Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Rajd Australii odwołany
kalendarz 14/11 2019

Rajd Australii odwołany

Moto sport

Organizatorzy Rajdu Australii byli zmuszeni ogłosić odwołanie finałowej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.

Powodem są wyjątkowo gwałtowne pożary pustoszące obecnie region Nowej Południowej Walii, w którym wytyczone są odcinki specjalne tej edycji rajdu.

Przez pewien czas tymczasowe postanowienia przewidywały skrócenie rajdu, rezygnację z niektórych terenów i rozegranie imprezy w formacie znacznie zredukowanym. Ostatecznie jednak we wtorek po południu (czasu lokalnego w Coffs Harbour) organizatorzy podjęli trudną decyzję o odwołaniu rajdu w całości. Może ona zostać zmieniona tylko w wypadku wyraźnej zmiany sytuacji kryzysowej w regionie. Jest to mało prawdopodobne, jako że stan Nowa Południowa Walia już od wielu dni zmaga się z intensywnymi pożarami na znacznym obszarze.

Powiedzieli:

Pierre Budar, Dyrektor Citroen Racing:
To mądra decyzja, naprawdę uzasadniona okolicznościami, na które nikt nie ma wpływu. Wszyscy jesteśmy dotknięci tym, co dzieje się w regionie. Myślami wspieramy miejscową ludność – wszystkich, którym pożary przyniosły szkody i straty. Ze sportowego punktu widzenia oczywiście żałujemy, że rajd się nie odbędzie, bo bardzo zależało nam na tym, by zakończyć sezon wynikiem innym niż uzyskany w Hiszpanii. Chcieliśmy na koniec mieć dobry akcent – coś takiego, jak rozpoczęcie sezonu od wygranej w Monte Carlo. Ale każdy z nas rozumie, że w tej chwili dzieją się tutaj rzeczy ważniejsze. Jeszcze raz podkreślę, jak bardzo doceniam wszystkie wysiłki i starania mojego zespołu przez cały sezon rajdowy 2019.

Sebastien Ogier:  
Nie ukrywam, że jest mi smutno z powodu odwołania rajdu, ale jednocześnie rozumiem, że nie było innego rozsądnego rozwiązania. Miałem nadzieję, że zakończę sezon dobrym wynikiem, ale w tym czasie i w tym miejscu priorytety są bezwzględnie inne. Całym sercem jestem z ludźmi, którzy zostali bezpośrednio lub pośrednio dotknięci tą straszną klęską żywiołową.

Esapekka Lappi:
Pragnę wyrazić moją całkowitą solidarność z tymi, którzy stracili wszystko, co posiadali, włości, plantacje i zbiory.

Na trasach, które znam i lubię, zamierzałem walczyć skutecznie i efektownie o wysokie miejsce, ale moje sportowe ambicje muszą ustąpić wobec sytuacji. Decyzja organizatorów rajdu jest słuszna i przemyślana: naprawdę nie było innego wyjścia, jak tylko odwołać ostatnią rundę sezonu WRC.


Tagi:
Rajd Australii, Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA WRC, Pierre Budar, Sebastien Ogier, Esapekka Lappi

Zobacz podobne artykuły:

Nowy zespół Hyundai Poland Racing w RSMP
kalendarz 03/04 2020

Nowy zespół Hyundai Poland Racing w RSMP

Wiadomości / Moto sport

2020.04.03

Zespół będzie reprezentowany przez fiński duet w składzie Jari Huttunen i Mikko Lukka.
GR Supra GT4 w Toyota Gazoo Racing Trophy 2020
kalendarz 31/03 2020

GR Supra GT4 w Toyota Gazoo Racing Trophy 2020

Wiadomości / Moto sport

2020.03.31

Nowa Toyota GR Supra GT4 oraz rajdowe i wyścigowe odmiany Toyoty GT86 w tegorocznej rywalizacji trzeciego sezonu Toyota Gazoo Racing Trophy.
Audi RS 5 DTM w nowych szatach
kalendarz 24/03 2020

Audi RS 5 DTM w nowych szatach

Wiadomości / Moto sport

2020.03.24

Audi RS 5 DTM przed nowym sezonem DTM 2020.
Najnowsze artykuły:
 Lexus RX w stylu TOM’s

Lexus RX w stylu TOM’s

Moto fanatyk / Tuning

2020.04.05

Japoński warsztat TOM’s, słynący z tuningu samochodów i przygotowywania aut do motorsportu, zabrał się za nowego Lexusa RX.
Carrera Panamericana – wyścig, który wpłynął na historię motoryzacji i… zegarków

Carrera Panamericana – wyścig, który wpłynął na historię motoryzacji i… zegarków

Wiadomości / Ciekawostki

2020.04.05

Jeden z najbardziej niebezpiecznych wyścigów w historii.
 Jubileuszowa edycja modeli Mazdy

Jubileuszowa edycja modeli Mazdy

Wiadomości / News

2020.04.05

Z okazji 100-lecia swojej działalności, Mazda przygotowała specjalną edycję jubileuszową, dostępną w ramach obecnej gamy modelowej.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.