Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Najważniejsze daty Audi roku 2021
kalendarz 02/01 2021

Najważniejsze daty Audi roku 2021

Moto fanatyk / Audi

Audi Tradition wydało kolejną edycję e-booka pt. „Najważniejsze dla Audi daty roku 2021”.

Wydawnictwo to dostarcza wiedzy na temat marki i historii pojazdów przez nią produkowanych. Najważniejsza data roku 2021: przewodnie hasło Audi „Vorsprung durch Technik – przewaga dzięki technice” pojawiło się po raz pierwszy dokładnie pięćdziesiąt lat temu w reklamie Audi.

W sierpniu 1969, Auto Union GmbH z Ingolstadt i NSU Motorenwerke AG z Neckarsulm połączyły się i utworzyły Audi NSU Auto Union AG. Gama modelowa produkowanych przez nową korporację samochodów charakteryzowała się dużym zróżnicowaniem technicznym. W roku 1971 Hans Bauer – pracownik działu reklamy Audi NSU - zastanawiał się nad tym, jak można przekazać tę różnorodność jako przewagę konkurencyjną. Rezultat jego pracy był równie prosty, co genialny: „Vorsprung durch Technik – przewaga dzięki technice”! Znany obecnie slogan Audi pojawił się po raz pierwszy w dwustronicowej reklamie Audi NSU w styczniu 1971 r. Od 1982 r. hasło to było używane w połączeniu z ówczesnym logo - owalem Audi. Co ciekawe, w reklamie międzynarodowej, na przykład w Wielkiej Brytanii, czy w USA, hasło to było często używane w wersji oryginalnej - w języku niemieckim.

Techniczną nowością, która rzec można zapowiadała „Vorsprung durch Technik”, był zaprezentowany dziewięćdziesiąt lat temu model DKW F1. Był to pierwszy seryjnie produkowany niemiecki samochód z napędem na przednią oś. Modele DKW F stały się przed drugą wojną światową podstawą gamy modelowej Auto Union AG, poprzednika Audi. Zanim fabryka Audi w Zwickau z powodu wojny przestała wytwarzać samochody, wyprodukowano ich prawie 270 000 egzemplarzy. Z kolei 65 lat temu Auto Union GmbH po raz pierwszy dostarczyło nowo powstałym niemieckim siłom zbrojnym pojazd terenowy marki DKW. Było to duże zamówienie, które zabezpieczyło przyszłość firmy i zakładów w Ingolstadt. Prezentacja Audi Cabriolet, która odbyła się trzydzieści lat temu, ugruntowała pozycję marki Audi jako producenta pojazdów sportowych. Firm sprzedała 71 510 egzemplarzy tego modelu. Audi może również poszczycić się produkcją motocykli zwyciężających w wielu niemieckich i międzynarodowych wyścigach. 85 lat temu Audi zdobyło nie tylko kilka mistrzostw Niemiec w wyścigach motocyklowych, ale również dwa wicemistrzostwa świata, przyznane Ewaldowi Kluge i H.P. Mülllerowi. Dodatkowo w tym czasie motocykle DKW ustanowiły czternaście nowych rekordów świata./oprac. ns/

źródło: Audi


Tagi:
Audi, Audi Tradition, Audi NSU Auto Union AG, DKW F1

Zobacz podobne artykuły:

Audi Sport customer racing  - plany na rok 2021
kalendarz 18/01 2021

Audi Sport customer racing - plany na rok 2021

Wiadomości / Moto sport

2021.01.18

W kalendarzu m.in. Intercontinental GT Challenge i wyścig 24h na Nürburgring.
85 lat prototypów Sagitta
kalendarz 17/01 2021

85 lat prototypów Sagitta

Moto fanatyk

2021.01.17

Skoda Sagitta to odpowiednik obecnej Citigo z lat 30 XX w.
 Paddy Hopkirk: Gentleman i legenda w klasycznym Mini
kalendarz 10/01 2021

Paddy Hopkirk: Gentleman i legenda w klasycznym Mini

Moto fanatyk

2021.01.10

Brawurowy występ w Rajdzie Monte Carlo w 1964 r. uczynił tego kierowcę z Irlandii Północnej najsłynniejszym kierowcą rajdowym Wielkiej Brytanii.
Najnowsze artykuły:
Atak zimy - kierowcy 3-krotnie częściej wzywają assistance

Atak zimy - kierowcy 3-krotnie częściej wzywają assistance

Finanse / Ubezpieczenia

2021.01.20

Kilkunastostopniowe mrozy i opady śniegu sprawiły, że w poniedziałek 18 stycznia br. assistance było aż o 200 proc. częściej wzywane.
Rajd Monte Carlo - odliczanie do startu

Rajd Monte Carlo - odliczanie do startu

Wiadomości / Moto sport

2021.01.20

Tegoroczny Rajd Monte Carlo będzie najkrótszym w historii.
Hybrydowa Honda HR-V

Hybrydowa Honda HR-V

Wiadomości / News

2021.01.20

Honda HR-V dołączy do gamy zelektryfikowanych modeli japońskiej marki.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.