Mercedes rozważy partnerstwo z BMW, Fiatem i VW
Wiadomości / News / Fiat / Mercedes

Szef Daimlera dość sceptycznie odnosi się do współpracy z innymi koncernami.
Według szacunków niemieckiego koncernu, korzyści z takiej współpracy byłyby marginalne. Szef Daimlera, Dr Dieter Zetsche ujawnił, że już wcześniej podejmowano próby kooperacji z BMW, Fiatem i VW.
„Kiedy planowaliśmy obecną generację pojazdów z napędem przednich kół, odbyliśmy szereg zabawnych rozmów z BMW, Fiatem i VW, by sprawdzić, czy jest sens robić coś razem." - powiedział Zetsche. Zdecydowano jednak, że korzyści płynące z takiej współpracy byłyby dość niewielkie, dlatego też koncern samodzielnie stworzył platformę MSZ.
Jak wiadomo Daimler podpisał w 2010 roku sojusz z Renault-Nissanem, na mocy którego Inifiniti Q30 otrzyma plaformę niemieckiej firmy.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26