Kolejny triumf Hamiltona
kalendarz 15/04 2019

Moto sport

Grand Prix Chin – tysięczny wyścig Formuły 1 zakończył się dubletem Mercedesa.

Lewis Hamilton triumfował ze swoim partnerem z zespołu – Valtterim Bottasem w pierwszy wyścigu sezonu 2019, na początku kwietnia podczas Grand Prix Bahrjanu, a teraz ich łupem padł tysięczny wyścig w Chinach. Dla Hamiltona jest to 75 triumf w karierze i szósty w Chinach. Tuż za Brytyjczykiem linię mety minął Fin Valtteri Bottas, który startował z pole position. Podium uzupełnił reprezentant zespołu Ferrari – Sebastian Vettel.

Robert Kubica niestety ukończył wyścig w Szanghaju na ostatnim, 17 miejscu. Drugi kierowca Williamsa, George Russell był 16. Wyścigu nie ukończyło trzech zawodników: Lando Norris (McLaren), Daniił Kwiat (Toro Rosso) i Nico Hulkenberg (Renault).