Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Mercedes pobił rekord Porsche
kalendarz 13/11 2020

Mercedes pobił rekord Porsche

Ciekawostki / Mercedes / AMG

Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ najszybszym luksusowym samochodem na północnej pętli Nürburgringu.

Przypomnijmy, że 14 sierpnia br. informowaliśmy o rekordzie jaki ustanowił kierowca testowy Lars Kern, który pokonał seryjnym egzemplarzem Porsche Panamera (tuż przed premierą auta) pełne okrążenie północnej pętli Nürburgringu (20,832 km) w ciągu 7:29,81 min. Był to jednocześnie nowy rekord w kategorii „samochodów luksusowych”. Tymczasem Mercedes postanowił poprawić ten wynik, osiągając czas przejazdu 7:23,009 min.

Inżynier ds. rozwoju AMG Demian Schaffert, za kierownicą produkowanego od września br. Mercedesa-AMG GT 63 S 4Matic+ uplasował czterodrzwiowe coupé z Affalterbach na pierwszym miejscu oficjalnej listy najlepszych samochodów w kategorii „klasa luksusowa”. Tym samym były kierowca wyścigowy o 2,3 sekundy pobił własny rekord okrążenia ustanowiony jesienią 2018 r.

Dodajmy, że Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+, napędzany silnikiem o mocy 639 KM, wyruszył po nowy rekord w standardowej wersji. Trzeba jednak podkreślić, że już fabryczny model jest wyjątkowo dobrze przystosowany do takich wyczynów. Jego wyposażenie obejmuje m in. zmienny napęd na obie osie AMG Performance 4Matic+, aktywną skrętną tylną oś, elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy tylnej osi o ograniczonym poślizgu oraz program zwinności AMG Dynamics. Zamontowane podczas rekordowego przejazdu opony Michelin Pilot Sport Cup2 – są dostępne na życzenie. W ramach dodatkowego zabezpieczenia kierowcy, samochód wyposażono w kubełkowy fotel oraz czteropunktowe pasy bezpieczeństwa.

„Mimo że od kilku lat biorę czynny udział w rozwoju naszego GT 63, niezmiennie imponuje mi szeroka rozpiętość (komfortu i sportowego charakteru), jaką udało nam się osiągnąć w tym ekskluzywnym wozie. Potwierdziła to zwłaszcza ostatnia, niewielka korekta. Z jednej strony czterodrzwiowe coupé jest wygodne na co dzień i wyposażono je w wiele inteligentnych funkcji bezpieczeństwa, z drugiej zaś oferuje ekstremalnie wysoki poziom dynamiki jazdy i precyzji – co mogliśmy po raz kolejny zademonstrować na wymagającej północnej pętli” – powiedział Demian Schaffert.

Podczas pomiaru warunki na słynnym, niezwykle trudnym torze w górach Eifel nie były optymalne – w niektórych sekcjach na nawierzchni występowały nawet plamy wody. Przy temperaturze powietrza 7°C i temperaturze asfaltu 10°C.

Północna pętla toru Nürburgring (niem. Nordschleife) uchodzi za najtrudniejszy tor wyścigowy na świecie i jest uwzględniana w harmonogramie każdego nowego projektu Mercedes-AMG. Rekordowe okrążenie stanowi więc najtrudniejszy sprawdzian właściwości sportowego auta. Czasy są określane dla dwóch odcinków: o długości 20,6 oraz 20,832 km. Od 1997 r. punktem odniesienia jest nitka o długości 20,6 km.

W 2019 r. dodano oficjalne okrążenie Nürburgringu – organizowane przez spółkę operacyjną „Nürburgring 1927 GmbH & Co. KG”. Jest ono o 232 metry dłuższe, ponieważ linie startu i mety pokrywają się tu z sobą. Samochody pokonują więc pełne okrążenie północnej pętli o długości 20,832 km i to na nim mierzone są ich czasy przejazdu (z lotnym startem)./ns/

źródło: Mercedes


Tagi:
Mercedes, Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+, Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ z rekordem na Nürburgringu, tor Nürburgring, Demian Schaffert

Zobacz podobne artykuły:

Taksówką w Zielonym Piekle
kalendarz 20/07 2024

Taksówką w Zielonym Piekle

Wiadomości / Ciekawostki

2024.07.20

Tej taksówki nie zamówimy pod dom i nie zawiezie nas wszędzie gdzie chcemy ale na pewno pokonamy w niej słynny tor Nürburgring.
 Lexus GX 550 - Z piecem do pizzy
kalendarz 07/07 2024

Lexus GX 550 - Z piecem do pizzy

Wiadomości / Ciekawostki

2024.07.07

Na przestrzeni lat widzieliśmy wiele interesujących efektów współpracy ale ta na pewno jest najbardziej odpowiednia dla miłośników kulinariów.
Mercedes ponownie inwestuje w silniki spalinowe
kalendarz 30/06 2024

Mercedes ponownie inwestuje w silniki spalinowe

Wiadomości / News

2024.06.30

Dotychczasowe plany firmy w zakresie elektryfikacji okazały się zbyt ambitne.
Najnowsze artykuły:
BMW M3 CS Touring - Hardcorowe kombi

BMW M3 CS Touring - Hardcorowe kombi

Prezentacje / Nowości

2024.07.21

Odświeżone M3 Touring dysponuje większą mocą ale na torze Nürburgring dostrzeżono podczas testów prototyp BMW M3 CS Touring.
Unikalne modele Toyoty

Unikalne modele Toyoty

Moto fanatyk

2024.07.21

W muzeum Toyoty w Kolonii przygotowano wyjątkowy pokaz samochodów z japońskiego rynku.
Pierwszy "elektryk" Ferrari

Pierwszy "elektryk" Ferrari

Wiadomości / News

2024.07.20

Samochód ma być gotowy przed końcem 2025 r.