Kolejny dublet Mercedesa

Nico Rosberg wygrał Grand Prix Brazylii.
Wyścig na torze w Sao Paulo stanowił przedostatnią eliminację tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Drugie miejsce zajął partner Rosberga z zespołu Mercedesa, Lewis Hamilton, a trzeci reprezentant gospodarzy Felipe Massa (Williams). Dzięki wygranej w Brazylii, Rosberg zmniejszył stratę do lidera – Hamiltona o 7 punktów.
Błąd Hamiltona na 29. okrążeniu kosztował utratę pierwszego miejsca na podium. Brytyjczyk przed jednym z zakrętów zbyt późno zahamował, co skończyło się poślizgiem i wypadnięciem poza trasę.
Ostatni wyścig w tym sezonie odbędzie się już 23 listopada – Grand Prix Abu Zabi. Hamiltonowi wystarczy już tylko drugie miejsce do zdobycia mistrzostwa świata.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26