Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Ile Kosztuje Oklejenie Samochodu? - Materiał promocyjny
kalendarz 30/07 2020

Ile Kosztuje Oklejenie Samochodu? - Materiał promocyjny

Porady

Jest to chyba najczęściej zadawane pytanie, które słyszymy. Odpowiedź  nie jest jednoznaczna, ale spróbuję przybliżyć składowe wyceny i napisać, jaką kwotę należy przygotować na tego typu usługę. 

Ceny oczywiście są różne w zależności od miasta, ale różnice, które z tego powodu wynikają ieopłacalne dla klientów, choć w pierwszej chwili wydają się atrakcyjne.

Dla przykładu…
Jeśli cena oklejenia auta w Warszawie zaczyna się od 6 tyś zł netto, a w Lublinie od 5 tyś zł netto, to koszty związane z transportem samochodu (czas, pieniądze, paliwo) oraz późniejszy jego odbiór nie zrekompensują owej różnicy (zakładając, że klient jest z Warszawy i nie wspominając już o późniejszych gwarancyjnych przeglądach folii).

Główny koszt usługi to oczywiście materiał – czyli folia. Niestety, jakiekolwiek oszczędności i eksperymentowanie z tanimi materiałami, przełoży się na słabą jakość oraz trwałość wykonania.

W Ghostcar pracujemy tylko na foliach dedykowanych do całościowego oklejania samochodów takich jak: 3M, Avery, PWF . Są to folie termoplastyczne, które pod wpływem temperatury można układać do kształtów pojazdów. 

Firmy produkujące folię do oklejania samochodów mają też różną politykę cenową. W jednym przypadku możemy zamówić tyle folii ile dokładnie potrzebujemy na dany projekt, a już w innym będzie to cała rolka wybranego koloru. To sprawia, że cena oklejenia samochodu rośnie. Reasumując. Koszt folii to przedział od 2-3 tyś.netto . 

Druga składowa ceny to lokal, ochrona, media, chemia, narzędzia  itd. W tym obszarze, też różnice są bardzo widoczne. Jedni pracują w jednostanowiskowych garażach, a inni wynajmują lub zbudowali duże powierzchnie z wydzieloną strefą do obsługi klienta, gdzie w komfortowych warunkach omawiają jest z klientem zakres prac i inne detale, które będą miały wpływ na końcowy rezultat.

Tutaj raczej nie ma odstępstw od reguły, że im ładniejsze i prestiżowe salony, tym ceny są wyższe. Ale trzeba mocno podkreślić fakt, iż same warunki pracy, jak i obsługa klienta wygląda w nich zupełnie inaczej, a samo oklejanie aut klientów jest pod ciągłym nadzorem dobrych specjalistów, kamer, a nawet ochrony, co sprawia, że jest skłonny bardziej zaufać, docenić i ponownie skorzystać z usług wybranego salonu. 

Trzeci czynnik wpływający na cenę to oczywiście ten ludzki, czyli pracownicy. Im lepsi i bardziej wykwalifikowani, tym lepiej opłacani, ale też dający gwarancję dobrze wykonanej usługi. 

Stawki za oklejanie całego samochodu w firmach początkujących są niższe niż u tych z 10 letnim doświadczeniem, ale warto wydać więcej na początku i mieć gwarancję że praca zostanie wykonana solidnie i na czas. 

Podsumowując ten wpis wracam do cyferek: Folia 2-3 tyś netto, lokal + media – średnio 600-800 zł netto, wykonanie około 3 tys zł netto.

Razem około 6500-7000 zł netto przy oklejaniu auta z zewnątrz bez wnęk.

SHOWROOM GHOSTCAR
Warszawa, ul. Połczyńska 126
pon- piątek 9-17
lub umów się na spotkanie telefonicznie
tel. 600 510 724
https://ghostcar.pl/ 
 


Tagi:
Ghostcar, oklejanie samochodu ghostcar, oklejanie samochodu, koszt oklejenia samochodu, cena oklejenia samochodu

Zobacz podobne artykuły:

Oszczędzanie na samochodzie? Rób to z głową
kalendarz 04/08 2020

Oszczędzanie na samochodzie? Rób to z głową

Warsztat / Porady

2020.08.04

TOP 4 porad jak ograniczyć wydatki motoryzacyjne.
 Jak dobrze wynająć auto na wakacyjny wyjazd?
kalendarz 15/07 2020

Jak dobrze wynająć auto na wakacyjny wyjazd?

Warsztat / Porady

2020.07.15

Urlop w czasach pandemii.
„Chrzczone” paliwo a konsekwencje dla silnika
kalendarz 10/07 2020

„Chrzczone” paliwo a konsekwencje dla silnika

Warsztat / Porady

2020.07.10

Oleje oraz paliwa niespełniające norm jakościowych mogą stanowić duże zagrożenie dla każdego silnika.

Firmy z branży

Bokserska Auto Serwis

ul. Bokserska 1C
02-682 Warszawa
Tel.: 882 553 355
https://bokserska.com.pl/
Najnowsze artykuły:
 Nowe twarze i nowe rajdówki w Motul HRSMP

Nowe twarze i nowe rajdówki w Motul HRSMP

Wiadomości / Moto sport

2020.08.05

16 załóg w rajdówkach sprzed lat wzbogaci stawkę Marma 29. Rajdu Rzeszowskiego.
Thomas Schäfer nowym szefem Skoda Auto

Thomas Schäfer nowym szefem Skoda Auto

Wiadomości / News

2020.08.05

Z dniem 3 sierpnia br. Schäfer został prezesem zarządu Skoda Auto, zastępując jednocześnie Bernharda Maiera po prawie pięciu latach na tym stanowisku.
 VW Caddy mini kamper – Spanie pod gwiazdami

VW Caddy mini kamper – Spanie pod gwiazdami

Prezentacje / Concept Cars

2020.08.04

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje pierwsze rysunki i informacje na temat modelu będącego następcą Caddy Beach.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.