Milionowy elektryk VW

Z linii produkcyjnej fabryki VW w Zwickau zjechał milionowy egzemplarz auta z napędem elektrycznym.
Po około pięciu i pół roku produkcji elektrycznych pojazdów, fabrykę w Zwickau opuścił milionowy egzemplarz. Jubileuszowy pojazd to Volkswagen ID.3 GTX Performance w kolorze Kings Red Metallic. Samochód zostanie uroczyście przekazany klientowi z Bawarii w szklanej fabryce Volkswagena w Dreźnie.
Przypomnijmy, że w Zwickau powstaje sześć modeli elektrycznych trzech marek Grupy. Ostatni pojazd spalinowy zjechał z linii montażowej 26 czerwca 2020 r. Był to koniec ery, która rozpoczęła się w 1904 r. od Augusta Horcha i obejmowała również produkcję Trabanta w czasach NRD. Oprócz samochodów w Zwickau produkowane są także nadwozia do Bentleya Bentayga i Lamborghini Urus./ns/
Foto: VW
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26