Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Opel Corsa  - Finalne testy
kalendarz 01/05 2019

Opel Corsa - Finalne testy

Nowości

Trwają intensywne testy nowej generacji Corsy. Debiut auta planowany jest jesienią tego roku.

Producent już w styczniu testował Corsę na zaśnieżonych drogach Szwecji i na zamarzniętych jeziorach. W takich zimowych warunkach była dopracowywana m. in. stabilność, przyczepność i systemy asystujące. Długie noce polarne umożliwiły również inżynierom przetestowanie nowych reflektorów LED Adaptive IntelliLux. Podobnie jak w modelach Astra i Insignia, nowoczesne reflektory zapewniają optymalną widoczność bez oślepiania nadjeżdżających z przeciwka pojazdów.

Nowa Corsa przechodziła również testy i badania w Centrum Testowym w Dudenhofen. Niektóre z testów koncentrowały się na precyzyjnym dostrojeniu wrażliwego na prędkość układu kierowniczego.

Thomas Wanke, odpowiedzialny za prace rozwojowe nad nową Corsą, powiedział: „Każdy Opel musi zapewnić solidną, precyzyjną jazdę po pofałdowanych powierzchniach z prędkością autostradową”. Samochód przeszedł również szeroko zakrojone testy kompatybilności elektromagnetycznej w Russelsheim. Badania dotyczyły działania różnych systemów Corsy - od układu informacyjno-rozrywkowego po funkcje bezpieczeństwa – by nie uległy wpływowi emisji fal elektromagnetycznych.

Jak na razie wiadomo, że dzięki zastosowaniu płyty podłogowej PSA, z której ma korzystać także nowy Peugeot 208, Corsa będzie lżejsza nawet o 10 proc. od swojego poprzednika. Masa podstawowego modelu ma wynosić 980 kg, czyli o 108 kg mniej niż obecnie.

Tak znacząca redukcja masy auta, była możliwa m in. dzięki zastosowaniu stali o wysokiej wytrzymałości, co sprawia, że nadwozie w białym kolorze jest lżejsze o 40 kg. Nowe silniki 3-cylindrowe w całości wykonane z aluminium to oszczędność kolejnych 15 kg. Ponadto maska silnika z aluminium, pozwala zaoszczędzić dodatkowe 2,4 kg, zaś o 10 kg mniej ważą nowej konstrukcji fotele.

Nowa Corsa ma wykorzystywać turbodoładowany, 3-cylindrowy silnik benzynowy PSA o poj. 1.2, dostępny w różnych wariantach. W gamie znajdzie się również odmiana z napędem elektrycznym podobnie, jak Peugeot 208, który ma pojawić się w połowie 2020 r.

Norbert Szwarc
Foto: Opel


Tagi:
Opel, Opel Corsa, nowy Opel Corsa

Zobacz podobne artykuły:

Audi A4 – Szybki lifting
kalendarz 24/05 2019

Audi A4 – Szybki lifting

Prezentacje / Nowości

2019.05.24

To już drugi lifting A4 w jego czteroletniej obecności na rynku. W ubiegłym roku również poddano model subtelnym zmianom.
 BMW serii 1 – Decydująca zmiana
kalendarz 20/05 2019

BMW serii 1 – Decydująca zmiana

Prezentacje / Nowości

2019.05.20

BMW kończy z napędem tylnej osi serii 1. Podobnie jak inne kompaktowe modele, samochód będzie dostępny z napędem na przód.
 Ferrari P80/C – Ekstremalnie wyjątkowy
kalendarz 16/05 2019

Ferrari P80/C – Ekstremalnie wyjątkowy

Prezentacje / Nowości

2019.05.16

O wyjątkowości tego auta mogą świadczyć nie tylko osiągi, ale fakt, że powstał tylko w jednym egzemplarzu.
Najnowsze artykuły:
Zużyta opona zimowa nie staje się całoroczną

Zużyta opona zimowa nie staje się całoroczną

Warsztat / Porady

2019.05.27

Czy latem można jeździć na zimówkach?
Grand Prix Monako – Triumf Hamiltona

Grand Prix Monako – Triumf Hamiltona

Wiadomości / Moto sport

2019.05.26

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo bez dubletu Mercedesa.
Toyota Land Cruiser w filmie “Terminator”

Toyota Land Cruiser w filmie “Terminator”

Wiadomości / News

2019.05.26

W listopadzie na ekrany polskich kin wchodzi film „Terminator: Mroczne przeznaczenie”.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.