Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Opona bez pompowania
kalendarz 03/12 2014

Opona bez pompowania

Warsztat / Technika

Ogumienie z linii Michelin Tweel eliminuje problem przebicia i nieprawidłowego ciśnienia.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy to innowacyjne rozwiązanie zostało zaprezentowane podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu w 2004 r. Michelin X Tweel to zaawansowana bezciśnieniowa opona radialna, która posiada wszystkie cechy opony tradycyjnej, jednak nie wymaga pompowania, co eliminuje ryzyko „złapania gumy”. Wielu użytkowników maszyn przemysłowych chcąc zredukować przestoje wynikające z uszkodzenia opon, decydowało się na rozwiązania alternatywne, które jednak obniżały przyczepność, sterowność i komfort jazdy. Michelin X Tweel w porównaniu z oponami pneumatycznymi zapewnia wiele korzyści – m.in. brak konieczności utrzymywania prawidłowego ciśnienia, łatwy montaż, odporność na uszkodzenia, większą wydajność, a także dłuższy czas użytkowania.

Opony z tej serii będą wytwarzane w Piedmont w Stanach Zjednoczonych – będzie to jednocześnie pierwsza tego typu fabryka na świecie. Firma będzie w niej produkować niewymagające pompowania opony radialne Michelin Tweel  do zastosowań komercyjnych.

Linia Tweel jest dziełem inżynierów Michelina ze Stanów Zjednoczonych. Te nowoczesne opony niepneumatyczne, zmieniają dotychczasowe myślenie na temat ogumienia. W modelu tym połączono oponę i koło w jednej stabilnej konstrukcji. Michelin Tweel składa się ze sztywnej piasty przytwierdzonej do bieżni za pomocą elastycznych i sprężystych poliuretanowych ramion w formie żeber. W przeciwieństwie do konwencjonalnego ogumienia Michelin Tweel nie wymagają pompowania, rozwiązując tym samym powszechny problem przebitej opony będący zmorą każdego kierowcy.

Fabryka Michelin w Piedmont ma pow. ponad 12,5 tys. m kw. i jest 16 zakładem produkcyjnym francuskiej firmy w Stanach Zjednoczonych. Michelin zainwestuje w ten obiekt ok. 50 mln dol. /oprac. ns/

Foto: Michelin
 

Zobacz podobne artykuły:

Paliwowy kodeks początkującego kierowcy
kalendarz 16/07 2019

Paliwowy kodeks początkującego kierowcy

Warsztat / Porady

2019.07.16

Dla początkujących kierowców wizyta na stacji benzynowej może być stresująca.
 Biturbo, twin turbo, twin scroll turbo – co to znaczy?
kalendarz 11/07 2019

Biturbo, twin turbo, twin scroll turbo – co to znaczy?

Warsztat / Technika

2019.07.11

Wyposażenie silnika w turbosprężarkę to skuteczny sposób na uzyskanie dużej mocy przy niewielkich rozmiarach. A co z turbodziurą?
Przygotuj auto do wakacji
kalendarz 28/06 2019

Przygotuj auto do wakacji

Warsztat / Porady

2019.06.28

Wakacyjny wyjazd może szybko zamienić się z sielanki w koszmar. Na co zatem warto zwrócić uwagę ażeby urlop kojarzył się tylko z relaksem?
Najnowsze artykuły:
BMW M2 – nie będzie napędu obu osi, ale…

BMW M2 – nie będzie napędu obu osi, ale…

Wiadomości / News

2019.07.19

BMW potwierdziło, że przygotuje nowe wersje modelu M2.
Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów

Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów

Warsztat / Bezpieczeństwo

2019.07.19

Jest szansa na poprawę infrastruktury dla tej grupy użytkowników dróg.
 Suzuki Boxing Night

Suzuki Boxing Night

Wiadomości / News

2019.07.19

Suzuki obejmie mecenatem reprezentantów i reprezentantki Polski, a także stanie się patronem zawodów reprezentacji narodowych pod nazwą Suzuki Boxing Night.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.