Lewis Hamilton rozpoczął sezon 2021
kalendarz 30/03 2021

Moto sport

Brytyjczyk broniący tytułu mistrzowskiego wygrał wyścig otwierający tegoroczny sezon Formuły 1.

Reprezentant Mercedesa wygrał Grand Prix Bahrajnu. Na kolejnych miejscach znaleźli się Max Verstappen (Red Bull) i partner Hamiltona z zespołu – Valtteri Bottas. Dla Hamiltona to 96 zwycięstwo w karierze. To absolutny rekord. Przypomnijmy, że Michael Schumacher ma na koncie 91 zwycięstw.

Wyścig pechowo rozpoczął się dla Meksykanina Sergio Pereza. Jego bolid uległ awarii podczas okrążenia rozgrzewkowego, przed oficjalnym startem. Udało się bolid uruchomić, ale później musiał rozpocząć rywalizację z 11 miejsca. Ostatecznie zajął 5 pozycję.

Już na pierwszym okrążeniu błąd popełnił debiutant w F1, Rosjanin Nikita Mazepin (Haas). Drugi debiutant zespołu Haas, syn Michaela Schumachera, Mick również popełnił błąd, ale po opuszczeniu toru, zdołał się zatrzymać w bezpiecznym miejscu, bez uszkodzeń bolidu, dzięki czemu mógł kontynuować jazdę. Młody Schumacher ukończył wyścig na 16 miejscu.

Wyścigu nie ukończył natomiast doświadczony Fernando Alonso (Alpine), który powrócił do F1 po dwóch sezonach przerwy. Powodem była awaria układu hamulcowego. Jak się później okazało, do awarii przyczynił się… papier do pakowania kanapek, który blokował kanał chłodzący hamulce.

Bez punktów ukończyli wyścig reprezentanci zespołu Alfa Romeo – Kimi Raikkonen (11 miejsce) i Antonio Giovinazzi (12). Więcej powodów do zadowolenia ma zespół Ferrari. Charles Leclerc był szósty a Carlos Sainz ósmy.