Rajd Monte Carlo Historique – Polacy na podium
kalendarz 08/02 2018

Moto sport

Stanisław Postawka z pilotem Andrzejem Postawka zajęli trzecie miejsce w Rajdzie Monte Carlo Historique.

Wynik ten udało się Polakom uzyskać po kilkunastu latach startów w tej imprezie. Mistrz Polski w Historycznych Rajdach na Regularność Stanisław Postawka dzięki znakomitej i dokładnej jeździe zajął trzecie miejsce w jednym z najtrudniejszych rajdów dla klasyków w Europie. Polacy stracili do zwycięzcy Gianmarii Aghema (Lancia Fulvia Coupe) 320 punktów. Najlepsza polska załoga startowała w Monte Carlo samochodem Zastava 1100.

Zwycięzca zeszłorocznej edycji RMCH Belg Michel Decremer (Opel Ascona 2000) zajął 6. miejsce. Wygrał Włoch Gianmaria Aghem. Drugie miejsce ze stratą 170 punktów przypadło Grekowi Georgowi Delaportasowi (VW Golf GTI).

Na uznanie zasługują również Jacek Miller i Maciej Orzechowski jadący Fiatem X1/9, którzy zajęli 15 pozycję. Dodajmy, że w tegorocznej 21-ej edycji Rajdu Monte Carlo Historique na starcie pojawiło się 314 załóg. Polskę reprezentowali także debiutujący w RMCH Piotr i Natalia Cisowscy (Polski Fiat 125p), Piotr Bany pilotujący Szweda Mauritza Lange (60. Miejsce) oraz Ewa Galińska Postawka i Anna Postawka (Polski Fiat 125p), które ukończyły rajd na 148. pozycji.