Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Nowa wystawa w muzeum Škody
kalendarz 10/03 2024

Nowa wystawa w muzeum Škody

Moto fanatyk / Skoda

Od 17 stycznia br. w muzeum marki Škoda trwa prezentacja najnowszej wystawy poświęconej działaniom firmy w ochronę środowiska.

Nowa wystawa w Mladá Boleslav podkreśla zaangażowanie firmy w elektryfikację i zrównoważony rozwój. Ekspozycja szczegółowo przedstawia konkretne strategie stosowane w celu obniżenia emisji w całym łańcuchu działalności. Ponadto, przedstawia szereg (historycznych oraz bieżących) projektów i działań środowiskowych oraz nakreśla przyszłe plany producenta.
Wystawa prezentuje wieloletnie zaangażowanie marki w ochronę środowiska, którego przejawem była m.in. produkcja pojazdów takich jak Škoda Eltra. Ten elektryczny, wywodzący się ze Škody Favorit model powstał na początku lat dziewięćdziesiątych i odzwierciedlał pierwszy krok Škody w zakresie elektryfikacji.

Wystawa edukuje również w obszarze wykorzystania zrównoważonych materiałów w obecnych modelach producenta. Na przykład w nowym modelu Kodiaq wszystkie tkaniny użyte do produkcji tapicerki foteli, wykładziny w kabinie i bagażniku, a także podsufitki, wykonane są w 100 proc. z poliestru pochodzącego z recyklingu lub w przypadku wariantu Design Selection Lounge – z połączenia przędzy z odzysku i naturalnej wełny. Nawet skórzane obicia siedzeń są produkowane w sposób ekologiczny, a firmowy parasol Škody został wykonany z materiałów z recyklingu.

Czeska marka współpracuje ze swoimi dostawcami nad opracowaniem nowych, ekologicznych wyrobów do przyszłej produkcji siedzeń i tapicerki drzwi (w tym monomateriałów i tworzyw sztucznych z odzysku). Studium wnętrza Octavii prezentuje elementy, które będą charakteryzować wnętrza przyszłych pojazdów producenta.

Od 2020 r. firma nie wysyła żadnych odpadów produkcyjnych na składowiska. Oznacza to, że wszystkie pozostałości z procesów produkcyjnych są ponownie przetwarzane energetycznie lub materiałowo. Do 2030 r. Škoda zobowiązała się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2 w swoich trzech czeskich i dwóch indyjskich zakładach oraz do zmniejszenia emisji z floty europejskiej o 50 proc. w porównaniu z poziomami z 2020 r. Marka rozszerza również wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. We współpracy z firmą Sko-Energo, producent modernizuje ciepłownię, aby w 100 proc. wykorzystywała biomasę. Wraz z innymi partnerami marka rozwija również projekty związane z użytkowaniem energii słonecznej w zakładach.

Wystawa będzie dostępna dla oglądających do 16 czerwca br./oprac.ns/

źródło: Skoda


Tagi:
Skoda, Muzeum Skody

Zobacz podobne artykuły:

Tajemniczy prototyp Peugeota
kalendarz 18/04 2024

Tajemniczy prototyp Peugeota

Prezentacje / Concept Cars

2024.04.18

Był praktycznie gotowy do produkcji. Powstał tylko w jednym egzemplarzu.
 NSU Ro 80 - Futurystyczne i aerodynamiczne
kalendarz 07/04 2024

NSU Ro 80 - Futurystyczne i aerodynamiczne

Moto fanatyk

2024.04.07

Pierwszy niemiecki samochód z tytułem „Samochód Roku – Car of the Year”.
 VW Golf - 50 lat i 37 mln egzemplarzy
kalendarz 01/04 2024

VW Golf - 50 lat i 37 mln egzemplarzy

Moto fanatyk

2024.04.01

Golf kończy 50 lat. Model ten stał się najlepiej sprzedającym się europejskim samochodem wszech czasów.
Najnowsze artykuły:
Alfa Romeo - nazwa Milano już była

Alfa Romeo - nazwa Milano już była

Wiadomości / News

2024.04.24

To nie pierwszy raz, kiedy Alfa Romeo zrezygnowała z nazwy Milano.
 Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do Polski

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do Polski

Wiadomości / Gorące tematy

2024.04.23

Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut.
 Im większy luksus, tym większe… ryzyko!

Im większy luksus, tym większe… ryzyko!

Używane

2024.04.22

Spośród 20 samochodów ze zmanipulowaną historią serwisową lub cofniętym licznikiem, aż 14 należy właśnie do klasy wyższej.