Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Miarodajna metoda na obliczenie spalania paliwa w samochodzie
kalendarz 29/01 2024

Miarodajna metoda na obliczenie spalania paliwa w samochodzie

Warsztat / Porady

Obliczanie zużycie paliwa.

Paliwo to zdecydowanie najdroższy płyn eksploatacyjny, dlatego warto stale kontrolować jego zużycie. Przyniesie to korzyści nie tylko naszemu portfelowi, ale również środowisku naturalnemu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak obliczyć spalane samochodu, poniżej prezentujemy dwa proste sposoby.

Sposób pierwszy polega na wyzerowaniu licznika kilometrów w momencie, gdy na desce rozdzielczej pojawi się rezerwa. Następnie na pobliskiej stacji zatankuj odpowiednią ilość paliwa i ruszaj w  drogę. Gdy znowu zapali się lampka rezerwy, sprawdź, ile kilometrów udało Ci się przejechać od ostatniego tankowania. Podziel liczbę zatankowanych litrów paliwa przez ilość przejechanych kilometrów i pomnóż przez 100.

Drugi sposób jest zdecydowanie dokładniejszy. Tak jak poprzednio zaczynamy, oczywiście, od zatankowania samochodu do pełna. Zerujemy okresowy licznik kilometrów i udajemy się w drogę. Gdy znowu zapali się rezerwa, ponownie tankujemy samochód do pełna, notujemy liczbę przejechanych kilometrów z licznika oraz ilość zatankowanego paliwa. Następnie ilość paliwa dzielimy przez liczbę przejechanych kilometrów i wynik mnożymy przez 100. Jeśli już wiesz jak obliczyć zużycie paliwa na 100 kilometrów, warto przyjrzeć się otrzymanemu wynikowi i sprawdzić, czy wynik jest zadowalający.

Co, jeśli mój samochód spala za dużo paliwa?
Należy pamiętać, że często za zbyt dużą ilość spalanego paliwa odpowiedzialny jest niesprawny samochód. Do najczęstszych przyczyn zbyt dużego spalania paliwa należy niepoprawne działanie układu hamulcowego, źle ustawiona zbieżność i geometria lub zbyt mocne dokręcenie łożysk kół, zabrudzony filtr powietrza, uszkodzony termostat, niesprawnie działający układ zapłonowy, nieszczelny układ wydechowy, odstające elementy nadwozia czy nadmierne zużycie elementów trących. Jak widać powodów może być wiele, jednak skutek zawsze jest ten sam. Jeśli sprawdzenie i naprawa wszystkich wymienionych elementów nie przyniesie skutku, warto przyjrzeć się pracy naszego silnika.

Praca silnika oraz dodatki do paliw
Silnik to część samochodu, od której w dużej mierze zależy zużycie paliwa. Jeśli zauważamy, że na stacji benzynowej bywamy coraz częściej, warto sprawdzić, czy nasz silnik jest w pełni sprawny. Świetnym i zarazem bardzo tanim rozwiązaniem jest inwestycja w dodatek do benzyny Ceramizer CP, który poprawi kulturę  pracy naszego silnika  a co za tym idzie, pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki dodatek do benzyny lub oleju napędowego zastosować, najlepiej zdecydować się na produkt, który w sposób korzystny wpłynie na stan mechanizmów.

Odpowiednio dobrany dodatek do paliwa to inwestycja, która w szybkim czasie się zwróci. Warto pamiętać, że koszt remontu silnika waha się od 1500 do 5000 zł, a dzięki użyciu odpowiednich płynów można w prosty sposób zminimalizować prawdopodobieństwo takiego wydatku. Nie musisz od razu inwestować w parę dodatków, wystarczy jeden, wysokiej jakości. Skoncentrowany płyn Ceramizer CP sprawdzi się zarówno jako dodatek do benzyny bezołowiowej, jak i Diesela czy nawet hybrydy.
MOTOTRENDY.PL
Źródło: Ceramizer.pl


Tagi:
ceramizer, obliczanie zużycia paliwa, obliczanie średniego zużycia paliwa

Zobacz podobne artykuły:

 Jak chronić samochód przed plagą kradzieży części?
kalendarz 12/06 2024

Jak chronić samochód przed plagą kradzieży części?

Warsztat / Porady

2024.06.12

Nawet jeśli samochód jest zaparkowany w dobrze oświetlonym miejscu, może stać się obiektem zainteresowania złodziei.
 Tak oszukują nieuczciwi sprzedawcy
kalendarz 13/05 2024

Tak oszukują nieuczciwi sprzedawcy

Używane

2024.05.13

Na rynku nie brakuje oszustów, którzy sprzedając używane auta próbują zarobić na nich jak najwięcej kosztem kupującego.
 Jak zabezpieczyć się przed klonem?
kalendarz 03/05 2024

Jak zabezpieczyć się przed klonem?

Używane

2024.05.03

Dlaczego każdemu może się to przytrafić i jak kupujący powinni się zabezpieczać?

Firmy z branży

AKUMULATOREX

mazowieckie
ul. Puławska 413
02-801 Warszawa
Tel.: 881-558-332
http://www.akumulatorex.pl/

AMPERMAX

mazowieckie
ul. Zamieniecka 34A
04-158 Warszawa
Tel.: 513 690 990
https://najtansze-akumulatory.pl/
Najnowsze artykuły:
Ford Mustang GTD – Z toru na ulicę

Ford Mustang GTD – Z toru na ulicę

Prezentacje / Nowości

2024.06.16

Na torze w Le Mans debiutuje najbardziej ekstremalna wersja Mustanga.
Zespół Peugeota - brak tempa w kwalifikacjach

Zespół Peugeota - brak tempa w kwalifikacjach

Wiadomości / Moto sport

2024.06.15

Peugeot TotalEnergies zgłosił dwa bolidy 9X8 do 92. edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans.
Euro 2024 – możliwe utrudnienia na A2

Euro 2024 – możliwe utrudnienia na A2

Wiadomości / News

2024.06.15

U naszych zachodnich sąsiadów będą prowadzone wzmożone kontrole podróżnych.