Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Ile Kosztuje Oklejenie Samochodu? - Materiał promocyjny
kalendarz 30/07 2020

Ile Kosztuje Oklejenie Samochodu? - Materiał promocyjny

Porady

Jest to chyba najczęściej zadawane pytanie, które słyszymy. Odpowiedź  nie jest jednoznaczna, ale spróbuję przybliżyć składowe wyceny i napisać, jaką kwotę należy przygotować na tego typu usługę. 

Ceny oczywiście są różne w zależności od miasta, ale różnice, które z tego powodu wynikają ieopłacalne dla klientów, choć w pierwszej chwili wydają się atrakcyjne.

Dla przykładu…
Jeśli cena oklejenia auta w Warszawie zaczyna się od 6 tyś zł netto, a w Lublinie od 5 tyś zł netto, to koszty związane z transportem samochodu (czas, pieniądze, paliwo) oraz późniejszy jego odbiór nie zrekompensują owej różnicy (zakładając, że klient jest z Warszawy i nie wspominając już o późniejszych gwarancyjnych przeglądach folii).

Główny koszt usługi to oczywiście materiał – czyli folia. Niestety, jakiekolwiek oszczędności i eksperymentowanie z tanimi materiałami, przełoży się na słabą jakość oraz trwałość wykonania.

W Ghostcar pracujemy tylko na foliach dedykowanych do całościowego oklejania samochodów takich jak: 3M, Avery, PWF . Są to folie termoplastyczne, które pod wpływem temperatury można układać do kształtów pojazdów. 

Firmy produkujące folię do oklejania samochodów mają też różną politykę cenową. W jednym przypadku możemy zamówić tyle folii ile dokładnie potrzebujemy na dany projekt, a już w innym będzie to cała rolka wybranego koloru. To sprawia, że cena oklejenia samochodu rośnie. Reasumując. Koszt folii to przedział od 2-3 tyś.netto . 

Druga składowa ceny to lokal, ochrona, media, chemia, narzędzia  itd. W tym obszarze, też różnice są bardzo widoczne. Jedni pracują w jednostanowiskowych garażach, a inni wynajmują lub zbudowali duże powierzchnie z wydzieloną strefą do obsługi klienta, gdzie w komfortowych warunkach omawiają jest z klientem zakres prac i inne detale, które będą miały wpływ na końcowy rezultat.

Tutaj raczej nie ma odstępstw od reguły, że im ładniejsze i prestiżowe salony, tym ceny są wyższe. Ale trzeba mocno podkreślić fakt, iż same warunki pracy, jak i obsługa klienta wygląda w nich zupełnie inaczej, a samo oklejanie aut klientów jest pod ciągłym nadzorem dobrych specjalistów, kamer, a nawet ochrony, co sprawia, że jest skłonny bardziej zaufać, docenić i ponownie skorzystać z usług wybranego salonu. 

Trzeci czynnik wpływający na cenę to oczywiście ten ludzki, czyli pracownicy. Im lepsi i bardziej wykwalifikowani, tym lepiej opłacani, ale też dający gwarancję dobrze wykonanej usługi. 

Stawki za oklejanie całego samochodu w firmach początkujących są niższe niż u tych z 10 letnim doświadczeniem, ale warto wydać więcej na początku i mieć gwarancję że praca zostanie wykonana solidnie i na czas. 

Podsumowując ten wpis wracam do cyferek: Folia 2-3 tyś netto, lokal + media – średnio 600-800 zł netto, wykonanie około 3 tys zł netto.

Razem około 6500-7000 zł netto przy oklejaniu auta z zewnątrz bez wnęk.

SHOWROOM GHOSTCAR
Warszawa, ul. Połczyńska 126
pon- piątek 9-17
lub umów się na spotkanie telefonicznie
tel. 600 510 724
https://ghostcar.pl/ 
 


Tagi:
Ghostcar, oklejanie samochodu ghostcar, oklejanie samochodu, koszt oklejenia samochodu, cena oklejenia samochodu

Zobacz podobne artykuły:

Opony całoroczne – opłacalność, wygoda i bezpieczeństwo?
kalendarz 16/10 2020

Opony całoroczne – opłacalność, wygoda i bezpieczeństwo?

Warsztat / Porady

2020.10.16

Czy istnieją opony idealne?
Największe mity dotyczące części zamiennych – oczami polskich mechaników
kalendarz 29/09 2020

Największe mity dotyczące części zamiennych – oczami polskich mechaników

Warsztat / Porady

2020.09.29

Jak odróżnić części oryginalne od nieoryginalnych? Czy zawsze należy unikać tych wyprodukowanych w Chinach?
Wygoda czy fanaberia?
kalendarz 27/08 2020

Wygoda czy fanaberia?

Warsztat / Porady

2020.08.27

Polscy mechanicy oceniają systemy podnoszące komfort jazdy.

Firmy z branży

Bokserska Auto Serwis

ul. Bokserska 1C
02-682 Warszawa
Tel.: 882 553 355
https://bokserska.com.pl/

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów

mazowieckie
ul. Wał Miedzeszyński 572
03-994 Warszawa
Tel.: 720 888 001
http://stacjakontrolipojazdow.pl/
Najnowsze artykuły:
Przyszłość Mini

Przyszłość Mini

Wiadomości / News

2020.10.28

Marka ma w planach dwa nowe crossovery i nowy kompaktowy model.
Ruch w serwisach samochodowych może być większy

Ruch w serwisach samochodowych może być większy

Wiadomości / Gorące tematy

2020.10.28

W tym roku warsztaty spodziewają się zwiększonego ruchu ze względu na to, że wiele osób przesiadło się do własnego auta w związku z ryzykiem zakażenia.
Nietrzeźwi i bezkarni

Nietrzeźwi i bezkarni

Bezpieczeństwo

2020.10.28

Co drugi Polak zna kogoś, kto prowadził po alkoholu.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.