Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Kajetan Kajetanowicz: dbaj o swój samochód, zadbaj też o innych
kalendarz 18/05 2020

Kajetan Kajetanowicz: dbaj o swój samochód, zadbaj też o innych

News

Stosowanie się do prostych zasad użytkowania, ułatwi korzystanie z samochodu w sposób bezpieczny.

Własny samochód to ciągle najbezpieczniejszy środek transportu, którym możemy poruszać się w czasach trwającej pandemii. Żeby faktycznie użytkowanie naszego auta było dla nas komfortowe i bezpieczne, nie wolno zapomnieć o stosowaniu się do prostych zasad użytkowania.

Przede wszystkim należy pamiętać, aby przed każdą podróżą zdezynfekować wszystkie miejsca w samochodzie, które dotykamy najczęściej. Są to kierownica, dźwignia zmiany biegów, konsola/ekran radia, czy klamki. Najlepiej do tego nadaje się płyn dezynfekujący, który teraz bez problemu zdobędziemy na stacji benzynowej.

Kolejna ważna rzecz to dbanie o klimatyzację i filtr kabinowy, o czym wielu kierowców zapomina. Oddychanie powietrzem, które przechodzi przez zgrzybiałe filtry, nie pomaga naszemu układowi oddechowemu, o który szczególnie teraz musimy zadbać. Dlatego należy pamiętać o ozonowaniu układu wentylacji. Nie zaszkodzi również najzwyklejsze przewietrzenie wnętrza samochodu.

Wielu kierowców zastanawia się, czy można obecnie wymieniać opony z zimowych na letnie. Otóż można. Jeżeli używamy auta na co dzień, powinniśmy zadbać o wymianę opon, co zwiększy nasze bezpieczeństwo na drodze.

- Szczególną ostrożność każdy kierowca powinien zachować podczas tankowania. Na stacji benzynowej pamiętajmy o zakładaniu maseczek oraz rękawiczek ochronnych. Za tankowanie najlepiej zapłacić bezgotówkowo, co zmniejsza ryzyko przenoszenia wirusów - komentuje Kajetan Kajetanowicz. Po zatankowaniu pamiętajmy o odkażeniu rąk. Do tego celu najlepiej jest wozić w samochodzie na stałe płyn dezynfekujący i rękawiczki. Dzięki temu żadna sytuacja nas nie zaskoczy.

Dbanie o higienę w samochodzie będzie jednak efektywne tylko wtedy, kiedy będziemy pamiętać o absolutnych podstawach. Mowa oczywiście o dokładnym i częstym myciu rąk. To najważniejsza, a zarazem najprostsza czynność, która ochroni nas przed zakażeniem. Nie wolno jednak przy tej okazji zapomnieć o oszczędzaniu wody.

Mycie rąk wydaje się łatwe, jednak nie każdy robi to poprawnie. Aby temu zaradzić, powstał internetowy challenge o nazwie #PokażJakPomagasz. Jego inicjatorem jest właśnie 3-krotny mistrz Europy i drugi kierowca mistrzostw świata w kategorii WRC 2, Kajetan Kajetanowicz.

Popularny kierowca rajdowy na swoim facebookowym fanpage’u opublikował filmik, w którym przez 30 sekund pokazuje, jak dokładnie myć ręce, by pozbyć się wszystkich zarazków. Jak na internetową akcję przystało, nie zabrakło również nominowanych do podjęcia wyzwania. W #PokażJakPomagasz zaangażowali się m.in. skoczek narciarski, drużynowy złoty medalista mistrzostw świata, Maciej Kot oraz kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, Maja Włoszczowska.  

Akcja ma nie tylko na celu edukowanie w ciekawy sposób na temat higieny, ale także wsparcie finansowe służby zdrowia, ponieważ #PokażJakPomagasz promuje fundusz interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Tagi:
Kajetan Kajetanowicz, zasady bezpieczeństwa w czasie koronawirusa, koronawirus, #PokażJakPomagasz

Zobacz podobne artykuły:

Plany Skody
kalendarz 01/06 2020

Plany Skody

Wiadomości / News

2020.06.01

Do końca 2022 r. Skoda zaprezentuje dziesięć częściowo lub całkowicie zelektryfikowanych aut sygnowanych znakiem iV.
Dacia zrezygnuje z modelu Lodgy?
kalendarz 31/05 2020

Dacia zrezygnuje z modelu Lodgy?

Wiadomości / News

2020.05.31

Miejsce minivana może zająć nowy 7-osobowy SUV.
 Volvo z rządowym wsparciem
kalendarz 30/05 2020

Volvo z rządowym wsparciem

Wiadomości / News

2020.05.30

Volvo Cars podpisało umowę na linię kredytową w wysokości 10,66 mld koron.
Najnowsze artykuły:
Kajetanowicz, Naja, Myszka i Kot na torze rallycrossowym

Kajetanowicz, Naja, Myszka i Kot na torze rallycrossowym

Wiadomości / Moto sport

2020.06.02

Czworo utytułowanych sportowców, tor rallycrossowy i walka o jak najlepszy wynik.
Łukasz Zadworny, dyrektor marki VW w Polsce o obecnej sytuacji i planach

Łukasz Zadworny, dyrektor marki VW w Polsce o obecnej sytuacji i planach

Wiadomości / Wydarzenia

2020.06.02

Podczas wideokonferencji Łukasz Zadworny omówił m.in. działania podjęte w sieci dealerskiej w świetle pandemii oraz najbliższe plany marki.
 Rolls-Royce Cullinan w skali 1:8 – Jak prawdziwy

Rolls-Royce Cullinan w skali 1:8 – Jak prawdziwy

Wiadomości / Ciekawostki

2020.06.01

Słynna brytyjska marka będzie oferowała modele w skali 1:8.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.