Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Międzynarodowy zlot z okazji 60-lecia Alfy Romeo Giulietta
kalendarz 03/10 2014

Międzynarodowy zlot z okazji 60-lecia Alfy Romeo Giulietta

Moto fanatyk

60. urodziny Giulietty stały się okazją do zorganizowania wyjątkowego zlotu poświęconego właśnie temu modelowi.

Organizacją wydarzenia zajął się RIAR (Registro Italiano Alfa Romeo - Włoski Rejestr Alfy Romeo). Alfa Giulietta to bardzo ważny model dla historii marki Alfa Romeo, będący jednocześnie symbolem włoskiego odrodzenia w okresie powojennym.

Wydarzenie miało miejsce w dniach 26-28 września br., nad Jeziorem Garda i w okolicach Mantui, w szczególności w Castel d'Ario, miejscu urodzenia legendarnego kierowcy wyścigowego Tazio Nuvolari i Veronie, mieście „Romea i Julii". W zlocie wzięlo udział około 60 samochodów Giulietta, reprezentujących wszystkie wyprodukowane wersje i pochodzących z różnych krajów: od „założyciela rodu", czyli modelu „Sprint" po „Sprint Veloce", od limuzyny po  wersje wyposażenia z pakietem TI, od „Spidera" po „Sprint Speciale" aż po najbardziej wyścigowy model  „SZ".

Ponadto można było zobaczyć dwa samochody udostępnione przez Muzeum Alfy Romeo: Giulietta SZ z roku 1960, jedna z najbardziej wyszukanych i jednocześnie najbardziej sportowych wersji z charakterystycznym „ściętym tyłem", oraz prototyp „750 Competizione" z roku 1955, wyścigowa „barchetta", która została wyprodukowana w jednym egzemplarzu i wyposażona w silnik o konstrukcji dwuwałowej pochodzący z Giulietty. 

Podczas zlotu Alfa Romeo prezentowała także obecnie produkowane modele, jak właśnie Giulietta i MiTo, czy też 4C - kwintesencję sportowego charakteru marki.

RIAR, stowarzyszenie non-profit, oficjalnie uznane przez AlfĘ Romeo od ponad 50 lat organizuje ważne imprezy we Włoszech i zagranicą, od Japonii po USA, z wykorzystaniem najbardziej charakterystycznych i znaczących modeli tej marki./oprac.ns/

 

Zobacz podobne artykuły:

Klasyki Mercedesa na skutym lodem jeziorze St. Moritz
kalendarz 27/02 2024

Klasyki Mercedesa na skutym lodem jeziorze St. Moritz

Moto fanatyk

2024.02.27

W St. Moritz można było zobaczyć auta Mercedes-Benz Classic, w tym ekskluzywny model 300 Cabriolet D oraz kultowego 300 SL.
Tuning Forda w autoryzowanym serwisie
kalendarz 04/02 2024

Tuning Forda w autoryzowanym serwisie

Moto fanatyk / Tuning

2024.02.04

Części Ford Performance to specjalnie zaprojektowane komponenty, które mają poprawić osiągi, wydajność i styl aut tej marki.
 VW Golf I i prototyp EA 276
kalendarz 03/02 2024

VW Golf I i prototyp EA 276

Moto fanatyk

2024.02.03

Na targach Bremen Classic Motorshow w Bremie można zobaczyć dwa wyjątkowego egzemplarze VW.
Najnowsze artykuły:
 Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Wiadomości / Moto sport

2024.03.03

Na sezon 2024 Toyota zaplanowała kolejne edycje imprezy GR Zlot, połączone z serią Toyota GR Cup.
Fuzja Renault ze Stellantisem?

Fuzja Renault ze Stellantisem?

Wiadomości / News

2024.03.02

Czy Renault połączy się z koncernem Stellantis?
F1 – rusza nowy sezon

F1 – rusza nowy sezon

Wiadomości / Moto sport

2024.03.01

Tegoroczny sezon będzie najdłuższy w historii.