes

W ubiegłym roku Mercedes-AMG sprzedał 32,2 tys. aut.

Miniony rok okazał się najlepszym w historii Mercedes-AMG. Sportowa marka Mercedesa uzyskała nowy rekord sprzedaży – 32,2 tys. aut. - Ubiegłoroczny wzrost przekroczył nasze oczekiwania. To kolejny dowód, że nasza strategia "AMG Performance 50" działa - powiedział Tobias Moers, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

Na trzech największych rynkach - w USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii - firma z Affalterbach odnotowała w 2013 roku rekordowy popyt. Sprzedaż w USA wzrosła o 20 proc., w Niemczech o 10 proc., a w Wielkiej Brytanii - o 40 proc. Wzrosty odnotowano także w Japonii, Brazylii, Kanadzie, Rosji i Chinach. Klientom w Państwie Środka dostarczono w ubiegłym roku o jedną czwartą więcej samochodów niż w 2012, mimo że nowe modele A 45 AMG, CLA 45 AMG oraz S 63 AMG 4MATIC nie były tam jeszcze dostępne.
 
Do tych wyników przyczyniło się m.in. wprowadzenie odmian z napędem na obie osie 4MATIC. Wzrosła również popularność sportowych SUV-ów oraz nowych aut kompaktowych - A 45 AMG i CLA 45 AMG. Ofensywę produktową kompletuje wprowadzona niedawno limuzyna S 63 AMG, która także cieszy się dużym zainteresowaniem.

Mercedes-AMG wprowadził nowe modele w kolejnych segmentach: hatchbacka A 45 AMG, czterodrzwiowe coupe CLA 45 AMG oraz SUV-a GLA 45 AMG. Pojazdy wyposażono w napęd  czterech kół 4MATIC i najmocniejszy na świecie silnik 4-cylindrowy seryjnej produkcji. W wyższych klasach nowością jest Klasa S, a także odnowione modele E 63 AMG i CLS 63 AMG, po raz pierwszy dostępne z napędem 4MATIC oraz we wzmocnionych wersjach S. Dodajmy, że około 90 proc. nabywców nowego E 63 AMG wybiera wariant 4MATIC.

Imponujące wyniki zanotował także sportowy SLS AMG - od chwili uruchomienia produkcji wiosną 2010 roku sprzedano ponad 10 tys. egzemplarzy. Jeszcze w tym roku planowany jest debiut nowego auta sportowego, w pełni zaprojektowanego przez inżynierów AMG.

W osiągnięciu tak imponujących wyników, istotne były placówki sprzedażowe AMG Performance. Pod koniec ubiegłego roku Mercedes-AMG dysponował 375 punktami AMG Performance Center w 27 krajach świata. Sieć sprzedaży będzie rozbudowywana w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów.

2013 rok był ważny również z technologicznego punktu widzenia.  Inżynierowie z Affalterbach są angażowani w rozwój kolejnych modeli Mercedesa już na początkowym etapie projektowania. W ubiegłym roku firma wprowadziła najmocniejszy na świecie samochód sportowy na prąd - SLS AMG Electric Drive. Zastosowano w nim innowacyjne połączenie aluminium i tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowym (CRP) oraz system AMG Torque Dynamics. Do ograniczenia masy własnej auta przyczyniła się koncepcja lekkiej konstrukcji, znana jako AMG Lightweight Performance. Tę samą strategię wykorzystano przy budowie modelu S 63 AMG, nawet o 100 kg lżejszego od poprzednika.
 
Dla klientów, którzy mają specjalne życzenia stworzono AMG Performance Studio, odpowiadający za przygotowywanie aut w limitowanych seriach lub pojedynczych egzemplarzy, natomiast  Driving Academy & Motorsports, organizuje kursy jazdy pod okiem doświadczonych instruktorów. W ubiegłym roku z Akademii Jazdy AMG skorzystało ponad 11 tys. uczestników, a ofertę poszerzono o szkolenia w Polsce oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 źródło: Daimler
 

Zobacz podobne artykuły:

Strefa Czystego Transportu w Polsce – czy powstanie w tym roku?
kalendarz 04/03 2024

Strefa Czystego Transportu w Polsce – czy powstanie w tym roku?

Wiadomości / Gorące tematy

2024.03.04

To kontrowersyjny temat, który sieje burzę w społeczności polskich zmotoryzowanych.
Fuzja Renault ze Stellantisem?
kalendarz 02/03 2024

Fuzja Renault ze Stellantisem?

Wiadomości / News

2024.03.02

Czy Renault połączy się z koncernem Stellantis?
Motocykle w Galerii Wnętrz
kalendarz 01/03 2024

Motocykle w Galerii Wnętrz

Wiadomości / News

2024.03.01

9 marca br. we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR odbędzie się specjalna prezentacja motocykli.
Najnowsze artykuły:
 Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Wiadomości / Moto sport

2024.03.03

Na sezon 2024 Toyota zaplanowała kolejne edycje imprezy GR Zlot, połączone z serią Toyota GR Cup.
Fuzja Renault ze Stellantisem?

Fuzja Renault ze Stellantisem?

Wiadomości / News

2024.03.02

Czy Renault połączy się z koncernem Stellantis?
F1 – rusza nowy sezon

F1 – rusza nowy sezon

Wiadomości / Moto sport

2024.03.01

Tegoroczny sezon będzie najdłuższy w historii.