Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Kajetanowicz wyrusza na Sardynię
kalendarz 10/05 2024

Kajetanowicz wyrusza na Sardynię

Moto sport

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak są gotowi do drugiego startu w tym sezonie.

Kajetanowicz rozpoczął tegoroczną walkę w Rajdowych Mistrzostwach Świata od sukcesu na Safari. Trzecie z rzędu zwycięstwo na kenijskich szutrach pozwoliło załodze zapisać na swoim koncie komplet punktów w klasyfikacji WRC2 Challenger.

Teraz Kajetanowicz, który wielokrotnie przyznawał, że lubi trudne wyzwania, po morderczej kenijskiej rundzie zdecydował się na zdradliwe włoskie szutry o zmiennej przyczepności.

Do rywalizacji w Rajdzie Sardynii w kategorii WRC2 zgłosiło się aż 40 załóg, z których 36 będzie punktować również w WRC2 Challenger. To rekordowa liczba konkurentów w tegorocznym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata. Na starcie stanie aż 7 załóg aktualnej czołowej dziesiątki WRC2, co zapowiada rywalizację na najwyższym możliwym poziomie.

Kajetanowicz w Rajdzie Sardynii wystartuje już po raz szósty. Do tej pory na włoskiej wyspie trzykrotnie stawał na podium, ostatni raz w ubiegłym roku, zajmując pierwsze miejsce w WRC2 Challenger i trzecie w WRC2. Wynik ten pozwolił wyjść na prowadzenie w klasyfikacji WRC2 Challenger 2023, w której na koniec sezonu Kajetanowicz i Szczepaniak wywalczyli mistrzostwo świata. Do tegorocznej rywalizacji w Rajdzie Sardynii załoga przystąpi 31 maja.

Po udanym początku sezonu i zwycięstwie na Safari teraz wybieramy się do Włoch na Rajd Sardynii. Wysoka skala trudności, mocna konkurencja, zróżnicowana nawierzchnia na odcinkach oraz wysokie temperatury – tak krótko mogę scharakteryzować ten rajd. Urokliwa Sardynia to popularny kierunek wakacyjny, ale my nie jedziemy tam wypoczywać. Mamy w tym roku bardzo silną stawkę, co jest pozytywne, bo lubię się ścigać z szybkimi rywalami. Jestem dobrze nastawiony, cały zespół Orlen Rally Team podczas przygotowań spisywał się obiecująco, ale prawdziwy egzamin przed nami – komentuje Kajetan Kajetanowicz.

Rajd Sardynii charakteryzuje się dużym skomplikowaniem logistycznym. Organizator przygotował w tym roku 16 odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 300 km, a całościowy dystans do przejechania, razem z drogami dojazdowymi, wyniesie ponad 1000 km. Włoska runda będzie więc wymagająca nie tylko dla samochodów i opon, które czeka starcie z ostrymi głazami, ale także dla załóg, walczących długie godziny w wysokich temperaturach. Tegoroczny Rajd Sardynii podzielono na trzy etapy, rywalizacja odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca.


Tagi:
Kajetan Kajetanowicz, Maciej Szczepaniak, Rajd Sardynii, Rajd Sardynii 2024, Rajdowe Mistrzostwa Świata, Rajdowe Mistrzostwa Świata 2024, Rajdowe Mistrzostwa Świata WRC, WRC2

Zobacz podobne artykuły:

Serial o życiu Ayrtona Senny
kalendarz 05/05 2024

Serial o życiu Ayrtona Senny

Wiadomości / Moto sport

2024.05.05

Sześcioodcinkowy serial nie jest biograficzną opowieścią o życiu mistrza F1.
Nico Hülkenberg kierowcą fabrycznego zespołu Audi
kalendarz 29/04 2024

Nico Hülkenberg kierowcą fabrycznego zespołu Audi

Wiadomości / Moto sport

2024.04.29

Hülkenberg pierwszym kierowcą zespołu Audi w drodze do startu w F1 w 2026 r.
Startuje sezon rajdowych MP
kalendarz 26/04 2024

Startuje sezon rajdowych MP

Wiadomości / Moto sport

2024.04.26

27 kwietnia rusza 69 sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Najnowsze artykuły:
Renault kończy rozmowy z VW

Renault kończy rozmowy z VW

Wiadomości / News

2024.05.18

Po miesiącu negocjacji na temat auta elektrycznego o wartości poniżej 20 000 euro, VW i Renault kończą rozmowy.
Mercedes-Maybach oczami artysty

Mercedes-Maybach oczami artysty

Wiadomości / Wydarzenia

2024.05.18

Wizjonerska interpretacja sztuki i motoryzacyjnego stylu według Davida LaChapelle’a.
 Ford Transit za prawie milion zł

Ford Transit za prawie milion zł

Wiadomości / News

2024.05.17

To nie jest zwykły dostawczak ale samochód do zadań specjalnych.